АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

АЛГОРИТМ № 2. Виконання маніпуляції «Аплікаційна шкірна алергічна проба»

Прочитайте:
  1. c) Алгоритм люмбальной пункции
  2. АЛГОРИТМ
  3. АЛГОРИТМ
  4. Алгоритм аспирации содержимого трахеобронхиального дерева через интубационную и трахеостомическую трубку у больных, находящихся на ИВЛ
  5. Алгоритм виконання маніпуляції
  6. Алгоритм виконання маніпуляції
  7. Алгоритм виконання маніпуляції
  8. Алгоритм виконання маніпуляції
  9. Алгоритм виконання маніпуляції
  10. Алгоритм виконання маніпуляції

Виконання маніпуляції «Аплікаційна шкірна алергічна проба»

Обладнання: лоток, ватні та марлеві тампони, розчин алергену, ізотонічний розчин натрію хлориду, піпетки, мило, гумові рукавички, медична клейонка, лейкопластир.

 

Мета: виявлення алергену при дерматозах

1.Знати:

- показання до проведення

- техніку виконання

- інструментарій

- асептику, антисептику

 

2.Вміти:

- підготувати хворого до маніпуляції

- підібрати все необхідне для маніпуляції

- провести маніпуляцію

3.Показання:

- виявлення алергену, що спричинив захворювання

- диференціальна діагностика алергічних захворювань

- підвищення ефективності лікування

- покращення умов праці, профілактика алергічних захворювань під час виробничих процесів

 

4.Результат:

При позитивній реакції, в залежності від її інтенсивності, в місці нанесення розчинів виникають еритема, папула, пухирці, пухирі.

 

ОБЛАДНАННЯ   лоток, ватні та марлеві тампони, розчин алергену, ізотонічний розчин натрію хлориду, піпетки, мило, гумові рукавички, медична клейонка, лейкопластир, скарифікатор
ПРИМІТКА Проба протипоказана в гострий період будь-якого захворювання, при важких супутніх захворюваннях внутрішніх органів і нервової системи, а також під час вагітності. Центри діагностичних вікон повинні бути віддалені один від іншого на 4-5 см. У деяких людей іноді сам пластир може викликати алергічну реакцію або контактний дерматит.
АЛГОРИТМ ДІЇ ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ
Психологічна підготовка хворого до маніпуляції 1.Привітайтеся з пацієнтом. 2.Назвіть себе. 3.Запитайте як його звати. 4.Поясніть доцільність проведення маніпуляції. 5.Отримайте дозвіл на виконання 6.Запевніть у неможливості виникнення ускладнень. 7.Поясніть техніку проведення проби. 8.Запропонуйте пацієнту сісти на стілець.
Техніка аплікаційної шкірної проби 1.Вимийте руки з милом в проточній воді. 2.Вдягніть гумові рукавички. 3.Підготуйте необхідні інструменти. 4.Марлю складіть вчетверо розміром 1х1 см і змочіть за допомогою піпетки в розчині відповідного алергену. 5.На здорову шкіру згинальної поверхні передпліччя або спини накладіть змочену марлеву серветку. 6. На симетричну ділянку шкіри накладіть марлеву серветку змочену фізіологічним розчином натрію хлориду. 7.Накрийте марлеві серветки компресним папером або медичною клейонкою розміром 4х4см. 8.Зафіксуйте бинтом або лейкопластиром. 9.Зніміть рукавички і покладіть у посудину для відпрацьованого матеріалу.
Оцінювання результатів   Реакцію враховують через 24, 48 та 72 години. Позитивна реакція характеризується різною інтенсивністю – від почервоніння шкіри (+) до її набряку (++) і навіть утворення пухирців (+++) і пухирів (++++)
Дезінфекція обладнання Використані рукавички занурте у дезрозчин.

 

 



Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 454 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)