АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Сумація скорочень

Прочитайте:
  1. Збiльшилася частота серцевих скорочень. Якi циторецептори
  2. Перелік скорочень
  3. ПЕРЕЛІК СКОРОЧЕНЬ
  4. Скорочень органа. Що з наведеного додали до перфузату?
  5. Список скорочень
  6. ЧАСТОТА СЕРЦЕВИХ СКОРОЧЕНЬ
  7. Частота серцевих скорочень

Якщо після закінчення періоду розслаблення на м’яз впливати новим імпульсом, то реєструються дві однакові відповіді. Якщо відрізок часу між стимулами скоротити настільки, що другий з них подається в той момент, коли м’яз ще скорочується після першого, то друге скорочення накладається на перше, тобто виникле скорочення буде мати велику амплітуду. Скорочувальні ефекти, викликані першим і другим подразненням, як би складаються. Це явище називається сумацією скорочень.

Для виникнення сумації необхідно, щоб інтервал між подразненнями мав певну тривалість: він повинний бути довшим рефрактерного періоду, інакше на друге подразнення не буде відповіді, і коротшим всієї тривалості скорочувальної відповіді.

Якщо друге подразнення надходить, коли м’яз вже почав розслаблюватися, то вершина цього скорочення буде відділена від вершини першого. Якщо ж друге подразнення діє, коли перше ще не дійшло до своєї вершини, то друге скорочення цілком зливається.



Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 829 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)