АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Плин в'язкої рідини по трубах. Формула Пуазейля

Плин в'язкої рідини по трубах представляє для медицини особливий інтерес, тому що кровоносна система складається в основному з циліндричних судин різного діаметру.

Внаслідок симетрії ясно, що в трубі частинки поточної рідини, рівновіддалені від осі, мають однакову швидкість. Найбільшою швидкістю мають частки, що рухаються уздовж осі труби; шар рідини, що примикає до труби нерухомий.

Примірний розподіл швидкості шарів V рідини в перерізі труби показано на рис.

Для визначення залежності швидкості шарів від їх відстані від осі виділимо


подумки циліндричний об'єм рідини деякого радіуса й довжини. На торцях цього циліндра підтримуються тиск р1 і р2 відповідно, що обумовлює результуючу силу. На бічну поверхню циліндра з боку навколишнього шару рідини діє сила внутрішнього тертя


Залежність об'єму рідини Q, що протікає через горизонтальну трубу радіуса R за 1 с, визначається формулою Пуазейля, де р1 - р2 - різниця тисків, підтримувана на торцях труби довжиною l.

При заданих зовнішніх умовах (р1 і р2) через трубу протікає тим більший об'єм рідини, чим менше її в'язкість і більше радіус труби.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 1337 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)