АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Турбулентний плин рідин. Число Рейнольдса.
Здатність рідини переходити від ламінарної течії до турбулентної, і навпаки, залежить як від характеристик рідини (коефіцієнта в'язкості, щільності), так і від усередненої по перерізу швидкості її течії, а також діаметра труби. Охарактеризувати цю здатність можна за допомогою числа Рейнольдса (Re). При плині рідини в циліндричній трубі діаметром D це число обчислюється за формулою:
, (3)
Значення числа Рейнольдса, при якому відбувається перехід від ламінарної течії до турбулентної, називається критичним (). Для гладких циліндричних труб воно приблизно дорівнює 2300.
Якщо значення числа Рейнольдса менше критичного значення (), то плин рідини є ламінарним, якщо більше - турбулентним. Як видно з формули (3), число Рейнольдса для рідини залежить від її щільності і коефіцієнта в'язкості, а точніше - від їх відношення. Тому здатність рідини переходити від ламінарної течії до турбулентної, або навпаки, можна характеризувати такою величиною, як кінематична в'язкість, яка позначається і дорівнює . У зв'язку з цим формула для числа Рейнольдса може бути записана у вигляді: .
Кінематична в'язкість в СІ вимірюється в м2/с.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 775 | Нарушение авторских прав
|