АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Про яке захворювання можна думати? Якого догляду потребує хвора?
5. Дівчика 7-ми років захворіла гостро: температура – 38,5°, турбує біль в горлі під час ковтання. На другий день з’явився висип – дрібноточковий, яскраво-рожевого кольору. При огляді: найбільше висипань у підпахвинній та сідничній ділянках та згинальних верхніх кінцівок. Шкіра щік – суцільного червоного кольору; шкіра носа, навколо губ та підборіддя біла. Відомо, що в класі декілька дітей захворіли на ангіну. Назвіть ваш попередній діагноз. Які заходи необхідно провести у вогнищі?
6. Хворий Н., 8 років, захворів гостро, під вечір з’явилась температура - 38°С, турбує біль в горлі під час ковтання. При огляді: піднебіння та мигдалики червоного кольору, збільшені та болючі підщелепні лімфатичні вузли. Язик спочатку був обкладений білим нашаруванням, через 2 дні він став яскраво-червоний (малиновий язик). На згинальних поверхнях верхніх кінцівок – дрібноцяточковий висип.
Про яке захворювання можна думати? Якого догляду потребує хвора? Які заходи необхідно провести у вогнищі?
У хлопчика 7-ми років захворювання почалося з загального нездужання, втрати апетиту, субфебрильної температури. Через декілька днів з’явився висип: спочатку на обличчі та волосистій частині голови, далі перейшов на тулуб. При огляді: на шкірі видно червоні плями, та пухирці з прозорим вмістом. Окремі пухирці мають в центрі пупкоподібні заглибини. Про яке захворювання можна думати? Якого догляду потребує хвора? Які заходи необхідно провести у вогнищі?
До лікаря звернулись мати з дівчинкою 5-ти років. Турбує загальна слабкість, втрата апетиту та свербіж шкіри. При огляді: на обличчі, тулубі та кінцівках є висип. На обличчі він має вигляд бурих кірочок, на тулубі та кінцівках видно плями та пухирці з прозорим вмістом. Окремі пухирці мають в центрі пупкоподібні заглибини. Про яке захворювання можна думати? Якого догляду потребує хвора?
Хворий Л., 13-ти років оглянутий дільничим педіатром. Скарги на субфебрильну температуру набряк в ділянці привушних слинних залоз, біль при жуванні та ковтанні. Дитина хворіє 3-й день. Початок був гострим. При огляді: шкіра над залозою напружена, блискуча, нормального забарвлення. Який попередній діагноз можа поставити? Яке ускладення може може бути у хлопчика після перенесеної хвороби? Які заходи проводять у вогнищі?
10. Хворий Г., 4-х років оглянутий дільничим терапевтом. Скарги на біль в горлі, підвищення теператури тіла до 38,2°С та сухий кашель. Дитина хворіє 5 днів. Захворювання почалося з незначного підвищення температури та кашлю. На 4-й день хвороби з’явилася гугнявість голосу, став млявим. При огляді: легке почервоніння зіва, задньої стінки глотки та мигдаликів. Про яке захворювання можна думати? Якого догляду потребує хворий?
11. За допомогою до дільничого терапевта звернулася дівчина, 23-х років із скаргами на підищення температури до 38,7°С, остуду, виражену загальну слабкість. Хворіє 2-й день. Приймала жарознижуючі препарати, але через деякий час температура знову сягала високих цифр. При огляді: шкіра обличчя бліда, помірна гіперемія мигдаликів з наявністю дрібних, білого кольору цяток, які легко знімаються шпателем. Після їх видалення поверхня мигдаликів не кровоточить. Який попередній діагноз можа поставити? Якого догляду потребує дівчина?
12. Хвора Н., 18-ти поступила в стаціонар на 3-й день хвороби. Захворювання почалося з підвищення температури тіла до 37,8°С, загального нездужання, головного болю. Наступного дні приєднався помірний біль у горлі при ковтанні, було одноразове блювання. При огляді: шкірні покриви бліді, помірна гіперемія мигдаликів з наявністю щільних плівок жовтувато-сірого кольору, які важко знімаються тампоном. При спробі їх зняти – поверхня кровоточить. Підщелепні лімфатичні вузли збільшені, болючі.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 538 | Нарушение авторских прав
|