Практичне заняття
План заняття:
1. Вивчити методики визначення асиметричності розвитку парних органів.
2. Визначити домінування парних органів: провідна рука;; провідний палець; провідне око, виляск.
3. На підставі одержаних даних визначити тип функціональної асиметрії.
Інструкція. Як відомо, людський мозок має дві півкулі – праві і ліві. Між ними існує чіткий «розподіл праці»: праве управляє одними функціями, а ліве – іншими. При цьому одна з півкуль є ведучим, що багато в чому визначає особливості характеру людини. Яка з півкуль у вас є ведучим, ви можете визначити, виконавши наступні завдання.
1 Стуліть кілька разів пальці рук і ви помітите, що зверху виявляється один і той же великий палець. Якщо лівий – ви емоційна людина, права – у вас переважає аналітичний склад розуму.
2 Візьміть ручку або олівець. Спробуйте прицілитися, вибравши мішень, і дивитеся на неї обома очима через кінчик ручки або олівця. Зажмур одне око, потім інший. Якщо мішень сильно зміщується при зажмуреному лівому оці, то ліве око – ведучий, і навпаки. Праве провідне око говорить про твердий і стійкий характер, лівий – про м'який і поступливий.
3 Якщо при переплетенні рук на грудях зверху (на лікті) виявляється права рука, ви схильні до простоти і добродушності. Ліва рука – до кокетування.
4 Якщо вам зручніше, аплодуючи, хлопати правою рукою, можна говорити про рішучість вашого характеру. Якщо лівою рукою, то ви схильні до коливань перед ухваленням рішення.
Визначення типу функціональної асиметрії
Проаналізуйте одержані вами дані (таблиця 1).
Для визначення типу функціональної асиметрії (ФА) достатньо визначити число випадків переважання льовості над правостью: ніж більше випадків домінування лівих органів, тим більшою мірою ваш тип функціональної асиметрії наближається до лівого, і навпаки.
Окрім типово лівого і правого типів ФА є і перехідні. Таким чином, можна виділити 5 типів ФА:
· Правий – всі випадки переважання правих органів (ПППП);
· переважно правий – переважання 3 будь-які праві органи (ПППЛ);
· симетричний тип (амбідекстр) – два лівих і два правих (ППЛЛ);
· переважно лівий – переважання 3 будь-які ліві органи (ПЛЛЛ);
· лівий – всі випадки переважання лівих органів (ЛЛЛЛ).
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 347 | Нарушение авторских прав
|