Послідовність дій при здійсненні медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною в пологовій залі.
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.04.2005 № 152
М. Київ
Про затвердження Протоколу медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною
На виконання доручення Президента України від 06.03.2003 № 1-1/252 та спільного наказу Міністерства охорони здоров'я та Академії медичних наук України від 11.09.03 № 423/59, з метою покращання надання медичної допомоги новонародженим в Україні
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Протокол медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною (далі-Протокол), що додається.
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державних адміністрацій:
2.1. Забезпечити впровадження в діяльність закладів охорони здоров'я Протоколу починаючи з 1 травня 2005 року.
2.2. Щороку до 1 січня направляти до МОЗ України пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Протоколу.
3. Департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню та при необхідності готувати пропозиції щодо внесення змін до Протоколу. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
В.о. Міністра С.М. Ханенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ МОЗ України
від 04.04.2005 № 152
Протокол медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною
Вступ
Сучасні принципи перинатальної допомоги базуються на концепції ВООЗ щодо фізіологічною ведення вагітності, пологів та фізіологічного догляду за дитиною з обмеженням медичних втручань без належних показань.
Протокол медичною догляду за здоровою новонародженою дитиною, розроблений з метою покращання стану здоров'я дітей, застосування сучасних ефективних технологій фізіологічного догляду за новонародженим, практичної допомоги медичному персоналу щодо їх здійснення.
Протокол базується на основних принципах науково-доказової медицини. Він включає в себе інтеграцію нових знань в практику і процес прийняття рішень з оцінкою потенційного ризику, ефективності та обґрунтованості медичних втручань для новонародженого.
Розробка технологій протоколу базується на використанні систематичних оглядів, рандомізованих контрольованих досліджень (РКД) бібліотеки Кокрана з оцінкою їх важливості і ступеня достовірності.
Характеристика досліджень, що лягли в основу клінічних рекомендацій (шкала рівнів доказовості).
А - систематичний огляд рандомізованих контрольованих досліджень та /або/ високоякісний мета-аналіз;
В - високоякісний систематичний огляд когортних досліджень або досліджень „випадок-контроль", високоякісне когортне дослідження або дослідження „випадок-контроль", РКД;
С - когортне дослідження або дослідження „випадок-контроль" без рандомізації, РКД з низькою вірогідністю виникнення систематичних похибок;
D - описування серії випадків або неконтрольоване дослідження, або думка експертів;
При здійсненні догляду за новонародженим використовуються методики та технології усіх рівнів з обов'язковим урахуванням дотримання вимоги поінформованої згоди матері.
Послідовність дій при здійсненні медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною в пологовій залі.
1.1. Відразу після народження акушерка викладає дитину на живіт матері, здійснює обсушування голови і тіла дитини попередньо підігрітою стерильною пелюшкою, одягає дитині чисті шапочку і шкарпетки, накриває сухою чистою пелюшкою та ковдрою.
1.2. Одночасно лікар-педіатр-неонатолог, а за його відсутності лікар-акушер-гінеколог, здійснює первинну оцінку стану новонародженого.
Основна мета первинної оцінки стану новонародженого в пологовій залі - отримати відповідь на наступні питання:
1) чи немає, вроджених вад розвитку і інших патологічних станів, які б вимагали невідкладного обстеження та втручання;
2) чи відбулася рання фізіологічна адаптація новонародженого. Оцінка стану новонародженого та медичний догляд за ним здійснюється відповідно наступного алгоритму.
Зазначені в таблиці №1 стани (здорова новонароджена дитина, новонароджена дитина з асфіксією, малою вагою при народженні, вродженою вадою розвитку/пологовою травмою) можуть бути в різних сполученнях і тому можуть потребувати сполучення процедур щодо медичному догляду.
При виявленні порушень ранньої фізіологічної адаптації та патологічних станів медичний догляд здійснюється за відповідними протоколами.
1.3. Після закінчення пульсації пуповини, але не пізніше 1 хв. після народження дитини акушерка, замінивши стерильні рукавички, перетискає та перетинає пуповину (див. розділ 8), за умови задовільного стану дитини (за результатами первинної оцінки стану новонародженого) перекладає дитину на груди матері.
1.4. Акушерка здійснює медичне спостереження за станом новонародженого протягом перебування дитини у пологовій залі. При порушенні стану новонародженого інформує про це лікаря-педіатра-неонатолога, а за його відсутності лікаря-акушера-гінеколога.
1.5. За появи пошукового і смоктального рефлексу (дитина піднімає голову, відкриває широко рот, шукає груди матері) акушерка допомагає здійснити перше раннє прикладання дитини до грудей матері.
1.6. Через 30 хв. після народження дитини акушерка електронним термометром вимірює новонародженому температуру тіла в аксилярній ділянці та записує результати термометрії у карті розвитку новонародженого (Ф097/о).
1.7. Після проведення контакту матері і дитини “очі в очі” (але не пізніше першої години життя дитини) акушерка після обробки рук (див. розділ 15) проводить новонародженому профілактику офтальмії із застосуванням 0.5% еритроміцинової або 1% тетрациклінової мазі відповідно до інструкції застосування одноразово.
1.8. Контакт "шкіра-до-шкіри" проводиться не менше 2 годин у пологовій залі, за умови задовільного стану матері та дитини.
1.9. Після завершення контакту "шкіра-до-шкіри" акушерка, перекладає дитину на зігрітий сповивальний стіл, здійснює обробку та клемування пуповини (див. розділ 8), вимірювання зросту, обводу голови та грудної клітини, зважування.
1.10. Лікар-педіатр-неонатолог, а за його відсутності лікар-акушер-гінеколог перед переведенням дитини та матері в палату спільного перебування здійснює первинний лікарський огляд новонародженого за схемою (див розділ 4.) і записує дані огляду в карту розвитку новонародженого.
1.11. Акушерка (медична сестра) одягає дитині чисті повзуни, сорочечку, шапочку, шкарпетки, рукавички. Дозволяється використовувати чистий домашній одяг.
1.12. Дитина, разом з матір'ю накривається ковдрою і переводиться в палату спільного перебування з дотриманням умов теплового ланцюжка.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 615 | Нарушение авторских прав
|