АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Догляду за хворими після операцій на ШКТ
- В перші дві години після операції на рану холод, вантаж.
- Слідкувати за пульсом, АТ, шкірними покривами, станом живота (здуття, напруга, болісність).
- В перші дні після операції – до 4-5 літрів рідини за добу: 5-10% глюкоза, поліглюкін, фізрозчин, плазма та інші кровозамінники, при необхідності – переливання крові.
- Для боротьби з парезом кишечнику: промивання шлунка, відсмоктування його вмісту через зонд. Вводити постійний зонд у шлунок через ніс. Для боротьби з парезом кишечнику призначають клізми з гіпертонічним розчином натрію хлориду.
- При затримці газів: вводять газовідвідну трубку (трубка діаметром 5-10 см, довжиною 40-50 см, на кінці 2-3 бокових отвори). Вводять трубку у пряму кишку на глибину 30 см. Максимальна тривалість перебування трубки у кишці не більш 1 години.
- Харчування хворих: 2-4 дні – парентеральне, при підновленні діяльності ШКТ – ентеральне (стіл №1а, 1б, 1).
- Годування через гастростому, після операції починають через 12-14 днів. Гумову трубку можна видаляти і вставляти тільки для годування. Якщо остається трубка – після годування її затискають затискачем. Для годування на трубку насаджують вороньку скляну, при піднімають вище рівня шлунка і дрібними порціями по 50-100 мл годування
- колір блювотних мас «кофейної гущі», блювота кров’ю,
- Випорожнення дьогтеподібні, або як чорний лак, або малино-вого желе.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 489 | Нарушение авторских прав
|