АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Координація рухів
Для оцінки координації рухів визначають характер ходи. Хворому пропонують стати із поставленими паралельно стопами і витягнути вперед руки. При ураженні мозочка у цій позі спостерігається хиткість. У випадку порушення м'язово-суглобової чутливості хисткість в ногах виникає, коли хворий заплющує очі,— симптом Ромберга. Для виявлення порушення координації рухів використовують ряд проб.
Пальценосова проба. Хворий повинен відвести руку вбік і попасти вказівним пальцем у кінчик носа.
П'ятково-колінна проба. Лежачи на спині, хворий має попасти п'яткою в коліно протилежної ноги і провести нею по гомілці вниз до гомілковостопного суглоба. Промахування і поява тремтіння у міру наближення кінцівки до мети свідчать про порушення координації рухів.
Досліджуючи координацію рухів, звертають також увагу на обсяг їх. Ураження мозочка часто супроводжується гіперметрією (збільшенням) обсягу рухів, що позначається і на почерку. Нерідко спостерігається адіадохокінез — неможливість швидко змінити один рух іншим, наприклад пронацію (поворот кистей витягнутих рук долонями вниз) супінацією (поворот їх долонями вгору і навпаки). Порушення координації рухів може також виникати у вигляді ністагму (ритмічні посмикування очних яблук при відведенні їх у боки), скандованої мови (слова вимовляються по складах), змін тонусу м'язів, який при ураженні мозочка може бути знижений.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 1007 | Нарушение авторских прав
|