Дослідження пропріоцептивного відчуття
Робота 6.
Дослідження м’язового чуття за здатністю диференціювати різні величини кистьової сили рук
Завдання. Виявити властивість пропріорецепторів інформувати ЦНС про силу скорочення м’язів
Методика. За допомогою кистьового динамометра 2-3 рази визначають максимальну силу кисті спочатку при витягнутій, а тоді при відведеній вбік руці. Вираховують середній показник визначень. Після цього спочатку під контролем зору, а потім із заплющеними очима стискують динамометр з силою 25% і 50% від максимальної сили. Визначають різницю (ступінь відхилення) між показниками кистьової сили, отриманими при участі зору і без зорового контролю.
Аналізуючи отримані результати, роблять висновок про рівень пропріорецептивного чуття сили.
Робота 7
Дослідження пропріоцептивного відчуття
Завдання. Ознайомитись з методикою виявлення такої пропріорецептивної якості, як відчуття положення окремих частин тіла.
Методика. Навіть без допомоги зору можна досить точно визначити положення своїх кінцівок і орієнтацію їх частин. Ця якість пропріорецепції називається відчуттям положення (існують також відчуття руху і відчуття сили).
7.1. Експериментатор фіксує праву руку досліджуваного в просторі на певній висоті її підняття і під певним кутом згинання в ліктьовому суглобі. Після цього досліджуваному пропонують відтворити без зорового контролю попереднє положення руки. Таке ж завдання пропонується виконати досліджуваному і лівою рукою.
7.2. Досліджуваному пропонують заплющити очі і доторкнутись пальцем до вказаних йому точок тіла, наприклад, до кінчика носа, середини надколінка, перших і останніх флангів пальців рук і ніг.
Точність виконання завдань досліджуваним оцінити словами «висока», «посередня», «низька». Дати пояснення, які пропріорецептори знаходяться в м’язах, сухожиллях, суглобах.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 343 | Нарушение авторских прав
|