АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Загальна характеристика механізмів саморегуляції в організмі.

Прочитайте:
  1. I. ОБЩАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ЭРАКОНДА
  2. IІІ. Загальна фармакологія
  3. V. Характеристика розвитку фізіології як науки, відкриття. Роль окремих вчених у розвитку світової фізіології. Українська фізіологічна школа.
  4. Абсорбція лікарської речовини в організмі.
  5. Анатомічна характеристика будови ліктьового суглобу та рухів у ньому.
  6. Анатомічна характеристика будови плечового суглобу та рухів в ньому.
  7. Анатомо-фізіологічна характеристика нейрона, аксона, дендрита.
  8. Анатомо-фізіологічна характеристика щитовидної та паращиттовидної залоз; наслідки при відхиленнях функцій.
  9. Антибиотики группы тетрациклина. Общая характеристика. Действие и применение. Побочные эффекты.
  10. Антидотная терапия, характеристика современных антидотов. Симптоматическая терапия.

Предмет анатомії, фізіології, генетики. Їх з’язок з іншими біологічними науками. Значення анатомії, фізіології дитячого організму для педагогіки, психології.

Предмет і завдання анатомії. Анатомія людини належить до морфологічних наук. Вона вивчає форму та будову організму людини в цілому та його складових частин (органів, систем) у взаємозв’язку з їхніми функціями та розвитком. Людина як біологічна істота належить до тваринного світу. Тому анатомія вивчає будову її тіла й органів з урахуванням біологічних закономірностей, які властиві всім живим організмам, а також вікових, статевих та індивідуальних особливостей. Анатомія є фундаментом для розвитку цілої низки біологічних наук – ембріології, цитології, гістології, антропології, фізіології, порівняної анатомії, еволюційного вчення, генетики – й тісно пов’язана з ними. Анатомія розкриває найважливіші загально біологічні закономірності будови людського організму, його зв’язки з навколишнім середовищем, тваринним світом, зміцнює діалектичний світогляд студентів, розвиває їхнє мислення. Знання анатомії потрібні для їх практичного використання, а саме: для контролю за фізичним розвитком дітей, формування різних їхніх особливостей і рухових навичок, уміння обґрунтовувати правила особливостей гігієни, для організації раціонального харчування, тренування організму, надання першої медичної допомоги, а також дотримання здорового способу життя.

Характеристика основних життєвих процесів:гомеостаз, обмін речовин, ріст та розвиток.

Основна властивість організму це – гомеостаз. Гомеостаз це – сталість фізико-хімічного складу та властивостей внутрішнього середовища організму. Обмін речовин та перетворення енергії забезпечується такими процесами як дихання, живлення, виділення. Гомеостаз забезпечується процесами саморегуляції, самооновлення та подразливості. Ріст-це кількісні зміни, що викликають збільшення розмірів та маси тіла. Закономірності розвитку: 1) ріст за перший рік життя збільшується на 23-25см; за другий рік на 10-11см; за третій на 8см згодом темпи приросту поступово сповільнюються до 3-4 см за рік. Період з 12-16 років спостерігається зростання темпів приросту до 7-8 деколи 15 см на рік. Завершується ріст в 21-25років. Маса за перший рік життя зростає в три рази.В наступні роки маса зростає повільно, найбільш швидко вона збільшується після 15 років. Загалом маса тіла з моменту народження збільшується у 20 разів. Розвиток- це якісні зміни, які викликають ускладнення в процесі та системі органів людського організму.

Загальна характеристика механізмів саморегуляції в організмі.

Принципи саморегуляції: - принцип зворотних зв,язків; - гальмування кінцевим продуктом; - зміною активності ферментів; - синтез ферментів лише за необхідності.


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 851 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)