Тестовий контроль. Тема:"Синдром гострого живота"
Тема:"Синдром гострого живота"
1. Хворий 62-х років доставлений до хірургічного відділення зі скаргами на раптове виникнення болю у пупковій ділянці, яка супроводжувалась непритомністю, іррадіює у спину, пахвинну ділянку. Об'єктивно: стан важкий, болісність під час пальпації у пупковій ділянці, кишкові шуми послаблені. Відзначається зниження артеріального тиску. На УЗД: вільна рідина у черевній порожнині, потовщення стінки черевної аорти. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Перфорація виразки шлунка*
Б. Перитоніт
В. Гострий панкреатит
Г. Розрив аневризми черевної аорти
Д. Гострий апендицит
2. Хвора 32-х років скаржиться на біль у епігастрії, що виникає вночі і зранку натще та через 2 години після прийому їжі, блювання "кавовою гущею", печію, періодичні запаморочення, загальну слабкість. Об'єктивно: болючість в гастродуоденальній зоні, позитивний симптом Менделя. У крові: Нb- 90 г/л; лейк.- 8,0*109/л; ШЗЕ- 20 мм/год. Чим ускладнився перебіг захворювання?
А. Стеноз
Б. Малігнізація
В. Перфорація*
Г. Шлунково-кишкова кровотеча
Д. Пенетрація
3. Хворий 27 років госпіталізований в стаціонар зі скаргами на сильний біль уздовж правого фланку, найбільш виражений у правій здухвинній ділянці. Біль виник гостро раптово в епігастрії дві години тому, з часом перейшов у праву здухвинну ділянку. З діагнозом госрий аппендицит взятий на операцію. Під час лапаратомії з доступу за Волковичем-Дьяконовим виявлено, що черевна порожнина містить рідину, забарвлену жовчу. Яке захворювання найбільш вірогідне у хворого?
А. Перфорація дивертикула Меккеля
Б. Перфорація виразки дванадцятипалої кишки*
В. Гострий панкреатит
Г. Розрив товстої кишки
Д. Розрив жовчного міхура
4. У хворого 36 років, водія за фахом, годину тому виник різкий біль в епігастральній ділянці.Диспептичних явищ не відмічає. Пульс- 56/хв. Язик сухий. Спостерігається блідність, пітливість. Положення вимушене. Живіт втягнутий з напруженням м'язів. Печінкова тупість не визначається. Позитивні симптоми подразнення очеревини. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Перфоративна гастродуоденальна виразка.*
Б. Гострий гастродуоденіт.
В. Гострий холецистит.
Г. Гостра кишкова непрохідність.
Д. Гострий панкреатит.
5. Хворий 42-х рокiв скаржиться на постiй-ний бiль в епiгастральнiй дiлянцi з iррадiацi-єю в спину, нудоту, блювання, печiю. Хворiє на виразкову хворобу duodenum протягом 20-ти рокiв. Об’єктивно: пониженого харчування, язик обкладений, вологий. Живiт напружений, болючий пiд час пальпацiї в пiлородуоденальнiй зонi. Позитивний симптом Образцова. Субфебрилiтет. У кровi: лейк.- 10, 0 · 109 / _, ШЗЕ- 24 мм/год. Рентгенологiчно: в цибулинi duodenum занурена тришарова нiша 0,7x1,0 см. Реакцiя Грегерсена негативна. Яке ускладнення має мiсце в даному випадку?
А. Пенетрацiя*
Б. Перфорацiя
В. Кровотеча
Г. Малiгнiзацiя
Д. Стеноз воротаря
6. Пацiєнт 48-ми рокiв при бужуваннi стравоходу з причини рубцевої стриктури вiдчув рiзкий бiль у животi. Ранiше хворiв на виразкову хворобу 12-ти палої кишки. При оглядi: живiт рiзко напружений, болючий; Ps- 110/хв. Болюче ковтання слини. Блiдiсть шкiрних покривiв. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?
А. Перфорацiя абдомiнального вiддiлу стравоходу*
Б. Гострий iнфаркт мiокарда
В. Защемлення дiафрагмальної кили
Г. Перфорацiя виразки 12-ти палої кишки
Д. Тромбоз мезентерiальних судин
7. Хворий 28-ми рокiв скаржиться на бiль у животi рiжучого характеру. Захворiв рiзко 1,5 години тому, коли вiдчув гострий бiль пiд грудьми. До цього нiчим не хворiв. Об’єктивно: шкiра блiда, хворий лежить на спинi. При змiнi положення тiла бiль загострюється. Ps- 70/хв, ритмiчний, АТ- 100/60 мм рт.ст. З боку серця та легень патологiї немає. Язик сухий, чистий. Живiт втягнутий, не бере участi в диханнi, пiд час пальпацiї рiзко напружений та болiсний у всiх вiддiлах. Симптом Щоткiна-Блюмберга позитивний. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
А. Перфоративна виразка шлунка*
Б. Гострий панкреатит
В. Гострий холецистит
Г. Гостра кишкова непрохiднiсть
Д. Гострий апендицит
8. Больная жалуется на боль в эпигастральной области, в правом подреберье с иррадиацией в правую лопатку. Была рвота, не принесшая облегчения. Температура тела 37,6oС. Живот умеренно вздут, напряжен и болезнен в эпигастрии и правом подреберье. Здесь же пальпируется плотное, болезненное образование. Отмечается умеренное напряжение мышц брюшной стенки в правом подреберье. Сипмтом Ортнера положителен. Каков предварительный диагноз?
А. Острый аппендицит
Б. * Острый холецистит
В. Острый панкреатит
Г. Острая кишечная непроходимость
Д. Прободная язва желудка
9. Хвора 60 років страждає хронічним калькульозним холециститом. 2 доби тому після вживання жирної їжі і сурогатів алкоголю з'явився біль оперізуючого характеру, нудота, багаторазове блювання, яке не приносило полегшення, іктеричність склер. При огляді стан важкий, ядуха, живіт болючий в епігастрії. Констатовані ознаки делірію.Перистальтика значно послаблена. Позитивний симптом Холстеда. При пальпації в епігастральній ділянці визначається помірно болючий інфільтрат. Пульс 120/хв, АТ 80/40 мм рт.ст. При лапароскопії: у черевній порожнині геморагічний ексудат, багато вогнищ стеатонекрозу. Добовий діурез до 100 мл. Рівень Са крові 1,75 ммоль/л. Який діагноз?
А. Гострий інфікований некротичний панкреатит
Б. Гострий деструктивний холецистит
В. Токсичний гепатит
Г. Отруєння сурогатами алкоголю
Д. * Гострий асептичний некротичний панкреатит
10. У хворого дiагностовано гострий розлитий перитонiт, паретичний стан кишківника, стадiя поліорганної недостатності, з ЦВТ 10 мм.вд.ст., дефіцитом ОЦК 25%. Куди відбувається переміщення більшої частини рідини?
А. Міжтканевий простір.
Б. В клітину.
В. В міжклітинний простір
Г. * Просвіт кишечника
Д. В черевну порожнину
11. До хірургічного відділення госпіталізовано хвору зі скаргами на переймоподібний біль та відчуття важкості у правому підребер‘ї, нудоту, багаторазове блювання жовчю. Хворій виставлено діагноз “Гострий холецистит”. Про яку причину хвороби слід думати у першу чергу?
А. Хронічний панкреатит
Б. * Жовчнокам`яна хвороба
В. Перихоледохеальний лімфаденіт
Г. Аскаридоз загальної жовчної протоки
Д. Хронічний стенозуючий папіліт
12. Дитина 5 місяців доставлена до клініки через 6 годин від початку захворювання бліда, переймоподібно збуджена, з повторним блюванням. Останній раз випорожнення були 4 години тому. З анамнезу встановдено, що дитина впеpше отpимала манну кашу у якостi пpикоpму. При огляді дитина бліда, насторожена, тахікардія, чоло вкрите холодним потом. Живіт не здутий, м’який, сліпу кишку в типовому місті знайти не вдається, при ректальному огляді – кров у вигляді малинового желе. З яким захворюванням Ви маєте справу?
А. Дизентерія
Б. Виразка шлунку
В. Тріщина слизової анального отвору
Г. Поліп прямої кишки
Д. *Інвагінація
13. Вагітна М. (вагітність 22 тижня), 26 років, доставлена до лікарні ургентно зі скаргами на біль в животі, підвищення температури до 37,6oC, нудоту. Захворіла добу тому гостро, біль спочатку виник в епігастральній ділянці, потім - в правій половині черева, була одноразово блювота. Живіт відповідає терміну вагітності болісний вище правої здухвинної ділянки, напружений. Дізурічних явищ немає. Лейкоцитоз – 21х109/л. Найбільш вірогідний попередній діагноз:
А. Перекрут кісти яєчника
Б. Загроза переривання вагітності
В. *Гострий апендицит
Г. Токсикоз вагітності
Д. Гострий холецистит
14. Хвора 38 років госпіталізована зі скаргами на постійний біль у правому підребер”ї з іррадіацією у праву половину попереку, праве надпліччя, нудоту, тричі було блювання. Хворіє 2 доби. Температура тіла 38оС. Пульс 96 уд. в хв., задовільний. Пальпаторно у правому підребер”ї визначається напруження м”язів та щільно-еластичне, болюче, утворення, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Лейкоцитоз 12х109/л, діастаза сечі 190 г/кр/л/год. Який найбільш ймовірний діагноз?
А. Водянка жовчевого міхура
Б. Апендикулярний інфільтрат
В. Рак жовчевого міхура
Г. *Гострий обтураційний деструктивний холецистит
Д. Гостра кишкова непрохідність
15. При огляді в приймальному відділенні у хворого 28 років встановлено: передня черевна стінка не приймає участі в акті дихання, пальпаторно на всьому протязі визначається напруження м”язів, болючість, позитивні симптоми подразнення очеревини. Печінкова тупість відсутня, перистальтика не прослуховується. Який найбільш вірогідний попередній діагноз?
А. *Перфоративна виразка шлунка
Б. Гострий аппендицит
В. Гострий панкреатит
Г. Гостра кишкова непрохідність
Д. Гострий холецистит
16. Хворому 56 років, госпіталізованому в ургентному порядку в хірургічну клініку, встановлено діагноз: гострий холецистит.При обстеженні визначались незначна м’язова напруга в правому підребер’ї, напружений болючий жовчний міхур, нечіткий симптом Щоткіна-Блюмберга. На протязі доби проводилось консервативне лікування (спазмолітики, антибіотики, аналгетики). Покращення стану не наступило. Як далі лікувати хворого?
А. Продовжити назначену терапію, спостереження
Б. Доповнити лікування паранефральною блокадою
В. *Термінова операція – холецистектомія
Г. Доповнити лікування дезінтоксікаційною терапією
Д. Доповнити лікування гормонотерапією
17. Хвора 54 років скаржиться на постійні болі в правому підребер’ї, нудоту, гіркоту в роті. При УЗД виявлені конкременти в жовчному міхурі. Об’єктивно: живіт м’я-кий, болючий у правому підребер’ї. Симптоми Ортнера, Мюсі-Георгієвського позитивні. Лейк. крові 10,2х109/л, паличкоядерні нейтрофіли 9%. Про який діагноз слід думати?
А. Печінкова коліка
Б. *Гострий калькульозний холецистит
В. Гострий панкреатит
Г. Виразкова хвороба ДПК, загострення
Д. Гастродуоденіт
18. Б-ной жалуется на чрезвычайно резкую боль в эпигастрии. Болеет язвенной болезнью 12 п. кишки в течение 10 лет. Положение больного вынужденное на правом боку с приведенными бедрами к животу. Живот резко болезненный в эпигастрии, выражено защитное напряжение мышц брюшной стенки. Сформулируйте предварительный диагноз
А. * перфоративная язва
Б. Острый панкреатит
В. Бострение язвенной болезни
Г. Пенетрация язвы в поджелудочную железу
Д. Тромбоз мезентериальных сосудов
19. У хворого 36 років, водія за фахом, годину тому виник різкий біль в епігастральній ділянці.Диспептичних явищ не відмічає. Ps - 56/хв. Язик сухий. Спостерігається блідість, пітливість. Положення вимушене. Живіт втягнутий з напруженням м'язів. Печінкова тупість не визначається. Позитивні симптоми подразнення очеревини. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Гострий гастрит
Б. Гострий панкреатит
В. Гостра кишкова непрохідність
Г. * Перфоративна виразка
Д. Гострий холецистит
20. Хворий 46 років на другий день після банкету скаржиться на сильний біль в верхній половині живота, більше зліва, нудоту, блювоту, що не приносить полегшення. Подібні стани спостерігались неодноразово після порушення дієти. Об'єктивно: температура 37°С, шкіра бліда, волога. Пульс - 88/хв., ритмічний, живіт помірно здутий, різко болісний в проекції підшлункової залози. Діастаза сечі 256 од. по Вольгемуту. Лейкоцити крові 18х10*9/л. Яка найбільш правильна тактика дільничного терапевта?
А. Амбулаторне лікування
Б. Стаціонар вдома
В. *Термінова госпіталізація в хірургічне відділення
Г. Планова госпіталізація в терапевтичне відділення
.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 697 | Нарушение авторских прав
|