В) Зразки тестових завдань для перевірки кінцевого рівня знань. В процесі еволюції часто відбувалися дуплікації ділянок геному
Завдання 1.
В процесі еволюції часто відбувалися дуплікації ділянок геному. Одна з копій могла еволюціонувати в результаті мутацій, а інша зберігала свою початкову функцію. Прикладом можуть бути гени білків м’язів, імуноглобулінів тощо. Як називають набір функціонально споріднених генів, що мають спільного предка і можуть бути розташовані у різних ділянках геному.
а) реплікатори
б) інтрони
в) кластери
г) екзони
д) транспозони
Завдання 2.
Інформаційна РНК існує у вигляді зрілої фракції і у вигляді попередника (про і-РНК). Зрілі молекули і-РНК прикріплються до рибосом, де починається зчитування інформації. Проте іноді у клітинах може нагромаджуватися зріла і-РНК, яка зв’язана з білком і може функціонувати тільки після звільнення від білка. Як називаються ці нуклеопротеїдні комплекси, що знаходяться у цитоплазмі і можуть бути прикріплені до рибосом:
а) інформосоми
б) термінатори
в) траскриптони
г) спейсери
д) екзони
Завдання 3.
Одним з центральних процесів метаболізму клітини є зчитування інформації з генів, яка відбувається в ядрі і називається транскрипція. У процесі переписування інформації РНК-полімераза просувається вздовж нитки ДНК від промотора до термінатора. Послідовність нуклеотидів цієї ділянки ДНК, що визначає утворення однієї молекули м-РНК, має назву:
а) цистрон
б) спейсер
в) оператор
г) мутон
д) транскриптон
Завдання 4.
У клітині хвороботворної бактерії відбувається процес транскрипції. Матрицею для синтезу однієї молекули і-РНК при цьому служить:
а) нативна молекула ДНК
б) цілком один з ланцюгів молекули ДНК
в) ланцюг молекули ДНК, позбавлений інтронів
г) ланцюг молекули ДНК, позбавлений екзонів
д) ділянка одного з ланцюгів ДНК
Завдання 5.
Вивчалась довжина молекул РНК, які приймають участь у трансляції.
Було встановлено, що розмір ділянки і-РНК, зайнятий однією рибосомою під час трансляції, відповідає:
а) одному нуклеотиду
б) шести нуклеотидам
в) двом нуклеотидам
г) трьом нуклеотидам
д) п’яти нуклеотидам
Завдання 6.
Триплетність і виродженість генетичного коду є одним з антимутаційних бар’єрів, який обмежує прояв мутації в фенотипі особин. Заміна якого нуклеотиду в триплеті переважно не порушує змісту останнього?
а) третього
б) першого
в) другого
г) другого і третього
д) першого і другого
Завдання 7.
В результаті транскрипції у еукаріот переважно утворюються про і-РНК, які містять неінформативні ділянки (інтрони), котрі вирізаються під час її дозрівання. Цей процес називається:
а) репарація
б) трансляція
в) процесинг
г) рекогніція
д) сплайсинг
Завдання 8.
У процесі експресії гена в ознаку послідовність кодонів і-РНК відповідає послідовності розташування амінокислот первинного поліпептидного ланцюга. Така властивість генетичного коду має назву:
а) триплетність
б) універсальність
в) колінеарність
г) специфічність
д) виродженість
Завдання 9.
У бактеріальній клітині тривалість приєднання однієї амінокислоти до поліпептидного ланцюга при оптимальних умовах складає приблизно 1/20 сек. Скільки часу потрібно для того, щоб синтезувати поліпептид, який кодується геном, до складу якого входять 1200 пар нуклеотидів:
а) 1/20 сек
б) 1/2 сек
в) 2 сек
г) 20 сек
д) 400 сек
Завдання 10.
Один з ланцюгів ДНК, що кодує амінокислоти в молекулі білка, складає з нуклеотидів: АТЦ-АЦЦ-ГАЦ-АЦГ-ЦАЦ. Яка послідовність нуклеотидів в антикодонах т-РНК, які беруть участь в біосинтезі відповідного білка?
а) ТТГ, ЦГТ, ГТЦ, ТГГ, ГГТ
б) ТАГ, ТГГ, ЦТГ, ТГЦ, ГТГ
в) ТГТ, ЦГУ, ГТЦ, ГЦГ, УУГ
г) АУЦ, АЦЦ, ГАЦ, АЦГ, ЦАЦ
д) УАГ, УГГ, ЦУГ, УТЦ, ГУГ
Заняття №8
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 638 | Нарушение авторских прав
|