Клініко-морфологічна класифікація гострого апендициту
1. Гострий простий апендицит
2. Деструктивний апендицит
· Флегманозний
· Гангренозний
· Перфоративний
3. Ускладнення гострого апендициту
· Перитоніт:
а)місцевий
б)розповсюджений
· Апендикулярний інфільтрат
· Апендикулярний абсцес
· Пілефлебіт
· Сепсис
Особливості перебігу гострого апендициту у дітей, хворих похилого віку, у вагітних. Роль лапароскопічних технологій в діагностиці та лікуванні хворих на гострий апендицит.
Діагностика (принципи діагностики та етапи постановки діагнозу).
Діагноз гострого апендициту ставиться клінічно на підставі:
- даних анамнезу (як почалося захворювання, як змінилися його клінічні ознаки, наявність, характер та наслідки минулих приступів та інш).;
- даних об 'єктивного (клінічного) огляду;
- результатів диференціпної діагностики.
При постановці діагнозу враховуються:
1. дані лабораторних показників крові та сечі;
2. загальні ознаки запалення, інтоксикації;
3. результати додаткових методів інструментальних досліджень (оглядова рентгеноскопія органів черевної порожнини, УЗО, КТ та інш.)
За останній час при складностях диференційної діагностики доцільно використання лапароскопії і навіть діагностичної лапаротомії.
Смертність при гострому апендициті ротягом останніх 20 років практично не змінювалась залишаючись 0,2-0,3%, діагностичні помилки при цьому захворюванні зустрічаються в 12-31% випадків. При виконанні апендектомії класичним засобом часто в 10-15% випадках вилучається червоподібний відросток без змін. Лапароскопічні методи дозволяють значно знизити число подібних "необгрунтованих" апендектомій. Ускладнення гострого апендициту відмічається в середньому у 10% хворих, частота їх різко збільшується у дітей та людей похилого віку і не має тенденції до зниження.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 454 | Нарушение авторских прав
|