Стаття 3. Співвідношення Кодексу і чинного законодавства про медицину та охорону здоров’я
Етичний кодекс українського лікаря
Стаття1. Основні терміни Кодексу
Вживані у Кодексі терміни слід вважати такими, що мають наступний зміст:
Лікар (медичний працівник) – фахівець-професіонал, який на підставі здобутих знань і опанованих умінь наділений необхідними повноваженнями (тобто сертифікований відповідно до чинного законодавства України) для здійснення діяльності у сфері охорони здоров’я.
Суб’єкт медичної діяльності – людина (група людей), яка добровільно й свідомо звернулася за допомогою чи потребує її згідно з діючим законодавством України.
Пацієнт – особа, здоров’я і життя якої лікар захищає, або якій він надає допомогу, або чиї інтереси він представляє у формах, передбачених чинним законодавством.
Автономія – визнання сталості системи цінностей, життєвих позицій та планів пацієнта, його спроможність до прийняття усвідомленого і вільного від зовнішнього впливу рішення; авторизація пацієнтом певних моральних цінностей.
Компетентність пацієнта – здатність розуміти надану йому інформацію і приймати самостійні рішення відносно до поставленої мети і притаманної йому системи цінностей.
Конфіденційність – нерозголошення лікарем професійної та приватної інформації без дозволу пацієнта.
Евтаназія – акт навмисного безболісного позбавлення життя невидужного пацієнта з метою припинення його страждань.
Угода про надання медичної допомоги – письмова чи усна угода (контракт), згідно з якою одна сторона – лікар (медичний працівник), що практикує індивідуально, або медичне об’єднання – бере на себе доручення іншої сторони – пацієнта (суб’єкта діяльності у сфері охорони здоров’я) або його представника про надання медичної допомоги на умовах, передбачених угодою, а інша сторона – пацієнт (або його представник) зобов’язується дотримуватися і виконувати норми та правила, відповідні розпорядження й рекомендації лікаря чи лікувально-профілактичного закладу.
Стаття 2. Дія Кодексу в просторі, часі та за колом осіб
1. Дія цього Кодексу поширюється на всі види професійної діяльності лікаря і в частині, визначеній Кодексом, - на іншу його діяльність (дії), яка може суперечити його професійним обов’язкам як медичного працівника або підірвати престиж професії медика.
2. Дія цього Кодексу поширюється також на всіх, хто працює у системі охорони здоров’я – незалежно від джерела фінансування та форми власності.
3. Дія цього Кодексу поширюється на стосунки та обставини, що виникли після його прийняття.
Стаття 3. Співвідношення Кодексу і чинного законодавства про медицину та охорону здоров’я
Норми Кодексу не відміняють і не замінюють положень чинного законодавства, а доповнюють і конкретизують його.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 381 | Нарушение авторских прав
|