АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

VII. Внесення страховими (головними страховими) експертами з охорони праці подань роботодавцям про усунення порушень законодавства про охорону праці

Прочитайте:
  1. VI. Проведення перевірок стану умов і безпеки праці та профілактичної роботи
  2. Біоритміка в організації праці.
  3. В. Заходи профілактики, спрямовані на охорону навколишнього середовища і здоров'я населення.
  4. Взаємозв'язок інтенсивності і важкості праці
  5. Взаємозв’язок інтенсивності і важкості праці
  6. Відповідальність посадових осіб і працівників
  7. Відчуття і сприймання в процесі праці
  8. Вкажіть типи чутливих порушень
  9. Гігієна праці

7.1. Подання роботодавцям про усунення порушень законодавства про охорону праці (далі - подання) складаються страховими (головними страховими) експертами з охорони праці управлінь, відділень виконавчої дирекції Фонду, відділів (секторів) робочих органів виконавчої дирекції Фонду.

7.2. Подання складається у разі виявлення порушень роботодавцем законодавства про охорону праці.

7.3. Подання складається за формою, наведеною у додатку 1 до цього Положення.

7.4. Подання складається не пізніше ніж протягом одного робочого дня з часу закінчення страховим (головним страховим) експертом перевірки суб’єктів господарювання.

7.5. Подання складається у двох примірниках. Перший примірник надається під розписку роботодавцю або іншій уповноваженій особі, яка виконує його функції, та в установленому порядку реєструється у суб’єкта господарювання. Другий примірник залишається у страхового (головного страхового) експерта для аналізу, узагальнення і контролю за його виконанням.

7.6. Подання реєструються у відповідному журналі.

7.7. У поданні повинно бути чітко сформульовано виявлені порушення з посиланням на нормативно-правові акти з охорони праці, вимоги яких було порушено.

7.8. У поданні обов’язково зазначається термін надання роботодавцем письмової відповіді страховому (головному страховому) експерту, який вніс подання про усунення порушень законодавства про охорону праці, та поштова адреса, на яку роботодавець повинен надіслати відповідь про виконання подання.

7.9. Роботодавець після отримання подання вживає відповідних заходів для усунення зазначених у ньому порушень та у встановлений у поданні термін надає письмову інформацію про стан усунення порушень до робочого органу виконавчої дирекції Фонду, страховий (головний страховий) експерт якого вніс подання.

Відповідь роботодавця реєструється у журналі вхідної документації відділення відповідно до встановленого законодавством порядку.

7.10. Страховий (головний страховий) експерт здійснює контроль за виконанням внесених подань шляхом аналізу та узагальнення отриманих від роботодавців відповідей або шляхом позапланових перевірок виконання раніше внесених подань.

7.11. У разі невиконання роботодавцем вимог подання страховий (головний страховий) експерт з охорони праці складає та вносить відповідне подання органам виконавчої влади з нагляду за охороною праці.

7.12. Страховий (головний страховий) експерт з охорони праці щокварталу узагальнює дані щодо кількості внесених роботодавцям подань, кількості виявлених порушень, кількості отриманих інформацій з виконання подань та вносить ці дані до звіту про свою роботу.

VIII. Внесення страховими (головними страховими) експертами з охорони праці подань органам виконавчої влади з нагляду за охороною праці щодо застосування адміністративних стягнень або притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили порушення законодавства про охорону праці, а також про заборону подальшої експлуатації робочих місць, дільниць і цехів, робота на яких загрожує здоров’ю або життю працівників

8.1. Подання органам виконавчої влади з нагляду за охороною праці щодо застосування адміністративних стягнень або притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили порушення законодавства про охорону праці, а також про заборону подальшої експлуатації робочих місць, дільниць і цехів, робота на яких загрожує здоров’ю або життю працівників (далі - подання органам виконавчої влади), складаються страховими (головними страховими) експертами з охорони праці відділень, відділів (секторів), управлінь виконавчої дирекції Фонду.

8.2. Подання органам виконавчої влади складається у разі:

виявлення порушень законодавства про охорону праці;

експлуатації об’єкта (робочого місця, дільниці, цеху), робота на якому загрожує життю та здоров’ю працівників;

допущення до робіт з підвищеною небезпекою або до робіт, де є потреба у професійному доборі, осіб, які не пройшли відповідного навчання та перевірки знань з питань охорони праці і не забезпечені засобами індивідуального захисту;

допущення до робіт з важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці або до робіт, де є потреба у професійному доборі, осіб, які не пройшли попереднього чи періодичного медичного огляду;

порушення термінів розслідування нещасних випадків;

відмови роботодавця проводити розслідування нещасного випадку на виробництві або приховування від розслідування та обліку нещасних випадків;

невиконання заходів, запропонованих комісією з розслідування нещасного випадку на виробництві, якщо такі мали місце.

8.3. Подання складається за формою, наведеною в додатку 2 до цього Положення.

8.4. Подання складається протягом одного робочого дня з дати закінчення страховим (головним страховим) експертом перевірки суб’єкта господарювання.

У разі коли виявлені порушення загрожують життю та здоров’ю працівників, подання складається страховим (головним страховим) експертом у день перевірки.

8.5. Подання складається у трьох примірниках, перший примірник якого залишається у страхового (головного страхового) експерта, а два примірники надаються управлінню виконавчої дирекції Фонду.

8.6. Подання реєструються в журналі вихідної кореспонденції відділення.

8.7. Управління виконавчої дирекції Фонду (відділ організації профілактики нещасних випадків та професійних захворювань) протягом двох робочих днів з дати отримання двох примірників подання перевіряє їх і передає один примірник разом із супровідним листом територіальному органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці, а другий примірник залишає у себе для контролю та узагальнення.

8.8. Управління виконавчої дирекції Фонду здійснює контроль за правильністю внесених страховими (головними страховими) експертами з охорони праці подань і про результати їх розгляду органами виконавчої влади з нагляду за охороною праці інформує відділення виконавчої дирекції Фонду.


 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 636 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.007 сек.)