АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Пацієнта, Н., 54 років, доставлено в чергове травматологічне відділення з діагнозом: свіжий вивих гомілки. Який вид знеболення треба застосувати у даному випадку?

Прочитайте:
  1. IV. Відділення для лікування відкритими джерелами.
  2. Акушерка післяпологового відділення виявила у породіллі на 3 добу почервоніння в ділянці швів на промежині та гнійні виділення. Яка найбільш доцільна тактика в цьому випадку?
  3. В ізоляторі оздоровчого табору знаходиться дитина 10 років з діагнозом “Кишкова інфекція”. Яке обстеження треба провести протягом 72-х годин від встановлення цього діагнозу?
  4. В токсикологічне відділення надійшов чоловік 40 років , який отруївся інсектицидом – хлорофосом. Який реактиватор холінестерази слід застосувати ?
  5. В токсикологічне відділення привезли дитину яка отруїлася грибами, а саме – мухоморами. Який препарат слід використати для надання невідкладної допомоги в першу чергу?
  6. ВИВИХ ГРУДИННОГО КІНЦЯ КЛЮЧИЦІ.
  7. Вивих нижньої щелепи.
  8. Гігієнічні вимоги до відділення для лікування відкритими джерелами
  9. Гігієнічні вимоги до відділення для лікування закритими джерелами
  10. Для полегшення вправлення вивиху в плечевому суглобі з ціллю розслаблення м’язів хворому був введений міорелаксант дитилін. При цьому наступило “апное”. Що необхідно ввести ?

А. Місцеве знеболення.

В. Провідникове знеболення.

С. Інфільтраційна анестезія.

D. Загальний наркоз.

Е. Спинномозкова анестезія.

Пацієнтка, К., віком 35 років, впала на пряму та відведену руку. Скаржиться на різкий біль в лівому плечі. Об’єктивно: відсутність активних рухів в плечовому суглобі, відведення його від тулуба, пацієнтка знаходиться у вимушеному положенні з нахилом тулуба до ураженого боку, а здоровою рукою притримує ушкоджену руку за лікоть, гарно проявляються контури акроміального відростку із западанням під ним. Ваш діагноз?

А. Перелом хірургічної шийки плечової кістки.

В. Задній вивих плеча.

С. Передній вивих плеча.

D. Діафізарний перелом плечової кістки.

Е. Розрив плечового сплетення.

Пацієнт Р., 18 років, поступив у травматологічне відділення через 8 години після отримання травми з діагнозом ”закритий через виростковий перелом плечової кістки зі значним зміщенням уламків, вивих голівки променевої кістки”. Кінцівка іммобілізована циркулярною гіпсовою пов’язкою. Об’єктивно: пальці кисті набряклі, синюшні, холодні на дотик. Пацієнт відмічає розпирання під гіпсовою пов’язкою. Ваша першочергові дії при даному стані?

А. Призначити антикоагулянти.

В. Зняти гіпсову пов’язку.

С. Призначити сечогінні засоби.

D. Оперативне лікування.

Е. Динамічне спостереження за пацієнтом.

Пацієнт, С., віком 41 рік, впав на пряму та відведену руку. Лікар швидкої допомоги діагностував вивих плечової кістки. Загальний стан потерпілого задовільний. Яку невідкладну допомогу найдоцільніше застосувати?

А. Іммобілізація руки фанерною шиною.

В. Анальгетики в таблетках, іммобілізація руки косинкою.

С. Анальгетики в таблетках, іммобілізація руки бинтом.

D. Негайно вправити вивих.

Е. Внутрішньовенне введення 1 мл 1% розчину промедолу, іммобілізація ураженої руки шиною Крамера.

У пацієнта Р., 19 років, травматичний вивих в п’ястково-фаланговому суглобі 1-го пальця кисті. Де слід надати медичну допомогу цьому потерпілому?

А. Травматологічний стаціонар.

В. Травмпункт.

С. Спеціалізований центр мікрохірургії кисті.

D. Станція швидкої допомоги.

Е. Медико-санітарна частина.

У пацієнта Л., 15 років, відкритий травматичний вивих в проксимальному міжфаланговому суглобі 3-го пальця кисті. Палець блідий, незначний набряк, травма 2 години тому. На травмпункті був вправлений вивих, але палець залишився бліди, холодним на дотик. В чому причина даної клінічної картини і яка подальша тактика?

А. Здавлення набряком пальцьових артерій, гіпсова іммобілізація із застосуванням протинабрякової терапії в амбулаторних умовах.

В. Ушкодження власних пальцьових артерій, лікування в травматологічному стаціонарі.

С. Ушкодження власних пальцьових артерій, ургентне лікування в спеціалізованому центрі хірургії кисті.

D. Венозний стаз пальця, зробити фасціотомію.

Е. Ушкодження сухожилків згиначів пальця, шви ушкодженних сухожилків та капсули суглобу.

 

У пацієнта Л., 4 років, закритий вивих в п’ястково-фаланговому суглобі 1-го пальця кисті. На травмпункті, після декількох спроб не вдалося усунути вивих. Назвіть можливу причину та подальшу тактику лікування.

А. Інтерпозиція сесамоподібних кісточок. Видалення останніх.

В. Інтерпозиція сухожилка довгого згинача. Оперативне лікування.

С. Інтерпозиція м’язів. Закрите вправлення вивиху під загальним наркозом.

D. Підвищенний тонус м’язів. Закрите вправлення вивиху під загальним наркозом.

Е. Можливе все вище перераховане.

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 571 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)