АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Хірургічне лікування вивихів.

Прочитайте:
  1. E. Лікування специфічної інфекції жіночих статевих органів
  2. IV. Відділення для лікування відкритими джерелами.
  3. IV. Немедикаментозне лікування
  4. VІІІ. Лікування.
  5. арттерапія - лікування мистецтвом
  6. Використання лікарських засобів для прискорення відновлення спортсменів, лікування і профілактики станів перенапруги різних систем організму.
  7. Використовувати орально таблетовані токолітики для підтримуючої терапії після успішного лікування передчасних пологів не рекомендується
  8. Вимоги до результатів лікування.
  9. Внутрішньоутробні інфекції. Причини. Симптоми. Діагностика. Лікування.
  10. Гігієнічні вимоги до відділення для лікування відкритими джерелами

Хірургічному лікуванню підлягають звичні вивихи (плеча, надколінника), застарілі вивихи, ускладнені вивихи, деякі свіжі вивихи (вивих акроміального і стернального кінця ключиці) та інші.

 

 

Матеріали для самоконтролю:

А. Завдання для самоконтролю

(таблиці, схеми, малюнки, графіки) додаються

 

Б. Задачі для самоконтролю:

Після падіння на руку у пацієнта діагностовано вивих правого плеча, пульсація на променевій артерії відсутня, суглоб різко збільшений в об’ємі. Який об’єм першої допомоги потрібно надати пацієнту?

A. Холод на ділянку суглоба, введення обезболюючих.

B. Негайне вправлення вивиху на місці.

C. Проведення транспортної іммобілізації.

D. Транспортування попутнім транспортом у найближчий лікувальний заклад.

E. Введення знеболюючих засобів, проведення транспортної іммобілізації, транспортування у найближчий лікувальний заклад.

 

Після падіння на витягнуту руку у пацієнта виявлено відносне вкорочення передпліччя, деформацію ліктьового суглоба, обмеження рухів у ньому. Ліктьовий паросток виступає до заду. Який найбільш вірогідний попередній діагноз?

A. Перелом ліктьового відростка.

B. Задній вивих передпліччя.

C. Передній вивих передпліччя.

D. Перелом надвиростків плечової кістки.

E. Перелом кісток передпліччя.

 

3. У пацієнтки свіжий вивих надколінника. Скарги на біль в колінному суглобі. При огляді визначається деконфігурація колінного суглоба, при пальпації – надколінник знаходиться на зовнішній поверхні суглоба, активні рухи в суглобі відсутні, пасивні – обмежені.Вкажіть вид знеболення та послідовність дій для усунення даного ушкодження.

А. Загальний наркоз, відкрите вправлення надколінника.

В. Епідуральна анестезія, відкрите вправлення.

С. Місцеве знеболення, вправлення надколінника в положенні розгинання гомілки і згинання в кульшовому суглобі.

D. Місцеве знеболення, вправлення надколінника в положенні згинання гомілки і розгинання в кульшовому суглобі.

Е. Місцеве знеболення з наступним скелетним витяганням.

 

4. В клініку звернувся власник автофургона зі скаргою на біль в основі першого пальця правої кисті. Годину тому деталь авто вдарила його по долонній поверхні кисті. При огляді: проксимальна фаланга першого пальця знаходиться в тильній флексії під кутом 80о, головка п’ясткової кістки виступає на долонній поверхні, дистальна фаланга зігнута під прямим кутом. При пасивних рухах відмічається значна пружність. Поставте попередній діагноз ушкодження.

А. Ушкодження сухожилків розгиначів першого пальця.

В. Перелом основи проксимальної фаланги першого пальця.

С. Гнійне запалення першого п’ястко-фалангового суглобу.

D. Долонний вивих першого пальця.

Е. Тильний вивих першого пальця.

 

Пацієнт скаржиться на різкий біль в колінному суглобі, оніміння ступні, які з’явились в результаті ДТП. Ступня бліда, холодна. Пульс на a. dorsalis pedis відсутній. Колінний суглоб потовщений, деформований, нога укорочена на 5 см. Пасивні рухи в колінному суглобі обмежені, відмічається симптом “пружинячої” рухомості. Поставте попередній діагноз та визначитесь з тактикою лікування.

А. Вивих гомілки з ушкодженням (компресією) підколінної артерії. Закрите вправлення вивиху.

В. Вивих гомілки з ушкодженням (компресією) підколінної артерії.
Закрите вправлення вивиху. При відсутності пульсу на a. dorsalis pedis – ревізія підколінної артерії.

С. Вивих гомілки з ушкодженням (компресією) підколінної артерії. Відкрите вправлення вивиху з одночасною ревізією підколінної артерії.

D. Тяжкий забій колінного суглобу з прогресуючим набряком нижньої кінцівки. Гіпсова іммобілізація, протинабрякова терапія, фізіотерапевтичні процедури.

Е. Перелом великогомілкової кістки з ушкодженням судин гомілки. Позавогнещевий компресійно-дистракційний металоостеосинтез.

 

До клініки поступив пацієнт зі скаргою на біль в ліктьовому суглобі, який з’явився після падіння на кисть в положенні перерозгинання передпліччя. При огляді: сухожилок триголового м’яза напружений, виступає ліктьовий паросток. Рівнобічність трикутника Гютера порушена. Пасивні рухи пружинисті. Поставте попередній діагноз.

А. Задній вивих правого передпліччя.

В. Перелом виростків плечової кістки.

С. Скалковий перелом дистального кінця плечової кістки.

D. Передній вивих правого передпліччя.

Е. Перелом ліктьового відростка.

 

Пацієнт, 34 років, доставлений в травмпункт через 1 годину після травми – при фіксованій стопі відбулося надмірне згинання підошви. При огляді: опорна функція кінцівки порушена, гомілково-ступневий суглоб набряклий, деформований. Передній відділ стопи укорочений, п’ята подовжена. Спереду пальпується суглобовий кінець великогомілкової кістки. Ваш попередній діагноз.

А. Передній вивих стопи.

В. Задній вивих стопи.

С. Перелом медіальної кісточки в ділянці гомілково-ступневого суглобу.

D. Перелом латеральної кісточки в ділянці гомілково-ступневого суглобу.

Е. Двохкісточковий перелом в ділянці гомілково-ступневого суглобу.

 

Пацієнтка, 58 років, поступила в травмпункт через 2 години після травми зі скаргами на сильний біль у лівому кульшовому суглобі і неможливість стати на ліву ногу. При огляді – ліве стегно зігнуте досередини в кульшовому суглобі і приведене. Активні рухи утруднені, пасивні викликають різко виражену болючість. Ваш попередній діагноз.

А. Задній вивих стегна.

В. Передній вивих стегна.

С. Центральний вивих стегна.

D. Перелом шийки стегна.

Е. Перелом стегнової кістки у верхній третині.

Пацієнт С., 35 років, доставлений у травмпункт зі скаргами на різкий біль у лівому ліктьовому суглобі. При огляді ліктьовий суглоб набряклий, активні рухи відсутні. Ліктьовий відросток надмірно виступає назад. Передпліччя зігнуте в ліктьовому суглобі під кутом 120-140 градусів. Ваш попередній діагноз.

А. Задній вивих передпліччя.

В. Передній вивих передпліччя.

С. Перелом ліктьового відростка.

D. Перелом плечової кістки в нижній третині.

Е. Розрив зв’язок ліктьового суглоба.

 

У пацієнта, 18 років, при падінні на відведену руку з’явилася локальна болючість у лівому плечовому суглобі. При огляді – активні рухи в лівій верхній кінцівці відсутні. Плечовий суглоб деформований. Рука приведена до грудної клітки. Пасивні рухи утрудненні, пружні. Ваш попередній діагноз.

А. Вивих лівого плеча.

В. Перелом лівої плечової кістки.

С. Перелом ключиці.

D. Забій м’яких тканин лівого плечового суглоба.

Е. Гематома м’яких тканин лівого плечового суглоба.

 

Пацієнт К., 54 роки, звернувся у приймальне відділення зі скаргами на різкий біль в ділянці правого плечового суглоба, який виник після падіння на вулиці на витягнуту руку. При огляді – різка деформація контурів правого плечового суглоба, неможливість активних рухів правою рукою. При рентгенографії – суглобові поверхні плечового суглоба не співпадають. Ваш діагноз.

А. Вивих плеча.

В. Вивих ключиці.

С. Перелом плечової кістки.

D. Розрив ключично – акроміального з’єднання.

Е. Вивих грудинного кінця ключиці.

 

Пацієнт К., 52 роки, скаржиться на біль і неможливість рухів у правому плечовому суглобі. 2 години тому впав на випрямлену праву руку. Об’єктивно: в ділянці плечового суглобу впадина, голівка плечової кістки зміщена вперед і пальпується під ключицею. Різко обмежені активні і пасивні рухи, наявна «пружна фіксація» кінцівки. Яка патологія зумовлює таку клінічну картину?

А. Підключичний вивих правого плеча.

В. Нижній вивих правого плечового суглоба.

С. Забій(контузія) правого плечового суглоба.

D. Розтягнення зв’язок правого плеча.

Е. Перелом правої плечової кістки.

 

Пацієнт Г., віком 23 років, поступив у травматологічне відділення зі скаргами на біль у правому плечі і ділянці плечового суглоба. Потерпілий підтримує хвору руку здоровою. Пальпаторно визначається деформація ділянки плечового суглобу. Пацієнт не може привести плече до тулуба. При спробі привести плече до тулуба виявляється симптом «пружної фіксації». Ваш діагноз.

А. Вивих правої плечової кістки.

В. Перелом плечової кістки у верхній третині.

С. Забій м’яких тканин правого плеча.

D. Вивих грудинного кінця ключиці.

Е. Розрив зв’язок правого плечового суглоба.

 

14. Пацієнт, С., 33 роки, при катанні на лижах упав і відчув різкий біль у ділянці правого колінного суглоба, неможливість ступити на хвору ногу. При рентгенологічному дослідженні виявлена бічна девіація гомілки. Діагностовано повний розрив бокових зв’язок правого колінного суглобу. Пацієнту необхідно виконати:

А. Остеосинтез.

В. Іммобілізацію кінцівки гіпсовою лонгетою.

С. Зшивання ушкоджених зв’язок з наступною гіпсовою іммобілізацією.

D. Скелетний витяг.

Е. Новокаїнові блокади.

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 663 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.006 сек.)