Розгляньте ситуаційні задачі і тести.
Задача 1. У хворого Н., 60 років, який давно лікується від туберкульозу і систематично приймає специфічне лікування, знизилась гострота слуху. Поясніть пацієнту, який з перерахованих ліків може викликати це ускладнення?
А) Ізоніазид Г) Етамбутол
Б) Фтивазид Д) Ріфампіцин
В) Стрептоміцин
Задача 2. Дайте консультацію лікарю.
Чому для лікування туберкульозу необхідне комбінування антибіотиків та синтетичних препаратів?
Які курсові дози стрептоміцину, ізоніазиду?
У хворого сифілісом препарати пеніциліну викликають алергічну реакцію. Проконсультуйте лікаря, якими засобами можна його замінити? Назвати препарати.
А) Антибіотики;
Б) Препарати металів.
Задача 3. Дайте консультацію лікарю:
Які можливі ускладнення при лікуванні біохінолом?
САМОСТІЙНА аудиторна РОБОТА студентів.
І. Контроль вихідного рівня знань (опитування).
ІІ. Розглянути ситуаційні задачі і слайди, зробити висновки. Провести корекцію виписаних складних рецептів. Ознайомитись з формами випуску препаратів, інформаційними листками до них.
ІІІ. Проконсультуйте лікаря з приводу вибору лікарського препарату, способів введення і дозування:
-при туберкульозі легень;
-при туберкульозному менінгіті;
-при сифілісі у хворого з надмірною чутливістю до антибіотиків.
ІV. Контроль кінцевого рівня знань за індивідуальними завданнями. Аналіз помилок.
ЗАНЯТТЯ №55
ТЕМА: Фармакологія противірусних, протигрибкових і протипротозойних засобів
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. Вірусні інфекції (грип, герпес, вірусний гепатит, вірусний кон’юнктивіт, СНІД та інші) дуже поширені і щороку інвалідизують або забирають життя десяткам тисяч людей у всьому світі. Захворювання, викликані патогенними та умовно-патогенними грибками, також досить поширені. Грибкові ураження, як правило, важко лікуються, тому необхідна тривала комбінована терапія протигрибковими препаратами з різними властивостями та механізмами дії, які необхідно засвоїти при вивченні теми заняття. Захворювання, що викликані найпростішими (трихомонадоз, амебіаз, токсоплазмоз) займають вагоме місце в структурі нозологічних одиниць. Окремі з них, такі як малярія та лейшманіоз, зустрічаються в нашій країні дуже рідко, але у зв’язку із інтенсивною міграцією населення за останнє десятиліття відмічається зростання захворюваності.
Навчальні цілі:
знати: особливості фармакокінетики, фармакодинаміки, спектр та механіми дії та противірусних, протигрибкових та протипротозойних препаратів, форми випуску, правила призначення
вміти: раціонально призначати і дозувати, обґрунтувати їх застосування, передбачити можливу побічну дію, провести корекцію виписаних рецептів.
самостійна позааудиторна робота студентів при підготовці до заняття:
запитання для контролю рівня знань:
1.Противірусні засоби. Класифікація. Механізми дії. Показання до застосування.
2.Класифікація противірусних препаратів, що призначають хворим на грип. Особливості застосування.
3.Використання противірусних препаратів у комплексному лікуванні хворих на СНІД
4.Лікарські засоби, що застосовують при герпетичній інфекції
5.Класифікація протимікозних препаратів за походженням і хімічною будовою.
6.Лікарські засоби для лікування системних мікозів. Порівняльна характеристика. Побічні ефекти
7.Засоби для лікування дерматомікозів та мікозів спричинених умовно патогенними грибами
8.Протималярійні середники. Спрямованість дії на різні форми малярійних плазмодіїв. Принципи лікування. Індивідуальна та громадська профілактика малярії. Форми випуску.
9.Протиамебні середники. Особливості дії на амеб, які знаходяться в просвіті, стінці кишечника та позакишково. Побічна дія.
10.Препарати, які застосовуються при трихомонадозі. Принципи лікування. Властивості метронідазолу, тінідазолу. Правила прийому.
11.Препарати, які застосовують при токсоплазмозі. Властивості хлоридину.
Вивчити форму випуску і дози таких препаратів: мідантан, ідоксуридин, оксолін, ремантадин, ацикловір, інтерферон, азидотимідин (зидовудин), циклоферон, амфотерицин В, ністатин, декамін, ламізил (тербініфін), нітрофунгін, грізеофульвін, інтраконазол (орунгал), кетоконазол (дифлюкан), флуконазол (дифлюкан), натаміцин (пімафуцин), хлоридин, хініну гідрохлорид, примахін, хлорохін (делагіл, хінгамін), квіноцид (хіноцид), метронідазол (трихопол, кліон), перметрин (ніттифор), хініофон, еметину гідрохлорид, трихомонацид, солюсурмін, амінохінол, акрихін, фуразолідон, осарсол.
Для набуття вмінь корекції рецептів, виписаних лікарем випишіть в рецептах: ацикловір у таблетках, інтерферон лейкоцитарний в краплях, азидотимідин в ампулах, циклоферон в таблетках, ністатин в таблетках і мазі, ламізил (тербінафін) в таблетках і мазі, натаміцин у вагінальних мильцях, інтраконазол в таблетках, кетоконазол в таблетках, флуконазол в капсулах, метронідазол в таблетках, перметрин у флаконі, хлорохін у таблетках, квіноцид у таблетках.
Розгляньте ситуаційні задачі і тести.
Задача 1. Комплексне лікування хворого на СНІД передбачає обов’язкове застосування противірусного препарату. Який з перерахованих ліків можна вжити з цією метою?
А) Ремантадин. Б) Азидотимідин. В) Ацикловір. Г) Оксолін. Д) Ідоксуридин. Е) Азидотимідин
Задача 2. Хворому з оніхомікозом, який не піддавався лікуванню препаратами місцевої дії, лікар призначив грізеофульвін в таблетках. Яка особливість препарату сприяє його ефективності при оніхомікозі?
А) Добре всмоктування в ШКТ
Б) Ліпофільність
В) Здатність накопичуватись в кератині.
Г) Здатність викликати індукцію мікросомальних ферментів.
Д) Прискорений метаболізм
Задача 3. Для лікування кандидомікозу слизової рота слід призначити:
1) натрію тетраборат в розчині для полоскань
2)декамін в драже
3) ністатин в таблетках всередину
4) ламізил з мазі
Задача 4. У жінки, яка мала декілька переривань вагітності, виявленіа протозойна інфекція, збудник якої входить в спектр антимікробної дії сульфаліламідів. Який із названих збудників, що призводить до переривання вагітності, входить в спектр антимікробної дії сульфаніламідів?
А)Кишкова амеба Б) Токсоплазмоз
В) Лямблії
Г) Лейшманії
Д) Трихомонади
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 747 | Нарушение авторских прав
|