Хворий страждає на сечокам'яну хворобу. Періодично реєструється оксалатурія. Які продукти слід обмежити у дієті хворого?
1. Жирну їжу.
2. М’ясо, риба.
3. Фрукти, ягоди.
4. *Щавель, шпинат, томати.
5. Бульйони, консерви.
342. До дерматолога звернулась жінка 38 років зі скаргами на сухість та лущення шкіри. При огляді на розгинальних поверхнях (область ліктьових і колінних суглобів) виявлено папульозні висипання та дрібне лущення, в області волосяних фолікулів - вузлики воскового кольору, які вивищуються над поверхнею шкіри. Дані клінічні прояви, швидше всього, пов'язані з недостатнім надходженням з їжею в організм:
1. Аскорбінової кислоти.
2. *Ретинолу.
3. Рибофлавіну.
4. Піридоксину.
5.Тіаміну.
343. Під час профілактичного медичного огляду в одного з учнів технічного ліцею виявлені ознаки хейлозу: мацерація епітелію в місцях змикання губ, губи яскраво-червоного кольору з поодинокими вертикально розташованими тріщинами, що покриті кірочками червоно-бурого кольору. Дані клінічні прояви, імовірніше всього, пов'язані з недостатнім надходженням з їжею до організму:
1. Ретинолу.
2. Аскорбінової кислоти.
3. *Рибофлавіну.
4. Токоферолу.
5. Кальциферолів.
344. Хворий 45 років звернувся зі скаргами на порушення з боку кишечника (діарея), пігментації шкіри відкритих ділянок тіла, зміни психіки та розлади нервової системи. Лікар установив діагноз - "пелагра". Недостача якого вітаміну міг призвести до даного захворювання?
1.*РР (нікотинова кислота)
2. В (тіамін).
3. Д3 (холекальциферол).
4. А (ретинол).
5. С (аскорбінова кислота).
Дівчинка 16 місяців обстежена бригадою педіатрів, що працюють за програмою ВООЗ. Об'єктивно відзначаються набряки нижніх кінцівок, сідниць, геніталій, а також навколо очей. Маса тіла 10 кг. Виражена атрофія м'язів при відносній цілості підшкірно-жирової клітковини. Відзначаються явища емалеподібного дерматиту, є ділянки депігментації волосся. Дитина апатична, монотонно пхикає, спостерігається симптоматика, характерна для тетради Джеліфа. З анамнезу відомо, що до 6 місяців дівчинка перебувала на грудному вигодовуванні. Після відлучення від грудного годування дитина харчувалася виключно рослинною їжею. З яким захворюванням зіткнулися спеціалісти?
1. Аліментарний маразм.
2. *Квашіоркор.
3. Синдром Лайєла.
4. Хвороба Гоше.
5. Хвороба Дауна.
Жінка 55 років скаржиться на пронос, лущення епітелію та пігментацію відкритих ділянок шкіри тіла (шиї, рук і стоп), дратівливість і занепокоєння. З анамнезу відомо, що основним продуктом харчування для неї є кукурудза, жінка рідко вживає салатні овочі та бобові, м'ясо і рибу в їжу не вживає зовсім. Про яке захворювання йде мова?
1. Дерматит Свіфта.
2. Цинга.
3.Бері-бері.
4. *Пелагра.
5. Псоріаз.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 765 | Нарушение авторских прав
|