Рівень шуму в бібліотеці кардіологічного санаторію становить 40 дБА. Який психофізіологічний ефект є найбільш можливим у читачів бібліотеки?
1. Ризик отримання акустичної травми.
2. Анатомічні зміни з боку кортієвого органа.
3. *Подразнююча дія.
4. Порушення мовного зв’язку.
5. Галопуючий перебіг хронічних захворювань.
173. Для визначення впливу мікроклімату на організм проведені дослідження фізіологічних показників напруження функцій органів і систем, які беруть участь у теплообмінних процесах: температуру шкіри, пульс, артеріальний тиск, кількість дихань на хвилину, величину потовиділення за хвилину, швидкість зорової та слухової реакцій та ін. Назвіть показник, який найбільш об'єктивно відображує напруження процесів терморегуляції організму:
1. Пульс і АТ.
2. *Різниця температур шкіри лоба і тилу кисті.
3. Кількість дихань за хвилину.
4. Потовиділення за хвилину.
5. Швидкість зорової та слухової реакції.
174. У багатьох мешканців найближчого до аеропорту населеного пункту має місце погіршення сну (продовжений період засинання, скорочена його тривалість, почастішали пробудження тощо), втричі зріс продаж в аптеках снодійних засобів. Найсуттєвішими причинами виникнення ранньої патології під впливом дії шуму високих частот (4000 Гц і більше) слід вважати:
1. *Нервово-рефлекторні порушення.
2. Порушення слухо- та зоромоторної реакції.
3. Розлад травної системи.
4. Розлад кровотворної системи.
5. Порушення будови кортієвого органа.
175. З метою оцінки мікроклімату палати терапевтичного відділення лікарні проведені вимірювання показників мікроклімату. Результати вимірювань: середня температура повітря 20 °С, швидкість руху повітря - 0,3 м/с, відносна вологість повітря - 58 %, радіаційна температура (температура внутрішньої поверхні зовнішньої стіни) 18 °С. Дайте гігієнічну оцінку мікроклімату палати.
1. Дискомфортний, охолоджуючий.
2. Дискомфортний, нагріваючий.
3. Дискомфортний з підвищеною вологістю повітря.
4. *Комфортний.
5. Дискомфортний з підвищеною швидкістю руху повітря.
176. Розрахункові параметри мікроклімату в палатах для хворих з опіками, для дітей грудного віку, новонароджених, недоношених згідно з проектом лікарні плануються наступні: температура повітря 20°С, відносна вологість 55-60 %, швидкість руху повітря - 0,25 м/с, радіаційна температура (температура внутрішньої поверхні зовнішньої стіни) 23 °С. Кратність обміну повітря за 1 годину - не менше 80 м³/ліжко. Назвіть основний недолік, що закладений у параметри мікроклімату повітря та кратності його обміну у відповідному приміщенні лікарні.
1. Відносна вологість.
2. Швидкість руху повітря.
3. *Температура повітря.
4. Радіаційна температура (температура внутрішньої поверхні зовнішньої стіни).
5. Кратність обміну повітря.
177. У процесі аналізу аудіограм осіб, які проживали в шумному районі 10 років, виявлено порушення слуху, стану центральної нервової системи, про що свідчить зміна прихованого часу умовнорефлекторної реакції на звуковий і світловий подразники. Найбільш значущими у даному випадку профілактичними заходами є:
1. Періодичні медичні огляди.
2. Заходи індивідуального захисту.
3. Розгляд скарг населення працівниками СЕС.
4. Використання звукоізолюючих вентиляційних вікон.
5. *Запобіжний санітарний нагляд.
178. Реконструкція міжнародного аеропорту передбачає одночасну модернізацію його інфраструктури, зокрема заміну устаткування радіолокаційної станції (РЛС) на більш сучасне і потужне. "Пелюстка" електромагнітних полів (ЕП), що випромінює нове устаткування РЛС, своєю горизонтальною віссю може створювати щільність потоку потужності вдвічі більшу, ніж встановлена гігієнічними нормативами для населених міст. Системами організму, найбільш вразливими до дії ЕП діапазону радіочастот, є:
1. Дихальна.
2. *Нервова і серцево-судинна.
3. Шлунково-кишковий тракт.
4. Ендокринна.
5. Сечовидільна.
179. Клініко-фізіологічне обстеження населення будинку, розташованого на відстані менше 40 м від стіни тунелю метро, яке зазнає впливу механічних коливань від роботи метрополітену, показало об'єктивні фізіологічні зміни у стані центральної нервової системи (астенічний, астено- вегетативний синдром, ознаки неврастенії). Найбільш дієвим засобом захисту приміщення житлового будинку від шуму і вібрації є:
1. Періодичні медичні огляди населення.
2. Заходи індивідуального захисту.
3. Використання пружинних віброізоляторів.
4. *Віброізоляція тунелів від грунту за допомогою гумових прокладок.
5. Поточний санітарний нагляд за житловим будинком.
Рівень шуму на території школи становить 72 дБА, що значно перевищує гігієнічно допустимий рівень. Який психофізіологічний ефект є найбільш можливим у школярів під час перебування у школі?
1. *Подразнююча дія.
2. Ризик отримання акустичної травми.
3. Втрата слуху.
4. Галопуючий перебіг хронічних захворювань.
5. Втрата чутливості шкіри.
В лікарню звернувся хворий зі скаргами на порушення сну, частий головний біль, підвищену втомлюваність, дратівливість, послаблення пам'яті тощо. Хворий працює консьєржем і проживає в житловому будинку, розташованому поряд із залізницею. Яку патологію в першу чергу слід запідозрити в даному випадку?
1. Шумова хвороба.
2. Гіпертонічна хвороба.
3. *Вегетосудинна дистонія.
4. Вібраційна хвороба.
5. Астенічний синдром.
182. В аеропорті постійно зростає кількість авіарейсів, потужність двигунів літаків, структура з його обслуговування (кількість радіолокаційних станцій тощо). Системами, найбільш вразливими до впливу електромагнітних полів діапазону радіочастот, є:
1. Шлунково-кишковий тракт і дихальна система.
2. *Серцево-судинна система і водно-сольовий обмін.
3. Серцево-судинна і дихальна системи.
4. Нервова і серцево-судинна системи.
5. Нервова система і шлунково-кишковий тракт.
183. У кардіологічний санаторій прибуло кілька пацієнтів зі схожими клінічними симптомами: підвищений артеріальний тиск, швидка стомлюваність, безсоння, дратівливість тощо. Всі пацієнти проживають у одному і тому ж густонаселеному житловому кварталі суцільної забудови, поряд з яким знаходиться транспортно-тролейбусне депо, транспорт якого протягом доби створює вкрай несприятливу шумову ситуацію: переважає високочастотний шум, рівень якого в 1,5 раза вдень і в 2 рази вночі перевищує гігієнічні нормативи. Лікар природно пов'язує наявність у пацієнтів симптомів шумової хвороби з несприятливими умовами їх помешкання і повинен запропонувати найбільш радикальні заходи їх усунення. Найбільш дієвим з них є:
1. Встановлення між депо і житловим кварталом звукопоглинаючих огорож.
2. Упорядкувати територію між депо і житловим кварталом зеленими насадженнями.
3. Здійснити заходи по раціоналізації харчування мешканців житлового масиву (збагатити раціони харчування вітамінами тощо).
4. Здійснити заходи медикаментозної терапії (призначення заспокійливих засобів тощо).
5.*Усунення джерел шуму за межі житлової забудови (винести депо на територію виробничої зони міста).
При аудіометричному дослідженні слухової функції пацієнта, що мешкає в будинку з інтенсивним рівнем шуму, встановлено, що вранці після сну його слуховий поріг зріс на 10 дБ на обидва вуха, але через 5 хвилин повернувся до норми. Як можна оцінити ці функціональні зміни у слуховому аналізаторі пацієнта?
1. Слухова адаптація.
2. Стомлення.
3. *Приглухуватість.
4. Перевтома.
5. Позамежове гальмування.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 554 | Нарушение авторских прав
|