АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

У палаті терапевтичного відділення необхідно провести аналіз рівня природного освітлення. Вкажіть, який прилад використовується для визначення рівня природного освітлення.

Прочитайте:
  1. D. Аналізатор спектру шуму
  2. D. Визначення енергетичної цінності та нутрієнтного складу добового раціону на підставі статистичної обробки меню-розкладок
  3. D. Визначення рівня соматотропіну
  4. II. Дайте визначення поняттям.
  5. III. Забезпечення вихідного рівня знань-умінь
  6. IV. Відділення для лікування відкритими джерелами.
  7. А. Розумова відсталість до рівня імбецильності, діти слухняні, лагідні, терплячі.
  8. Акушерка післяпологового відділення виявила у породіллі на 3 добу почервоніння в ділянці швів на промежині та гнійні виділення. Яка найбільш доцільна тактика в цьому випадку?
  9. Аналіз нещасних випадків
  10. Аналіз професійних захворювань

1.*Люксметр.

2. Анемометр.

3. Психрометр.

4. Актинометр.

5. Кататермометр.

 

300. Під час капітального ремонту лікарні було передбачено обновити колірне оформлення лікарняних приміщень, тому що останнє має велике психологічне та естетичне значення. При цьому стіни палат для хворих вирішили фарбувати з урахуванням:

1. Профілю лікарні.

2. Коефіцієнту відображення стін.

3. *Орієнтації вікон.

4. Захворювань пацієнтів, які були госпіталізовані в ці палати.

5. Створення відчуття затишку.

 

301. У палатах для новонароджених дітей провели вимірювання параметрів мікроклімату. Результати вимірювань: середня температура повітря становить 17 °С, швидкість руху повітря - 0,3 м/с, відносна вологість повітря - 45 %, радіаційна температура (температура внутрішньої поверхні зовнішньої стіни) 18 °С. Дайте гігієнічну оцінку мікроклімату палати.

1.*Мікроклімат дискомфортний охолоджуючого типу.

2. Мікроклімат комфортний.

3. Мікроклімат дискомфортний нагріваючого типу.

4. Мікроклімат дискомфортний з підвищеною вологістю повітря.

5. Мікроклімат дискомфортний з підвищеною швидкістю руху повітря.

 

302. При санітарному обстеженні палати у терапевтичному відділенні виявлено: площа на одне ліжко 7 м², кубатура на одного хворого 20 м³, орієнтація вікон південно-східна, коефіцієнт природної освітленості (КПО)-1%, світловий коефіцієнт (СК) -1:8, коефіцієнт заглиблення - 2,7. Які показники не відповідають гігієнічним вимогам?

1. Кубатура на одного хворого.

2. Орієнтація вікон.

3. Площа на одне ліжко.

4. *Показники природного освітлення.

5. Всі перераховані показники.

 

303. У районній лікарні міста Н. відділення для приймання та виписування хворих розташоване на першому поверсі ізольованої частини будинку поблизу головного в′їзду на територію ділянки лікарні. Які основні приміщення приймального відділення?

1. Вестибюль

2. * Оглядова кімната та санпропускник

3. Реєстратура.

4. Кабінет чергового лікаря.

5. Приміщення для зберігання одягу хворих.

 

304. При санітарному обстеженні палатної секції терапевтичного відділення виявлено: кількість ліжок у палатній секції - 40, з них 60 % палат – на 4 ліжка, по 20 % - одно- і дволіжкових, ширина коридору - 2,5 м. До складу палатної секції входять: кабінет для лікарів, процедурна, приміщення для денного перебування хворих, буфетна з їдальнею, клізмова, комора, санітарний вузол, пост медсестри. Який з наведених показників не відповідає гігієнічним вимогам?

1. Ширина коридору.

2. *Загальна кількість ліжок.

3. Кількість одноліжкових палат.

4. Кількість дволіжкових палат.

5. Кількість палат на 4 ліжка.

 

305. З метою оптимізації умов перебування хворих провели санітарне обстеження опікового відділення для дорослих. Результати дослідження: ширина коридору - 2,4 м, що забезпечує вільне переміщення та розвороти ношів і каталок для хворих, площа 2-та 4-місних палат-7 м² на одне ліжко. Яка мінімальна площа на одне ліжко в палатах опікового відділення?

1.*10 м².

2. 7 м².

3. 13 м².

4. 6 м².

5. 7,5 м².

 

306. Понад 90 % часу перебування хворого в стаціонарі припадає на лікарняну палату. При санітарному обстеженні палати терапевтичного відділення на 4 ліжка виявили: площа палати - 28 м², висота палати - 3 м, глибина (відстань від світлонесучої стіни до протилежної) - 5,5 м, відстань від ліжок до стіни з вікном становить 0,9 м. Чи є порушення у плануванні палати?

1. Недостатня висота палати.

2. Недостатня площа палати.

3. *Палата відповідає гігієнічним вимогам

4. Недостатня глибина кімнати.

5. Мала відстань від ліжок до стіни з вікном.

 

307. Інфекційне відділення обласної лікарні розташоване в окремому будинку, має два окремих входи. Внутрішнім плануванням інфекційне відділення поділене на кілька самостійних секцій для пацієнтів з різними хворобами. Через специфічність контингенту хворих розміщують у боксах, напівбоксах та боксованих палатах. Якою повинна бути мінімальна площа боксу на 2 ліжка?

1.*27 м².

2. 22 м².

3. 28 м².

4. 40 м².

5. 14 м².

 

308. Для планування операційного блоку принципове значення мають функціональні зони, які вирізняються вимогами щодо дотримання режиму стерильності та характером медичних маніпуляцій. Які функціональні зони виділяють у складі операційного блоку?

1. Стерильна та загальнолікарняного режиму.

2. *Стерильна, суворого, обмеженого та загальнолікарняного режиму.

3. Суворого та обмеженого режиму.

4. Обмеженого режиму та загальнолікарняна.

5. Стерильна та обмеженого режиму.

 

У клінічній лікарні міста Р. тривалий час спостерігається зростання рівнів захворюваності на внутрішньолікарняні інфекції. Який з методів специфічної профілактики внутрішньолікарняних інфекцій є найбільш доцільним для запобігання подальшого зростання рівнів захворюваності?

1. Зонування лікарняної ділянки.

2. *Екстрена імунізація.

3. Раціональне розміщення відділень по поверхах.

4. Ізоляція секцій, операційних блоків тощо.

5. Санітарно-протиепідемічні заходи.

 

Начальником міського відділу управління охорони здоров'я проаналізовано стан захворюваності на внутрішньолікарняні інфекції. Які контингенти хворих, що підпадають під найбільший ризик інфікування умовно патогенними мікроорганізмами, були відібрані в першу чергу для комплексного аналізу ситуації по місту Н.?

1. Особи, ослаблені хірургічними втручаннями.

2. Хворі терапевтичних стаціонарів.

3. * Новонароджені.

4. Особи, що тривалий час лікувалися антибіотиками.

5. Хворі гематологічних відділень.

 

311. Відділом лікарняної гігієни СЕС О. району міста К. було складено план відбору проб у пологових стаціонарах району. Які основні джерела збудника інфекцій у пологових стаціонарах необхідно врахувати для точного лабораторного контролю ситуації?

1. Породіллі.

2. Хворі діти.

3. Відвідувачі.

4. Діти - носії збудників.

5. *Медичний персонал та породіллі.

 

312. З метою забезпечення поточного санітарного нагляду на належному рівні у великій клінічній лікарні була введена ставка лікаря-епідеміолога та трьох лаборантів. Визначаючи обсяг роботи, цей лікар дав вказівку лаборантам про те, що при проведенні систематичних гігієнічних досліджень повітряного середовища палат не обов'язковим є дослідження:

1. Вмісту вуглекислого газу.

2. Параметрів мікроклімату.

3. *Вмісту чадного газу.

4. Повітря на мікробне забруднення.

5. Змивів з рук хворих і персоналу, з одягу, меблів на наявність і ступінь забруднення кишковою паличкою.

 

313. Під час санітарної експертизи проекту інфекційної лікарні було встановлено, що основними архітектурно-планувальними елементами є бокси і напівбокси. Відсутністю якого елементу напівбокс відрізняється від боксу?

1. Санітарного вузла.

2. *Входу з вулиці.

3. Палати.

4. Шлюзу.

5. Входу з відділення.

 

У клінічній лікарні №18 міста Р. тривалий період спостерігається зростання рівнів захворюваності на внутрішньолікарняні інфекції. Який з методів специфічної профілактики внутрішньолікарняних інфекцій є найбільш доцільним для запобігання подальшого зростання рівнів захворюваності?

1. Зонування лікарняної ділянки.

2. Ізоляція секцій, операційних блоків та ін.

3. Раціональне розташування відділень по поверхах.

4. *Екстрена імунізація.

5. Санітарно-протиепідемічні заходи.

 

315. Відділом лікарняної гігієни СЕС О. Району міста К. було складено план відбору проб у пологових стаціонарах району. Які основні джерела збудника інфекцій у пологових стаціонарах необхідно врахувати для точного лабораторного контролю ситуації?

1. Хворі діти.

2. *Медичний персонал та породіллі.

3. Відвідувачі.

4. Діти - носії збудників.

5. Породіллі.

 

В обласному центрі є 1 туберкульозний і 1 шкірно-венерологічний диспансери, 3 лікарні з хірургічними відділеннями. Вкажіть найбільш доцільні з точки зору профілактики внутрішньолікарняної інфекції шляхи поводження з відходами шкірно-венерологічних, хірургічних та туберкульозних відділень.

1.*Спалювати в спеціальних сміттєспалювальних печах на ділянці лікарні.

2. Вивозити на обладнані за межами міста звалища.

3. Вивозити на спеціально виділені місця на цвинтарях.

4. Заборонити до вивозу.

5. Закопувати на ділянці лікарні.

 

У хірургічному корпусі лікарні на першому поверсі розташоване відділення гнійної хірургії, на другому - відділення торакальної хірургії, на четвертому- гінекологічне відділення. Чи є порушення в розташуванні відділень?

1. Порушень немає.

2. Неправильно розташоване гінекологічне відділення.

3. Неправильно розташоване відділення торакальної хірургії.

4. Неправильно розташоване відділення загальної хірургії.

5. *Неправильно розташоване відділення гнійної хірургії.

 

318. Лікарня №5 міста Л. має у своєму складі інфекційне відділення з 15 боксами. Кожен бокс інфекційного відділення має площу 22 м². На яку максимальну кількість ліжок такий бокс може бути розрахований?

1.*1.

2. 2.

3. 3.

4. 4.

5. 5.

 

319. Повітря палат хірургічного відділення, в яких перебувають хворі з нагноєними ранами, забруднене гнійною мікрофлорою в кількостях, що перевищують допустимі рівні. Для запобігання забруднення повітря операційної в ній повинна бути обладнана вентиляція:

1. Тільки припливна.

2. Тільки витяжна.

3. * Припливно-витяжна з переважанням припливу.

4. Припливно-витяжна, з різними об’ємами припливу і витяжки.

5. Припливно-витяжна з переважанням витяжки.

 

320. Площа, відведена під забудову лікарняними корпусами, займає 15 % земельної ділянки, площа озеленення - 70 %, площа садово-паркової зони - 50 м на одне ліжко. Зелені насадження розміщені по периметру ділянки заввишки 15 м. Відстань від патологоанатомічного корпусу до палатних корпусів становить 23 м. Який з наведених показників не відповідає гігієнічним вимогам?

1.*Відстань від палатних корпусів до патологоанатомічного корпусу.

2. Ширина зелених насаджень по периметру ділянки.

3. Площа забудови.

4. Площа озеленення.

5. Площа садово-паркової зони.

 

Санацію повітря у маніпуляційному кабінеті поліклініки проводили за допомогою штучних джерел ультрафіолетового випромінювання. Для оцінки ефективності санації використали показник - коефіцієнт ефективності санації. Вкажіть мінімальне значення показника, яке свідчить про ефективну санацію повітря.

1. Не менше 10

2. *Не менше 5.

3. Не менше 15.

4. Не менше 20.

5. Не менше 25.

 

322. Під час лабораторного дослідження повітря лікарняної палати виявлено:загальна кількість мікроорганізмів у повітрі - 2500 на 1м³, з них 125 - гемолітичного стрептокока. Які заходи повинні проводитися з метою знезараження повітря в палаті?

1. Інфрачервоне опромінення повітря.

2. Розпилення 0,5 % розчину хлораміну в повітрі.

3. Електроаероіонізація.

4. *Ультрафіолетове опромінення бактерицидними лампами.

5. Кондиціювання.

 

323. Планується будівництво кардіохірургічної клініки в одному з індустріальних центрів України. У клініці планується 5 відділень, відділення функціональної діагностики для дітей та дорослих, а також відділення комп'ютерної томографії, радіонуклідної діагностики, перфузіології, трансфузіології та клініко-діагностична лабораторія. Який тип забудови є найбільш доцільним?

1. Змішаний.

2. Децентралізований.

3. *Централізовано-блочний.

4. Централізований.

5. Блочний.

 

324. Під час реконструкції офтальмологічної клініки в місті М., розташованому на 55° північної широти, планується створення нового хірургічного блоку на першому поверсі будівлі. На яку частину світу необхідно зорієнтувати вікна нової операційної для створення оптимальних умов праці хірургічного персоналу?

1. Південний захід.

2. Схід.

3. Південь.

4. *Північ.

5. Захід.

 

325. При санітарному обстеженні терапевтичного відділення для дорослих лікарні № 18 міста К. було встановлено, що палати на 4 ліжка мають площу 20 м². Яка мінімальна площа палат повинна бути в цьому випадку?

1. *28 м².

2. 30 м².

3. 40 м².

4. 24 м².

5. 52 м²

 

326. У палатній секції ортопедичного відділення соматичної лікарні на 30 ліжок кількість 4-х ліжкових палат становить 60 %, 2-ліжкових - 20 %, 1-ліжкових - 20 %. Ширина коридору - 2,5 м. Який з наведених показників не відповідає гігієнічним вимогам?

1. Кількість 2-ліжкових палат.

2. Загальна кількість ліжок.

3. *Ширина коридору.

4. Кількість 1-ліжкових палат.

5. Кількість 4-ліжкових палат.

 

327. При проектуванні операційного блоку у центральній районній лікарні міста М. було передбачено одну операційну на 30 ліжок у відділеннях хірургічного профілю площею 30 м². Ширина дверних прорізів операційного блоку 1,1 м, ширина коридору — 2,8 м, орієнтація вікон операційних - північна. Яка мінімальна площа операційної загальнохірургічного профілю?

1. 34 м².

2. 30 м².

3. 32 м².

4. *36 м²

5. 40 м²

 

328. Під час вивчення мікрокліматичних умов лікарняної палати встановлено: середня температура повітря 16 °С, відносна вологість — 75 %, швидкість руху повітря - 0,35 м/с, радіаційна температура (темпера-тура зовнішньої стіни) — 14°С. Дайте гігієнічну оцінку мікроклімату лікарняної палати.

1.*Дискомфортний охолоджуючого типу.

2.Дискомфортний нагрівного типу.

3.Комфортний.

4.Дискомфортний з підвищеною вологістю.

5.Дискомфортний, зі значними коливаннями основних параметрів.

 

329. Для будівництва обласної лікарні у місті Ч. було запропоновано земельну ділянку прямокутної форми, яка значно віддалена від джерел забруднення, має добру інсоляцію, природний ухил 1° для забезпечення стоку атмосферних опадів, з рівнем стояння ґрунтових вод 0,6 м. Яке порушення допущено при плануванні ділянки?

1. Природний ухил земельної ділянки.

2. *Рівень стояння ґрунтових вод.

3. Інсоляційний режим території ділянки.

4. Форма ділянки.

5. Значне віддалення від джерел забруднення.

 

330. При санітарному обстеженні опікового відділення для дорослих було встановлено, що палати на 4 ліжка мають площу 28 м². Яка мінімальна площа палат на 4 ліжка повинна бути у цьому відділенні?

1.*40 м².

2.24 м².

3. 28 м².

4. 30 м².

5. 52 м².

 

У бактеріологічній лабораторії співробітники працюють з холерним вібріоном за умов дотримання всіх необхідних профілактичних заходів. До якого класу слід віднести умови праці лаборантів?

1. 5 клас - важкі та напружені.

2. 4 клас - небезпечні.

3. *3 клас - шкідливі.

4. 2 клас - допустимі.

5. 1 клас - оптимальні.

 

332. Санацію повітря маніпуляційного кабінету поліклініки проводили за допомогою штучних джерел ультрафіолетового випромінювання. Для оцінки ефективності санації використали коефіцієнт ефективності санації. Вкажіть мінімальне значення вказаного показника, яке свідчить про ефективну санацію повітря:

1. Не менше 20.

2. *Не менше 5.

3. Не менше 15.

4. Не менше 10.

5. Не менше 25.

 


Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 1384 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.016 сек.)