АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

У хворого пневмонія. При рентгенологічному обстеженні органів грудної

Прочитайте:
  1. D. обстежити хворого, встановити діагноз.
  2. E. Лікування специфічної інфекції жіночих статевих органів
  3. Анатомо-фізіологічні особливості органів травлення у дітей.
  4. АФО органів дихання.
  5. АФО органів травлення
  6. Блок 1. Вступ до анатомії. Скелет людини: хребет, скелет грудної клітки, верхньої та нижньої кінцівок.
  7. Блок 3. Вчення про з’єднання кісток – артрологія. З’єднання кісток черепа, хребта, грудної клітки, грудного та тазового поясів.
  8. Блок 5. Загальна міологія (м’язова система). М’язи та фасції спини, грудної клітки, діафрагми, живота, шиї і голови.
  9. Блок 7. Топографія (ділянки, борозни, канали, ямки, отвори, трикутники) спини, грудної клітки, живота, шиї, голови, верхньої та нижньої кінцівок.
  10. Будова грудної клітки. Будова типового хребця (на прикладі грудного)

порожнини поставлено діагноз "туберкульоз". Хворому була призначена дієта № 11. Іноді до вказаної дієти додають продукти переробки кобилячого молока (кумис), білки якого значно легше засвоюються, а жирів у ньому вдвічі менше, ніж у коров'ячому, і зовсім немає холестерину. Вкажіть специфічні показання до призначення кумису в дієтичному харчуванні:

1. Туберкульозна інтоксикація, виснаження.

2. Туберкульоз легень на пізніх стадіях, туберкульозний плеврит, хронічний холецистит, гепатит.

3. Туберкульоз внутрішніх органів.

4. *Туберкульоз легень на ранніх стадіях.

5. Діти з підвищеною туберкульозною пробою.

 

У місті N. (із підвищеною ендемічною захворюваністю на карієс) протягом 10 років обстежуються учні шкіл на захворюваність карієсом зубів. Як з'ясувалося, цей район ендемічний не тільки по вмісту фтору, але і йоду. З метою вторинної профілактики захворювань на зоб необхідно запропонувати на цій території вживати багаті на йод харчові продукти. Які з перерахованих продуктів варто вживати за цих умов?

1. Продукти тільки тваринного походження.

2. Молочні та кисломолочні продукти.

3. *Морепродукти.

4. Продукти тільки рослинного походження.

5. Макаронні вироби.

 

376.Серед заходів, що проводяться в м. Києві у зв'язку з епідемією грипу, велике значення набуває поточне санітарне обстеження харчових об'єктів і підприємств харчової промисловості, де можуть масово збиратися люди. Робітникам територіальної СЕС було рекомендовано провести ретельне обстеження харчоблоків лікарень і дієтичних їдалень у системі громадського харчування з використанням інструментальних і санітарно-бактеріологічних методів. Які продукти не підлягають відбору в лікувальних закладах з метою проведення планового лабораторного контролю?

1. Перші страви.

2. *Продукти промислового виробництва.

3. М’ясні рублені вироби.

4. Гарніри.

5. Холодні закуски, салати.

 

При обстеженні в місті К. підприємств громадського харчування (ресторани, їдальні), що характеризуються значною поширеністю, тісним контактом між персоналом і відвідувачами, а також враховуючи санітарно-епідеміологічні фактори ризику, лікарі територіальної СЕС виявили недостатню кількість маркірувальних столів, дощок, ножів та іншого інвентарю. Яке основне санітарне значення маркірування оснащення та інвентарю на підприємствах громадського харчування?

1.*Попередження забруднення продуктів мікроорганізмами в процесі їх виготовлення.

2. Забезпечення високих органолептичних показників якості кулінарних виробів.

3. Профілактика харчових отруєнь немікробної природи.

4. Пригнічення розвитку мікроорганізмів та покращення смакових якостей.

5. Поліпшення технологічних властивостей.

 

378.Мешканець м. Трускавець звернувся до приймального відділення зі скаргами на погане самопочуття. Як з'ясувалося, хворий страждає на сечокам'яну хворобу. Лікар обстежив хворого, дав відповідні поради, роз'яснив особливості дієти № 7, розповів про оптимальне поєднання харчування в дієтичній їдальні з домашнім, а також про доцільність споживання мінеральних вод. До лікувальних мінеральних вод відносяться води, загальна мінералізація яких складає:

1..Від 4 до 6 г/дм3

2. Від 2 до 4 г/дм3.

3. *Від 8 до 12 г/дм3.

4. Від 6 до 8 г/дм3.

5. Більше 12 г/дм3.

 

379. Для обґрунтування залучення додаткових асигнувань на харчування учнів старших класів вирішено було вивчити харчовий і дієтологічний статуси за останні три роки. Назвіть основну мету вивчення харчового статусу організму людини(учнів):

1. Визначити вплив раціону на певні біохімічні та фізіологічні показники

2. Визначити вплив раціону на масу тіла людини.

3. Визначити відповідність нутрієнтного складу раціону фізіологічним потребам організму.

4. *Визначити вплив установленого характеру харчування на стан здоров’я людини.

5. Визначити відповідність складу раціону енергетичним потребам організму.

 

Організація ефективного гігієнічного контролю за дієтичним харчуванням передбачає установлення відповідності включених у меню страв та виробів характеристиці тієї чи іншої дієти. У дієтичних їдальнях (відділеннях) найчастіше використовуються дієти № 1, 2, 5, 7, 8, 9, 10. З метою спрощення обслуговування осіб, що харчуються, і полегшення роботи дієтичних їдалень припустимо поєднувати деякі дієти і мати всього декілька раціонів. При санітарному обстеженні на території промислового підприємства м. Києва невеликої дієтичної їдальні (відділення) виявлено наявність лише 1 раціону (дієта № 1). Яка мінімальна кількість раціонів має бути в даному випадку?

1.*3.

2. 2.

3. 4.

4. 5.

5. 6.

 

Одночасно захворіли всі робітники II зміни промислового концерну X. (71особа), що обідали в їдальні. При госпіталізації лікарі швидкої допомоги виявили: скарги на болі у животі, загальну слабкість, діарею та нудоту. Температура тіла підвищена. На обід II зміна їла: борщ зі свининою, яєчню, варену картоплю, компот. З метою розслідування випадку харчового отруєння створена комісія. Укажіть, хто з перелічених осіб не входить до складу групи з розслідування випадку харчового отруєння?

1. Представник адміністрації об’єкта.

2. Санітарний лікар СЕС.

3. *Роздавальниця їдальні.

4. Кухар харчоблоку.

5. Лікар установи, де сталося харчове отруєння.

 

382. Серед населення райцентру В. достовірно збільшилась кількість випадків токсикоінфекцій. За даними епідеміологічного аналізу виявлено, що більшість пацієнтів систематично харчується в закладах громадського харчування. Назвіть основні заходи щодо профілактики харчових токсикоінфекцій:

1. Боротьба з гризунами.

2.*Виявлення носіїв умовно-патогенної кишкової флори серед працюючих з харчовими продуктами.

3. Виявлення осіб, які страждають на гнійничкові захворювання та захворювання зубів і носоглотки, серед персоналу харчових об’єктів.

4. Знищення мух.

5. Своєчасне лікування колі-бактеріальних холециститів і пієлітів у працівників харчових об’єктів.

 

383. При санітарно-гігієнічній оцінці молока від невідомого товаровиробника, яке було привезено на дитячу молочну кухню, виявлено порушення органолептичних властивостей продукту, низький санітарний стан тари і транспортного засобу. Укажіть інфекції, які можуть виникнути внаслідок споживання недоброякісного молока та молочних продуктів:

1. Коклюш, біогельмінтози, геогельмінтози, туберкульоз, ящур, бруцельоз, сибірка.

2. Туберкульоз, ящур, бруцельоз, сибірка.

3. *Кишкові інфекції, харчові токсикоінфекції, стафілококова харчова інтоксикація

4. Ботулізм, коклюш, кишкові інфекції, харчові токсикоінфекції, правець.

5. Гострі респіраторно-вірусні захворювання, стафілококова харчова інтоксикація, харчові токсикоінфекції, інфекційний мононуклеоз, псевдотуберкульоз, лістеріоз.

 

384. Одночасно захворіли всі робітники нічної зміни ливарного цеху промислового концерну X (31 особа), що обідали в їдальні. При госпіталізації лікарі швидкої допомоги виявили: скарги на болі у животі, загальну слабкість, нудоту. Діарея не спостерігається, температура тіла субфебрильна. Зміна їла: розсольник, гуляш зі свинини, варену картоплю, торт з кремовою начинкою та компот. Укажіть, лабораторний аналіз яких матеріалів має найбільше діагностичне значення для ідентифікації стафілококових харчових токсикозів:

1. Лабораторний аналіз крові па гемокультуру та проведення серологічних реакцій.

2. Лабораторний аналіз промивних вод.

3. Лабораторний аналіз калу хворого.

4. *Лабораторний аналіз підозрілої їжі на наявність стафілококів.

5. Лабораторний аналіз блювотних мас.

 

385. До приймального відділення поступила хвора з підвищеною температурою тіла (38,5 °С), нудотою, частим блюванням, болем у животі, діареєю, головним болем, запамороченням, сильною слабкістю, ломотою в тілі. Хвора б годин тому обідала у їдальні: суп гороховий, картопляне пюре з рибною котлетою, на десерт - заварне тістечко. Укажіть можливу причину захворювання:

1.* Стафілококовий токсикоз.

2. Ботулізм.

3. Харчова токсикоінфекція.

4. Харчовий мікотоксикоз.

5. Харчове отруєння хімічними домішками.

 

386. Дівчинка, 8 років, поступила до приймального відділення з температурою 37,5 °С, нудотою, блюванням, болем в епігастральній ділянці, загальною слабкістю, головним болем. Дитина 4 години тому у бабусі їла овочевий суп, гречану кашу з котлетою, на десерт - заварне тістечко з масляним кремом власного приготування. Бабуся останні дні скаржилась на нежить, кашель, жар. Укажіть можливу причину захворювання:

1. Ботулізм.

2. Стафілококовий токсикоз.

3. *Харчова токсикоінфекція.

4. Харчовий мікотоксикоз.

5. Харчове отруєння домішками хімічних речовин.

 

387. При санітарно-гігієнічному обстеженні пункту громадського харчування виявлено порушення технологій виготовлення продукту, низький санітарний стан об'єкта і прострочені терміни проходження періодичних медичних оглядів персоналом. Назвіть умови, що сприяють виникненню спалаху харчового отруєння:

1.*Недостатня термічна обробка їжі, недотримання термінів зберігання та реалізації готової продукції, наявність бацилоносіїв серед персоналу харчоблоку, недотримання правил миття посуду.

2. Недостатній стаж роботи персоналу, наявність бацилоносіїв серед персоналу харчоблоку, недотримання правил миття посуду.

3. Великий наплив відвідувачів, недостатня термічна обробка їжі, недотримання термінів зберігання та реалізації готової продукції.

4. Недостатнє природне освітлення у приміщеннях харчоблоку, недостатній стаж роботи персоналу; великий наплив відвідувачів, недостатня термічна обробка їжі.

5. Відсутність вентиляції у приміщеннях харчоблоку, недостатнє природне освітлення у приміщеннях харчоблоку, недотримання термінів зберігання та реалізації готової продукції.

 

Серед населення райцентру X. достовірно збільшилась кількість випадків стафілококового харчового токсикозу. За даними епідеміологічного аналізу виявлено, що більшість пацієнтів вживає продукти та готові страви кустарного виробництва, придбані на місцевому ринку. Назвіть продукти, які можуть бути причиною виникнення стафілококового харчового токсикозу.

1. Твердокопчені ковбаси, балики, яйця, торти і тістечка з кремом промислового виробництва.

2. *Ліверна ковбаса, котлети і фрикадельки, торти та тістечка з кремом, сир і сметана

3.Консервовані продукти, овочі та фрукти, яйця виробництва птахофабрик.

4. Хлібобулочні вироби, торти і тістечка з кремом, цукерки.

5. Твердокопчені ковбаси, балики, ліверна ковбаса, котлети і фрикадельки промислового виробництва.

 

389. Серед відпочиваючих на весіллі вночі та вранці зареєстровано випадки харчового отруєння. Загальна кількість постраждалих, виявлених за першу добу, сягнула понад 120 осіб. Під час розслідування спалаху харчового отруєння з'ясовано: весільні страви готувались у домашніх умовах та зберігались у погребі. Назвіть умови, які сприяють виникненню харчових отруєнь бактеріальної природи:

1. Незбалансоване харчування, вживання м’яса домашнього консервування, порушення правил технології приготування їжі.

2. Забруднення харчових продуктів радіонуклідами, забруднення продуктів токсичними речовинами, порушення термінів реалізації продуктів, порушення правил зберігання продуктів.

3. Неадекватне харчування, вживання продуктів домашнього копчення, порушення правил технології приготування їжі.

4. *Порушення правил технології приготування їжі, мікробне обсіменіння, порушення термінів реалізації продуктів, порушення правил зберігання продуктів.

5. Забруднення продуктів токсичними речовинами, неадекватне харчування, незбалансоване харчування.

 

390. Серед відпочиваючих в санаторії У. зареєстровано випадки харчового отруєння. Загальна кількість постраждалих, виявлених за першу зміну, сягнула 5 осіб. Під час розслідування харчових отруєнь виявлено, що всі постраждалі мешкали в різних корпусах санаторію. Окрім їжі з їдальні, вони широко застосовували продукти харчування, придбані на пляжі у різних торговців. Перерахуйте характерні ознаки спалаху харчового отруєння:

1. Поступовість, швидке припинення спалаху після проведення санітарних заходів, споживання населенням недоброякісної їжі.

2. Ендемічний характер спалаху, повільний розвиток спалаху, тривалий перебіг спалаху.

3. *Раптовість, неконтагіозність, масовість, швидке припинення спалаху після проведення санітарних заходів, споживання населенням недоброякісної їжі.

4. Повільний розвиток спалаху, неконтагіозність, масовість, швидке припинення спалаху після проведення санітарних заходів.

5. Тривалий перебіг спалаху, споживання недоброякісної їжі, індивідуальний характер ураження, поступовість.

 


Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 581 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.01 сек.)