При санітарно-хімічному аналізі питної води зроблено висновок про свіже фекальне забруднення. Який показник є підставою для такого висновку?
1. Аміак, нітрити.
2. Нітрити та нітрати.
3. Сульфати і хлориди.
4. *Аміак.
5. Загальна жорсткість.
При хімічному аналізі води з криниці встановлена наявність підвищених концентрацій азотовмісних солей, заліза і сульфатів. Який показник якості води може свідчити про свіже забруднення води органічними речовинами тваринного походження?
1. NO2.
2. NO3.
3. *NН3.
4. Fe.
5. SO4.
113. У селищі міського типу, розташованому поблизу річки, яка використовується населенням для масового відпочинку та купання, почастішали випадки захворювань на гепатит А. Найбільш інформативним показником, що може підтвердити чи спростувати наявність зв'язку між якістю води відкритої водойми і спалахом гепатиту А, є:
1. Вміст розчиненого кисню в 1 літрі води.
2. *Кількість бактерій групи кишкових паличок в 1 літрі води.
3. Вміст аміаку, нітритів та нітратів в 1 літрі води.
4. Окиснюваність перманганатна та біхроматна.
5. Біохімічна потреба у кисні.
Проба води відібрана з колодязя, розташованого на території дільничної лікарні. Лабораторне дослідження води показало: вода прозора, безбарвна, без неприємного смаку та запаху; за природним хімічним складом вода характеризується помірною мінералізацією, м'яка, з достатнім вмістом окремих хімічних складових (фтор, селен тощо). Окиснюваність -10 мг/л, вміст солей амонію - 0,5 мг/л, нітритів - 0,005 мг/л. Обґрунтуйте гігієнічний висновок щодо якості води.
1. Вода не відповідає гігієнічним вимогам, необхідно провести санацію колодязя.
2. Вода не відповідає гігієнічним вимогам за органолептичними показниками.
3. *Вода відповідає гігієнічним вимогам.
4. Вода не відповідає гігієнічним вимогам за рівнем її активності.
5. Вода не відповідає гігієнічним вимогам за фізіологічною повноцінністю.
115. При лабораторному дослідженні води виявлено підвищений вміст у ній аміаку, нітритів, високу окислюваність і досить низький вміст нітратів. Виходячи з наведених даних, є велика імовірність зробити попередній висновок про:
1. Давнішнє забруднення води органічними речовинами.
2. Свіже забруднення води органічними речовинами.
3. Постійно триваюче забруднення води органічними речовинами.
4. Забруднення води органічними та неорганічними (промисловими) речовинами - відходами виробництва.
5. *Свіже та триваюче забруднення води органічними речовинами.
116. У сільському районі склалася незадовільна ситуація з водопостачанням. Нагальною є потреба у пошуку та початку експлуатації нових джерел водопостачання. При виборі джерела питного водопостачання в першу чергу мають використовуватися:
1. * Напірні артезіанські свердловини.
2. Атмосферні води.
3. Поверхневі води.
4. Ненапірні артезіанські свердловини.
5. Води карстових печер та підруслові води.
117. У Татарбунарському районі Одеської області склалася незадовільна ситуація з водопостачанням. Нагальною є потреба у пошуку та початку експлуатації нових джерел водопостачання. При виборі джерела питного водопостачання в першу чергу мають використовуватися:
1. Атмосферні води.
2. Поверхневі води.
3. Ненапірні артезіанські свердловини.
4. *Напірні артезіанські свердловини.
5. Води карстових печер та підруслові води.
Студент отримав наступні умови екзаменаційного завдання. Відомо, що міжпластові води можуть бути настільки мінералізовані, що їх не можна використовувати для господарсько-питного водопостачання без обробки. При забрудненні ґрунту покидьками і нечистотами існує небезпека зараження ґрунтових вод патогенними мікроорганізмами. Назвіть, яке джерело є кращим варіантом водопостачання на невеликих та середніх водопроводах.
1. Ґрунтові води.
2. *Міжпластові води.
3. Атмосферні води.
4. Поверхневі води.
5. Джерела.
Шахтний колодязь знаходиться на території присадибної ділянки у 20 м від житлового будинку, в 10 м від вбиральні, на відстані 15 м від будинку сусіда. Яка найменша відстань згідно з санітарними нормами повинна бути між колодязем і джерелом можливого забруднення води?
1. 25 м.
2. 30 м.
3. *50 м.
4. 20 м.
5. 10 м.
Результати лабораторного аналізу питної води, що була відібрана з розподільчої водопровідної мережі міста, вказали на високий рівень забруднення води за бактеріологічними показниками (загальне мікробне число - 350, колі-титр - 25). Що найбільш імовірно могло зумовити зниження якості питної води?
1. Застій води в мережі.
2. Матеріал водопровідних труб.
3. Старі, корозовані труби.
4. Замулена мережа, що давно не промивалась.
5. *Порушення герметичності водопровідної мережі.
Результати обстеження шахтного колодязя в с. Шабо показали: колодязь розташований в центрі населеного пункту на відстані 100 м від потенційних джерел забруднення (корівник), обладнаний суспільним цебром, кришки не має. Оточуюча територія замощена. Вкажіть санітарні порушення.
1. *Відсутність кришки.
2. Розташування колодязя.
3. Утримання оточуючої території.
4. Наявність суспільного цебра.
5. Порушень немає.
122. Під час лабораторного аналізу питної води з артезіанської свердловини установлено, що вода прозора; кольоровість у допустимих межах (20°); не відчувається запах і присмак; характеризується високою загальною жорсткістю (12,5 мг-екв/л); вміст фтору 1,5 мг/л; не підвищена окиснюваність (0,7 мг/л); вода безпечна в епідеміологічному відношенні. Який із перерахованих методів необхідно провести для покращення якості питної води?
1. Дефторування.
2. Дезодорацію.
3. Знезараження.
4. *Пом’якшення.
5. Освітлення.
123. Вода з артезіанської свердловини характеризується наступними показниками: сухий залишок і загальна жорсткість - вище, смак, присмак, каламутність і колірність на рівні, а колі-індекс - нижче нормативних величин. Для отримання доброякісної питної води із води даної свердловини необхідно застосувати:
1. Знезараження, опріснення.
2. *Опріснення, пом’якшення.
3. Дезодорацію, знезараження.
4. Освітлення, пом’якшення.
5. Знебарвлення.
124. Під час лабораторного аналізу питної води з артезіанської свердловини визначені такі показники її якості: каламутність 1,0 мг/дм³, запах і присмак - 2 бали, фтор - 5 мг/дм³, індекс БГКП (колі-індекс) - 2, мікробне число -100. Який гігієнічний захід із перерахованих необхідно провести для поліпшення якості води?
1. Дезодорація.
2. Зм’якшення.
3. *Дефторування.
4. Знезараження.
5. Очищення.
125. Захворюваність карієсом серед мешканців населеного пункту N. Складає 89 %. Встановлено, що вода містить 0,1 мг/л фтору. Які профілактичні заходи варто здійснити?
1. Чистити зуби.
2. Застосовувати герметики (фторлак).
3. Їсти більше овочів.
4. *Фторувати воду.
5. Робити інгаляції фтору.
Для забезпечення будівельників газопроводу питною водою використовують воду проточного ставка. Вода прозора, без стороннього смаку. Необхідно знезаразити воду в ємності 4,5 т. Визначіть необхідну кількість хлору для проведення знезараження, якщо для знезараження використовували 10 мг хлору на 1 літр.
1. 20 г хлору.
2. *45 г хлору.
3. 100 г хлору.
4. 400 г хлору.
5. 30 г хлору.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 693 | Нарушение авторских прав
|