АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Величина еритемної дози (біодози) ультрафіолетового опромінення пацієнта виміряна у хвилинах. Яким приладом визначалася величина еритемної дози?

Прочитайте:
  1. В ПОСЛЕРОДОВОМ ПЕРИОДЕ ВЕЛИЧИНА МАТКИ УМЕНЬШАЕТСЯ ДО РАЗМЕРОВ НЕБЕРЕМЕННОЙ МАТКИ ЧЕРЕЗ
  2. В умовах використання ультрафіолетового випромінювання
  3. В яких одиницях вимірюється еквівалентна доза рентгенівського опромінення ?
  4. Величина артериального давления у животных, мм рт. ст.
  5. Величина артеріального тиску залежить від периферичного судинного опору. Вкажіть судини, в яких він найбільший.
  6. Величина значень коефіцієнта природного освітлення при боковому освітленні приміщень
  7. Величина кровопотери зависит от степени отслойки плаценты
  8. Величина пульса это
  9. Вимірювання температури тіла, догляд за пацієнтами з гарячкою.

1.* Приладом Горбачова.

2. Ультрафіолетметром.

3. Актинометром.

4. Радіометром.

5. Кататермометром.

 

55. Щоб ультрафіолетова радіація забезпечувала максимальний оздоровчий вплив, лікарю необхідно визначити еритемну (біологічну) дозу. Біодозиметр був закріплений в області нижньої третини живота дитини, що приймала сонячну ванну. Тривалість опромінення шкіри у першому віконці складала 2 хв., у другому - 3 хв., у третьому - 4 хв., у четвертому - 5 хв., у п'ятому - 6 хв., у шостому - 7 хв. Через 8 годин після опромінення медична сестра виявила на шкірі дві червоні смужки. Визначте еритемну дозу ультрафіолетового опромінення:

1. 30 секунд.

2. 3 хвилини.

3.*6 хвилин.

4. 5 хвилин.

5. 10 хвилин.

 

56. Щоб ультрафіолетова радіація забезпечувала максимальний оздоровчий вплив, лікарю необхідно визначити еритемну (біологічну) дозу. Біодозиметр був закріплений в області нижньої третини живота дитини, що приймала сонячну ванну. Тривалість опромінення шкіри у першому віконці складала 1 хв., у другому - 2 хв., у третьому - 3 хв., у четвертому - 4 хв., у п'ятому - 5 хв., у шостому - 6 хв. Через 8 годин після опромінення медична сестра виявила на шкірі в ділянці нижньої третини живота три червоних смужки. Визначте профілактичну (антирахітичну) дозу ультрафіолетового опромінення:

1. 60 секунд.

2.*30 секунд.

3. 2,5 хвилини.

4. 5 хвилин.

5. 10 хвилин.

 

У спеціальному фотарії проводять профілактичне опромінення з використанням еритемних ультрафіолетових променів. Розрахуйте профілактичну дозу для 5-річного хлопчика, якщо еритемна доза, визначена за допомогою біодозиметра Горбачова - Дальфельда, складає 4 хвилини.

1.*30 с.

2. 1 хв.

3. З хв.

4. 5 хв.

5. 6 хв.

 

Ледь помітне почервоніння (еритема) на шкірі передпліччя дитини через 18 годин після локального ультрафіолетового опромінення у фотарії з'явилось під віконцем біодозиметра Горбачова -Дальфельда, через яке опромінення здійснювали протягом 6 хв. Назвіть профілактичну дозу опромінення дитини в даному фотарії.

1. 60 с.

2. 1,5 хв.

3. 2 хв.

4. З хв

5.*45 с.

 

59. З метою вторинної профілактики артеріальної гіпертензії в кардіологічному санаторії за допомогою біодозиметра Горбачова - Дальфельда встановлено, що еритемна доза хворого складає 4 хвилини. Розрахуйте величину профілактичної дози ультрафіолетового випромінювання для цього хворого:

1. 18 секунд.

2.* 30 секунд.

3. 5 хвилин.

4. 10 хвилин.

5. 1 година.

 

Лікарю необхідно визначити інтенсивність ультрафіолетової радіації біологічним методом. Біодозиметр Горбачова - Дальфельда було закріплено в ділянці нижньої третини живота дитини, що приймала сонячну ванну. Тривалість опромінення шкіри в першому віконці становить 2 хв., у другому - 3 хв., у третьому - 4 хв., у четвертому - 5 хв., у п'ятому - 6 хв., у шостому - 7 хв. Через 8 год. після опромінення медична сестра виявила на шкірі дві червоні смужки. Визначити еритемну дозу УФО.

1. 10 хв.

2. 5 хв.

3. 30с.

4.* 6 хв.

5. 3 хв.

 

61. У дитячому пульмонологічному санаторії у м. Алупка 14-річному хлопчику за допомогою біодозиметра Горбачова- Дальфельда встановлено еритемну дозу сонячних ультрафіолетових променів, яка складає З хвилини. Визначте величину оптимальної дози ультрафіолетового опромінення для цього хлопчика:

1. 2,5 хвилини.

2. 1 хвилина.

3.* 1,5 хвилини.

4. 7 хвилин.

5. 15 хвилин.

 

У спеціальному фотарії проводять профілактичне опромінення пацієнтів з використанням ультрафіолетових променів. Розрахуйте профілактичну дозу ультрафіолетової радіації для 5-річного хлопчика, якщо еритемна доза, визначена за допомогою біодозиметра Горбачова-Дальфельда, складає 8 хвилин.

1. *1 хв.

2. 30 с.

3. 3 хв.

4. 5 хв.

5. 6 хв.

 

63. У фізіотерапевтичне відділення поліклініки м. Суми був направлений студент, 18 років, після перенесеного бронхіту. Крім інгаляцій, йому було призначено профілактичний курс ультрафіолетових опромінень з метою профілактики ускладнень. Вкажіть оптимальну для даного курсу дозу опромінення (в еритемних дозах ЕД):

1. 1 - 2 ЕД.

2. < 1/10 ЕД.

3. 1/10-1/8 ЕД.

4. 1/8-1/4.

5.* 1/2 - 1 ЕД

 

64. Для забезпечення оздоровчого впливу ультрафіолетової радіації лікарю необхідно визначати профілактичну дозу. Біодозиметр було закріплено в області нижньої третини живота дитини, що приймала сонячну ванну. Тривалість опромінення шкіри в першому віконці складала 1 хв., у другому - 2 хв., у третьому - 3 хв., у четвертому - 4 хв., у п'ятому - 5 хв., у шостому - 6 хв. Через 8 год. після опромінення медична сестра виявила на шкірі в ділянці нижньої третини живота три червоних смужки. Визначіть профілактичну (антирахітичну) дозу ультрафіолетового опромінення дитини:

1. 10 хв.

2.* 30 с.

3. 60 с.

4. 2,5 хв.

5. 5 хв.

 

65. В операційну хірургічного відділення лікарні з метою санації повітря перед операціями встановили 4 нових бактерицидних лампи БУВ-30. Назвіть оптимальну ступінь ефективності санації повітря приміщення операційної:

1. ≥ 30 %.

2. ≥ 20 %.

3.* ≥80 %.

4. ≥ 50 %.

5. ≥ 70 %.

 

66. В операційну хірургічного відділення лікарні з метою санації повітря перед операціями встановили 4 нових бактерицидних лампи БУВ-30. Назвіть оптимальний коефіцієнт ефективності санації повітря операційної:

1. 3.

2. 4.

3. 1.

4.* 5.

5. 2.

 

67. Для знезараження повітря операційної планується використати ультрафіолетове опромінення. При проведенні розрахунків з метою встановлення необхідного режиму опромінювання було випробувано 5 режимів. Для оцінки ефективності санації було проведено посів повітря за допомогою апарата Кротова та розрахована ефективність санації у %. Вкажіть оптимальний режим опромінення по ефективності санації:

1.*≥80 %.

2. ≥ 60 %.

3. ≥ 70 %.

4. ≥ 50 %.

5. ≥ 40 %.

 

68. При лабораторному дослідженні повітря лікарняної палати знайдено: загальна кількість мікроорганізмів у повітрі 2500 на 1 м³ із них 125 - гемолітичного стрептокока. Які заходи повинні проводитись з метою знезаражування повітря у палаті?

1. Інфрачервоне опромінювання повітря.

2. Розпилення 0,5 % розчину хлораміну.

3.* Ультрафіолетове опромінювання бактерицидними лампами.

4. Електроаероіонізація повітря.

5. Кондиціонування.

 

69. Холодний період року характеризувався низькою температурою повітря, постійною хмарністю, снігопадами. У зв'язку з цим перебування дітей дошкільної установи на відкритому повітрі було обмежено. При медичному огляді діти скаржились на сонливість, кволість, поганий апетит, спостерігалась низька активність на заняттях з фізичного виховання. При лабораторному дослідженні крові виявлено порушення фосфорно-кальцієвого обміну. Причиною такого стану дітей може бути:

1. Нагріваючий мікроклімат у приміщенні.

2. Охолоджуючий мікроклімат у приміщенні.

3. Дискомфортний мікроклімат у приміщенні.

4. Надмірне фізичне навантаження.

5.* Ультрафіолетова недостатність.

 


Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 1562 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.008 сек.)