АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Висновок комісії

Прочитайте:
  1. Голова циклової комісії ____________________ __________________
  2. Голова циклової комісії________________ ___________________________
  3. Лікарська комісія в поліклініці перевіряє дотримання порядку реєстрації випадків тимчасової непрацездатності. Які документи комісії належить перевірити?
  4. Організація розлідування, склад комісії з розслідування, основні документи.
  5. ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОСТИЧНИЙ ВИСНОВОК
  6. При дослідженні роділлі четвертим прийомом Леопольда встановлено, що пальці можна підвести під голівку і кінчики пальців сходяться. Ваш висновок.
  7. При санітарно-хімічному аналізі питної води зроблено висновок про свіже фекальне забруднення. Який показник є підставою для такого висновку?
  8. Чи потерпілий або особа, що його представляє, має право брати участь у засіданнях комісії?

У цьому розділі зазначаються особи, у тому числі потерпілий, дії або бездіяльність яких призвели до нещасного випадку (аварії). Перелічуються конкретні порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці, посадових інструкцій тощо (із зазначенням статей, параграфів та пунктів).

У разі коли порушення допущено працівниками іншого підприємства або сторонньою особою, цей факт обов'язково зазначається в цьому пункті.

Наприкінці розділу викладаються пропозиції щодо притягнення до відповідальності осіб, унаслідок дій або бездіяльності яких стався нещасний випадок (аварія).

У висновку зазначається, що: нещасний випадок вважається (не вважається) пов'язаним з виробництвом; підлягає (не підлягає) обліку; складається акт за формою Н-1 або НТ.

Наприкінці акта робиться запис про зустріч членів комісії з розслідування з потерпілими або членами їх сімей, розгляд на місці питань надання соціальної і матеріальної допомоги, роз'яснення потерпілим та членам їх сімей прав відповідно до законодавства.

 

Голова комісії ________________

Члени комісії ________________

 

 

СИТУАЦІЙНІ ЗАДАЧІ

Задача 1

На складі отрутохімікатів у зоні дихання працівника в момент розважування пестициду – гранозану відібрали пробу повітря (100 л). ГДК гранозану – 0,005 мг/м3. До відбору проби вага фільтра складала 0,245 г, після відбору проби повітря – 0,0450 г.

Гранозан зберігається у металевому бункері, який з середини обтягнутий поліетиленовою плівкою. Кришка бункера до країв бункера прилягає не щільно. Поряд з бункером на столі розміщена вага, де вручну розважують гранозан. Пристроїв для організації штучної вентиляції немає. Працівники забезпечені спецодягом, мають рукавиці та використовують ватно–марлеві маски. Температура повітря у приміщенні – 24–26 °С, швидкість руху повітря – 0,01–0,02 м/сек.

* Розрахуйте кількість пилу у повітрі і дайте гігієнічну оцінку умовам праці.

Задача 2

Чоловік, 35 років, що працює слюсарем–механіком цеху з вироблення вимірювальних приладів, під час проведення профілактичного медичного огляду, звернувся до лікаря зі скаргами на підвищену роздратованість, безсоння, сильну пітливість та постійне серцебиття. У ході обстеження працівника виявлені різка тахікардія, систолічний шум на верхівці серця, симетричний тремор витягнутих пальців рук, закритих вій, виражений гіпергідроз, червоний стійкий дермографізм, гіпохромна анемія (за даними аналізу крові), сліди білка та ртутних сполук (за даними аналізу сечі)

Характеристика умов праці: робоче місце знаходиться у спеціально відведеному приміщенні, яке обладнане загальнообмінною вентиляцією. Температура повітря у літній період – 22–25°С, у зимовий – 7–12°С. Невід’ємним компонентом виробничого процесу є розлив ртуті з ємкостей у вимірювальні прилади. Стаж роботи у цеху складає 5 років.

* Проведіть гігієнічну оцінку умов праці робітника, установіть діагноз.

Задача 3

Чоловік, 40 років, звернувся до лікаря швидкої допомоги зі скаргами на відчуття сильного болю у животі. Чіткого зв’язку виникнення болю з прийманням їжі не відмічає. Больові приступи супроводжуються явищем слабкості та запаморочення, втратою апетиту, запорами. Стан на момент госпіталізації: больовий синдром відсутній, хворий відмічає загальну слабкість, поганий апетит, запори. Об’єктивно: хворий блідий, слизові оболонки без особливих змін. При дослідженні серцево–судинної системи відмічається помірне розширення серця вліво, на верхівці прослуховується систолічний шум функціонального походження. Частота серцевих скорочень – 95 ударів за хвилину, артеріальний тиск – 100/50 мм рт. ст. Дані аналізу крові: ретикулоцити – 5%, еритроцити з базофільною зернистістю – 100 на 1 млн., гіперхромні макроцити.

Професійний анамнез: хворий протягом 24 років працює районній друкарні, періодично приймаючи участь у обробці шрифту та наборі текстів.

* Дайте гігієнічну оцінку умовам праці, поставте діагноз і обгрунтуйте лікувально–профілактичні рекомендації.

 

Задача 4

Жінка, 34 років, яка працює апаратниця підприємства з виробництва ізоляційних матеріалів пред’являє скарги на слабкість, головний біль, плаксивість, кровоточивість ясен, носові кровотечі, сухість шкіри долонь, тріщини на пальцях, епізодичні почервоніння шкіри передпліччя, біль в області серця.

Об'єктивно: на шкірі передпліч, кистей та гомілок – реєструється багато крововиливів та синців.

Дані аналізу крові: гемоглобін – 12,4 г%, еритроцити – 2 800 000, ретикулоцити – 14, лейкоцити 10 500, лімфоцити 38%, моноцити 1%, еозинофіли – 3%, тромбоцити 210 000, виявлені явища анізоцитозу та пойкилоцитозу.

Характеристика умов праці: у цеху із виробництва ізоляційних матеріалів жінка працює протягом трьох років. В обов'язки апаратниці входить приготування просочувальної суміші і заповнення нею ванн, обслуговування просочувальних машин тощо. Для просочування готують суміш, яка складається з бензину, толуолу та ацетону. Заливка розчинника в ємкості проводиться ручним методом із залізних банок. Із ємкостей суміш ручним методом переносять в головне приміщення цеху (відстань складає 35–150 м) і заливають у ванни просочувальних машин.

Концентрація розчинників у повітрі робочого приміщення перевищує ГДК в 1,5–2,5 рази, температура повітря становить 18–22°С, швидкість руху повітря – 0,1 – 0,4 м/с.

* Дайте гігієнічну оцінку умовам праці, поставте діагноз та обгрунтуйте лікувально–профілактичні рекомендації.

Задача 5

Під час розфасовки мінерального добрива (нітрофос, який знаходиться у гранулах з діаметром 1,5 – 2,5 мм) електроаспіратором відібрана проба повітря (100 л). Попередня вага фільтра – 0,223 г, вага після відбору проб повітря – 0,231 г. ГДК нітрофосу становить 5 мг/м3. Прибирання приміщень проводять вологим або сухим способом. Робітники працюють у комбінезонах, проте, без рукавиць та респіраторів. Пред’являють скарги на почервоніння відкритих частин тіла, що виникає епізодично, свербіння шкіри, сухість шкіри, кистей рук та передпліччя.

* Визначте кількість пилу у повітрі і дайте гігієнічну оцінку умовам праці.

Задача 6

Жінка, 29 років, працює у лакувальному цеху впродовж 3 років. Пред’являє скарги на сильний головний біль та явища втоми, кровоточивість ясен, останні 3 місяці відмічає надмірні менструації та збільшення їх частоти (через кожні 2 тижні). Об'єктивно: блідість слизових оболонок і шкіри, приглушені тони серця, виражена кровоточивість ясен при натискуванні. Дані аналізу крові: – гемоглобін – 40 г/%, еритроцити 2 600 000, лейкоцити – 2 700 000, тромбоцити – 70 000. Характеристика умов праці: робоче місце знаходиться в окремому погано вентильованому приміщенні. Пофарбування дрібних деталей проводиться за допомогою пульверізатора безпосередньо на робочому столі на столі.

За даними лабораторного дослідження вміст шкідливих речовин (85 мг/м3) в 17 раз перевищує рівень ГДК. Спецодяг не використовується, фарба з рук не змивається, а витирається ганчірками.

* Дайте гігієнічну оцінку умовам праці, поставте діагноз та обгрунтуйте лікувально-профілактичні рекомендації.

 

Задача 7

На ділянці шахти, де добувається вугілля за допомогою вугільного комбайна, працює 18 шахтарів. При черговому медичному обстеженні у комбайнера М. (стаж роботи - 14 років) на рентгенограмі відзначається посилення легеневого малюнка в прикореневій зоні і крайовій емфіземі. Робітник пред'являє скарги на сухий кашель, задишку при фізичному навантаженні, швидку стомлюваність. На ЭКГ - відхилення електричної осі серця вправо. Концентрації вугільного пилу на робочому місці коливалися від 4 до 120 мг/м3.

* Дайте гігієнічну оцінку умовам праці, поставте діагноз та обгрунтуйте лікувально-профілактичні рекомендації.

 

 


Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 535 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)