Тестові завдання. 1. Хворий А., 19 років звернувся у клініку зі скаргами на головні болі
1. Хворий А., 19 років звернувся у клініку зі скаргами на головні болі. Рік назад під час огляду виявлене підвищення артеріального тиску. При огляді звертає на себе увагу розширення границь відносної тупості серця вліво. Систолічний шум над аортою й міежлопаточній області. ЧСС=ПС=70уд/хв. АТ 170/110. Пульсація на артеріях стоп ослаблена. Поставте попередній діагноз.
А. Коарктація аорти
В. Відкрита артеріальна протока
С. Мітральний стеноз
Д. Дефект міжпередсердної перегородки
2. Хворий Б., 23 років звернувся до лікаря зі скаргами на головні болі, катаральні явища, кашель. При обстеженні на рентгенограмі виявлені узури на ребрах. Про що можуть свідчити дані рентгенографії?
А. Про коарктацію аорти
В. Про хронічний бронхіт
С. Про аневризму аорти
Д. Про туберкульоз легенів
3. Хворий К. 15 років, при проходженні медичної комісії зафіксоване АД - 170/85 мм рт. ст. Скарг не пред'являє. Об'єктивно: м'яза нижніх кінцівок погано розвинені, пульсація на артеріях ступень ослаблена. Границі серця розширені вліво, при аскультации - акцент другого тону над аортою, систолічний шум. Аналіз крові: без змін. Сеча: питома вага - 1020. Лейкоцити - 2-4 у п/з, Ер - 0-1 у п/з, кристали сечової кислоти. Ваш діагноз:
А. Коарктація аорти.
В. Вазоренальна гіпертензія
С. Есенціальна гіпертензія
Д. Вегетососудиста дистонія
4. У хворого 3., 18 років, при значному фізичному навантаженні виникає біль у потиличній області, втома. Вперше підвищений артеріальний тиск був виявлений півроку тому під час профосмотра. Відзначається виражена гіпертрофія плечового пояса. Нижні кінцівки трохи гіпотрофіичні, бліді, холодні на дотик. У бічних відділах грудної клітки виражена пульсація підшкірних судинних колатералей. Пульс - 86/хв., аритмічний, АТ - 180/95 мм рт. ст., на стегнових артеріях - 80/40 мм рт. ст. Тони серця аритмічні, звучні, акцент II тону на аорті. Грубий систолічний шум у ділянці верхньої частини грудини й міжлопаточному просторі. Який діагноз є найбільш достовірним?
А Коарктація аорти
В. Феохромоцитома
С. Есенціальна артеріальна гіпертонія
Д. Реноваскулярна гіпертонія
Е. Стеноз устя аорти
5. Хворий 18 років скарг не пред'являє. Перкуторно границі серця зміщені вправо й вліво на 1см, грубий систолічний шум з епіцентром в 4-м міжребер’ї зліва. Яке дослідження найбільше переконливо підтвердить клінічний діагноз?
А.ФКГ
В.ЕКГ
С.Катетеризація порожнин серця
Д.Ехокг
Е.Полікардіографія
6. У хворого 22 років при обстеженні виявили систолічний шум в II міжребер’ї зліва від грудини із проведенням у міжлопаточну область. АТ: на руках - 160/ 100 мм рт. ст., на ногах - 110/70 мм рт. ст. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Панартериїт аорти
В. Дефект міжшлуночкової перегородки
С. Тетрада Фалло
Д. Стеноз легеневої артерії
Е. Коарктація аорти
7. У допризовника 17 років на медкомісії виявлене АТ- 180/110 мм рт. ст. Скарг немає. У дитинстві переніс кір, скарлатину, захворювання нирок. Ріст - 165 см, маса тіла -68 кг, ЧД - 15/хв., пульс - 80/хв., ритмічний. Грубий систолічний шум з максимумом в III міжребер’ї зліва від грудини. АТ на ногах- 100/55мм рт. ст., температура тіла - 36,6 °С. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Нейроциркуляторна дистонія
В.Гіпертонічна хвороба
С. Коарктація аорти
Д. Стеноз устя аорти
Е. Хвороба Такаясу
8. Юнак 16 років, проходить медичний огляд у зв'язку із закликом в армії. Скарг не має. ЧСС - 70/хв., ЧД-14 хв. АТ - 120/70 мм рт. ст. Аускультативно: систолічний шум, акцент і роздвоєння II тону над легеневою артерією. На ЕКГ виявлені ознаки гіпертрофії правого шлуночка, блокада правої ніжки пучка Гіса. Про яке захворювання варто думати в першу чергу?
А. Мітральний стеноз
В. Дефект міжпередсердної перегородки
С. Аортальний стеноз
Д. Тетрада Фалло
Е. Недостатність мітрального клапана
9. У хворої 52 років вислуховується протодіастолічний шум у точці Боткіна. На Ехокг виявлена аневризма висхідної частини дуги аорти. В анамнезі був епізод нетривалої лихоманки, кілька викиднів. Яка найбільш імовірна етіологія вади у хворої?
А. Атеросклероз
В. Ревматизм
С. Інфекційний ендокардит
Д. Сифіліс
Е. Вроджений генез
10. Жінку 25 років оглянув лікар з метою оцінки серцевого шуму. Скарг у пацієнтки немає. В анамнезі відсутні дані про ревматизм. Систолічний шум вислуховується давно й вважається функціональним. АТ -120/70 мм рт. ст., пульс - 72/хв. Виражене, стійке розщеплення II тону серця. Невеликий, м'якого тембру, систолічний шум у другому міжребер’ї зліва. Рентгенологічна картина серця й легенів нормальна. Самий імовірний діагноз:
А. Мітральный стеноз
В. Мітральная недостатність
С. Аортальний стеноз
Д. Пролапс мітрального клапана
Е. Дефект міжпередсердної перегородки
Варіанти відповідей: 1А, 2А, 3А, 4А, 5С, 6Е, 7С, 8С, 9Д, 10Е
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 778 | Нарушение авторских прав
|