Як називається рентгенологічний метод дослідження нориці з використанням контрасту?
А. Фістулографія-
В. Флюрографія
С. Гастроскопія
Д. Цистографія
ІІІ. Ситуаційні задачі:
В хірургічне відділення поступив хворий з колото-різаною раною в підколінній ямці. При ревізії рани встановлено пошкодження підколінної артерії, але Ви не володієте технікою судинного шва.
Тимчасова зупинка кровотечі притиснення судини в рані попередньо надягнувши рукавички/обробивши руки спиртом,антисептиком,накладання джгута есмарха на 2 год при піднявши кінцівку.Остаточна-гарячий Насл,електроніж(розігрітий кінчик в рану-коагуляція білків), кріохірургія-заморожування місцеве,лазерна фото коагуляція,введення А,ріжки,адроксон-скорочення судин,хлорид кальцію,натрій хлор і глюкоза-підвищує згортання,введення фібриногену,введення сироватки свіжої
Які ваші дії?
Тактика лікування?
Жінка 46 р. поступила до хірургічного відділення зі скаргами на гострий нестерпний біль, відчуття розпирання в ділянці правої нижньої кінцівки, підвищення температури до 38о С. Місцево. У хворої на задній поверхні в середній 1/3 правої гомілки рвана рана. Із ранового отвору пролабує м’язова тканина сірого кольору, що нагадує варене м'ясо. Права гомілка набрякла, при пальпації визначається симптом крепітаціїпухирців газу. Дистальніше рани кінцівка тепла.
Ваш діагноз?
Тактика лікування?
Газова гангрена,видалення мязів некротичних тканин аж до здорових лампасні розрізи з метою поступання повітря,дист тепла-збереглась пульсація-не треба ампутації. Гіпербарична оксигенація-лікування в барокамерах з підвищенним тиском+через кожні 4 години пеніцилін,вводити білки-альбумін,кортикостероїди,норм харчування
У хворого після травми виник біль і припухлість 5х4х5 см в області середньої третини гомілки. Шкіра над припухлістю синюшна. Відмічається болючість і флюктуація.
Ваш діагноз. Яку першу медичну допомогу ви надасте постраждалому. Ваші рекомендації?підшкірна флегмона,бо є флуктуація.розріз дренаж
До хірурга звернувся хворий з температурою тіла до 39,5* С. через добу появилось почервоніння і підпухлості на передній поверхні правої гомілки.
При огляді виявлено значний набряк правої гомілки, на значному протязі почервоніння з чіткими контурами у вигляді язиків полум'я. При пальпації різка болючість.
Ваш діагноз? Тактика лікування?
Еритематозна форма бешихи.Використовувати антибактеріальну терапію,суха повязка
Юнак, 17 років, під час проїздки в автобусі протягнув у вікно праву руку. Назустріч їхала грузова машина, бортом якої була травмована висунута рука. Відбулася травматична ампутація правої верхньої кінцівки на рівні середньої третини плеча. Із пошкодженої артерії фонтанує багряна кров.
Назвіть етапи першої медичної допомоги при даній ситуасії. Подальша тактика лікування?накладання джгута,притиснення підключичної артерії,транспортування,переливання свіжої крові і прошивання судин
Хворий М. 27 років, звернувся із скаргами на болі, набряки і почервоніння верхньої губи. Хворіє 3 доби, не звертався за допомогою.
Місцево: набряк верхньої губи, шкіра гіперемована, при пальпації біль, в центрі покрасніння пустула. Ан. Крові – лейкоцити 9100, ШОЕ – 14 мм/год. Ан. Сечі – без патології.
Ваш діагноз? Лікувальна тактика?
Підвищене шое-запалення,фурункул.Антибактеріальна терапія госпіталізація,спостереження
Хворий 58 років поступив зі скаргами на болі на внутрішній поверхні правого стегна, виражений набряк правої нижньої кінцівки. Об’єктивно нижня кінцівка синюшна, набрякла з підсиленим венозним малюнком, тепла на дотик.
Який діагноз? Які додаткові методи обстеження слід виконати? Яка тактика лікування?
Варикозне розширення вен.Реовазографію-проходження крові по судинах.Поліпшення кров току в венах-медикаменти,туга еластична повязка невстаючи з ліжка з піднятою ногою
Хворий Г, 45 років. Займається випасанням овець. Вважає себе хворим напротязі 7 днів. На тильній ділянці кисті спочатку з’явився невеликий червоний вузлик, який згодом перетворився на пухирчик з голубовато-розовим вмістом, безболісний. На даний момент відмічається виражений набряк оточуючих тканин, в центрі якого - товстий твердий струп чорного кольору.
Який діагноз? Тактика лікування?
Сибірка
Хворому К., 72 років, проведена ампутація на рівні середньої третини правого стегна з приводу вологої діабетичної гангрени правої стопи. На четверту добу у зв'язку з нагноєнням шви було зняти, краї рани розведені, виконано дренування рани. На протязі наступних 10 діб гнійні виділення з рани припинилися, грануляції в'ялі, бліді, відмічається набряк культі. Загальний стан хворого важкий, загальмований. Шкіра сіро-землиста, склери іктеричні, петехіальний висип на шкірі. Температура тіла утримується на рівні 39 - 40 ºС. Пульс - 130 ударів за хвилину, слабого наповнення. Тахіпное. Край печінки виступає в правому підребер'ї на 4 см. Добовий діурез 300 – 400 мл.
Сформулюйте діагноз, вкажіть об'єм необхідних діагностичних заходів.
Сепсис,брати кров 5-8 разів протягом 1-2 доби,гостра ниркова недостатність-перевіряти креатинін,дослідження печінки.Дезінтоксикаційна терапія,імуномодулятори
У приймальне відділення доставлений чоловік 47 років із скаргами на слабкість, головокружіння, біль в лівому підребер¢ї. З анамнезу відомо, що 12 годин тому він впав з драбини і вдарився лівою реберною дугою. Перед поступленням було запаморочення. Положення хворого вимушене. Шкірні покрови бліді. Пульс 120 уд/хв. АТ 90/50 мм рт.ст. Дихання поверхневе. При пальпації помірне напруження м¢язів черевної стінки, притуплення перкуторного звуку в лівому підребір¢ї. Гемоглобін крові 98 г/л.
Який імовірний діагноз і подальша лікувальна тактика?
Геморагічний шок,розрив селезінки.Холод,кровозупинні,оперативне втручання
Хвора, 18 років страждає на врослий ніготь І пальця прової ступні.
Яка анестезія повина бути використана для операції?
Який анестетик може бути використаний?
Місцева провідникова,новокаїн 1-2
Хворий, 36 років, з карбункулом шиї звернувся за допомогою на 6-й день від початку захворювання. Об”єктивно: загальний стан важкий. Пульс 120 в 1 хв., AT - 90/60 мм т.ст.. Температура тіла 39оС. Хворий млявий, загальмований. На задній поверхні шиї визначається запальний інфільтрат розміром 10х8 см із численними отворами, з яких виділяється гній. Загальний аналіз крові: ер - 2,8.1012/л, Нв- 92 г/л, л-3,6.109/л, Ю- 2, П-38, С- 45, Л-9, М-6.
Яке ускладнення виникло у хворого?
Тактика лікування?
Сепсис з враженням кровотворних органів-еритроцитів мало, лейкопенія,анемія.дезінтоксикаційна,антибіотики,імуномодулятори
Хворому похилого віку була виконана термінова операція з приводу гострої хірургічної патології. Через чотири доби хворий почав скаржиться на на помірну біль в ділянці купика. Хворий має надмірну вагу, адінамічний, постійно лижить на спині мало рухаючись у ліжку. При огліді в ділянці куприка відмічається локальна гіперемія шкіри без чітких границь.
Про яке ускладнення після операції слід думати?
Які профілактичні заходи необхідно проводити?
Пролежень,
Хвора 49 років робітниця сільського господарства. Під час роботи у полі отримала травму в ділянці правої стопи. За медичною допомогою не зверталась. Займалась самолікуванням. На 15 добу стан хворої погіршився. З’явилися та почали швидко наростати клоніко-тонічні судоми з порушенням дихання, підвищилась температура до 40 ºС.
Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.
Тактика лікування?
Правець.В реанімаційному відділені.Протиправцева сироватка,протисудомні
Бригада швидкої медичної допомоги прибула на місто ДТП. При огляді потерпілого молодого віку лікар поставив попередній діагноз: Закритий перелом правої стегнової кістки. Травматичний шок 2 ст. В якому обсязі на Ваш погляд треба надати першу медичну допомогу потерпілому?
Імобілізація,обезболення
У хворого М. раптово, на значній поверхні правої гомілки з'явилась яскрава гіперемія з чіткими контурами, біль, на окремих ділянках в зоні почервоніння є епідермальні міхурці із серозним ексудатом. Температура 39.0, озноб.
Ваш діагноз?
Лікувальна тактика;
Бешиха,бульозна форма.Антибіотикотерапія,суха повязка
У хворого діагностована ліпома правого плеча розмірами 3х3х4 см. Під яким знеболюванням може бути виконана операція?
Який анестетик може бути застосований?Інфільтраційна анестезія,новокаїн 0,5 0,25
Хворий 75 років поступив зі скаргами сильні ішемічні болі в правій нижній кінцівці. Об’єктивно: кінцівка бліда, холодна на дотик, пульс на підколінній артерії та артеріях правої стопи не виявлено, пульс на стегновій артерії пальпується з обох сторін.
Який діагноз?
Які методи обстеження слід виконати?
Яка лікувальна тактика?
Атеросклероз судин н.к Реовазограція,визначення холестерину.Статини,поліпшити периферичного кротову новотропні-пірацетам+троксовазин,нікотинова кислота
В поліклініку до лікаря-хірурга звернулась пацієнтка похилого віку зі скаргами на біль в ділянці променево-зап’ястного суглобу правої руки, неможливість порухати кістю, набряк тканин. Зі слів пацієнтки впала на витягнуту руку добу тому. При клінічному огляді постраждалої в ділянці променево-зап’ястного суглобу відмічається штикоподібна деформація, при пальпації тканин вище суглобової щілини, а також відмічається симптом “крепітації”.
Який діагноз Ви поставите?
Яке дододаткове обстеження потрібно провести?
Яке лікування показане пацієнтці?
Перелом передпліччя в типовому місці.Ренген.Гіпс+попереднє виставлення уламків
При ревізії органів черевної порожнини під час операції знайдено, що в вихідному відділі ободової кишки має місце пухлина розміром 5x6 см, яка циркулярно звужує просвіт кишки, проростає шари її стінки, лімфатичні вузли по ходу судин розміром 0,5 см, м'які, віддалені метастази не знайдені.
Ваш інтраопераційний діагноз?
A.T3N2M0P4;-
B.T2N1, М0, Р3; C.TsN1.M0P1; Д. T3N3M1P3; Е. Т3 N2M1,P4.
У працівника ферми на тильній поверхні кисті з’явився невеликий, безболісний вузлик з геморагічною пустулою. Спостерігається місцевий свербіж і набряк.
Яке захворювання можна запідозрити?
Яка тактика лікування?
Еризипелоїд.Антибіотикотерапія,суха повязка
Хвора 77 років поступила зі скаргами на болі в ділянці лівої нижньої кінцівки. При обстеженні у хворої варикозна хвороба нижних кінцівок, флеботромбоз підшкірної вени лівої нижньої кінцівки з флотацією верхівки тромбу. У хворої раптово зявилась задишка, втрата свідомості. Об’єктивно: у хворої тахіпное, гіпотонія, синюшність голови та шиї.
Яке ускладнення виникло у хворої?
Яка тактика лікування?
Закупорка легеневої артерії.Вимущене положення,при піднята кінцівка.Антикоагулянти-гепарин,фібринолітики
В приймальне відділення доставлений молодий чоловік з закритою травмою грудної клітини зліва. Шкірні покриви бліді. Пульс 100 уд/хв. АТ 100/60 мм рт.ст. Відмічається болючість і крипітація кісткових відломків в проекції УІІ, ІХ, Х ребер зліва по середньо-пахвовій лінії. Перкуторно з лівої сторони в нижніх відділах відзначається тупий звук, дихання не прослуховується (в положенні хворого сидячи).
Ваш діагноз?
Які обстеження необхідно виконати, тактика лікування?
Гемоторакс-в порожнині плеври-кров.Рентген,пункція плевральної порожнини
В поліклініку звернулась жінка 29 років зі скаргами на зміну шкіри соска лівої молочної залози у вигляді потемніння, яке супроводжується появою великої кількісті виразкувань у білясосковій ділянці, набряком молочної залози. Хворіє 3 місяці, раніше зверталась до дерматолога - лікування без позитивного ефекту. При обстеженні лівої пахвової ділянки визначається лімфатичний вузол до 1,5 см, щільної консистенції.
Про яке захворювання можна думати?
Які обстеження необхідно виконати для уточнення діагнозу?
Злоякісна пухлина рак Педжета.Мамографія,біопсія на аномальні мітози
Хвора, 18 років страждає на врослий ніготь І пальця прової ступні, яка анестезія повина бути використана для операції?
Який анестетик може бути використаний?
Місцева провідникова анестезія 1 або 2% новокаїн
У хворого М. раптово, на значній поверхні правої гомілки з'явилась яскрава гіперемія з чіткими контурами, біль, на окремих ділянках в зоні почервоніння є епідермальні міхурці із серозним ексудатом. Температура 39.0, озноб.
Ваш діагноз?
Лікувальна тактика;
Бешиха бульозна
У 70-річної хворої з варикозним розширенням підшкірних вен обох нижніх кінцівок раптово відкрилась кровотеча із варікозного вузла, який розірвався, по внутрішній поверхні нижньої третини правої гомілки. Із рани інтенсивно в¢ялим струменем витікає темна кров.
Який об¢єм першої допомоги повинен бути наданий хворій?
Подальша тактика?
Зупинка кровотечі,туга давляча повязка,кровоспинні,вирішення прохідності вен-реовазографія
Впродовж 2 діб після іммобілізації кінцівки гіпсовою циркулярною пов’язкою пацієнт скаржиться на наростанню болю в кінцівці, відчуття затерпання.
Яке ускладнення могло виникнути в даній ситуації?
Які заходи необхідно вжити?
Гіпс неправильно-ішемія,зняти гіпс,подивитись
У хворого клінічна картина опікового шоку, торпідна фаза. (ерективна)
Перша допомога?
Ваша лікувальна тактика і прогноз?
Дезінтоксикацій на терапія,сольові розчини бо втрата солі,враження цнс-прогноз не благоприємний
Хворий, 53 років, поступив в клініку з районної лікарні, де 5 днів тому лінійним розрізом був розкритий карбункул спини. В післяопераційному періоді стан залишався важким. Констатовано тахіпное, тахікардія, лейкоцитоз, гіпертермія. При бактеріологічному обстеженні крові виділений гемолітичний стрептокок.
Ваш діагноз?
Лікувальна тактика?
Сепсис,подивитись що в рані
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 1028 | Нарушение авторских прав
|