Родина та її функції
Основна функція родини — продовження людського роду, народження і виховання дітей.
Батько — духовна опора, голова родини, моральний, юридичний, фізичний захисник сімейства.
Дружина — незамінний помічник чоловіка, батька. Особлива роль матері у вихованні й прищепленні дітям доброти й сердечності. Дружина—охоронниця домашнього вогнища.
Сім'я — це мала соціальна група, важлива форма організації особистого побуту, що заснована на подружній співдружності та родинних зв'язках. Як соціальний інститут, сім'я виконує різноманітні функції: господарсько-побутову, емоційну, первинного соціального контролю, виховну, духовного і культурного спілкування. Сім'я може бути як могутнім чинником розвитку й емоційно-психологічної підтримки особистості, так і джерелом психічної травми людини і пов'язаними з нею різноманітними особистісними розладами.
До сімейної атмосфери, стану її перспектив людина чутлива впродовж усього життя. Утім, найбільше сім'я впливає на особистісний розвиток людини. У сім'ї формується ставлення дитини до самої себе і до навколишніх: у ній відбувається первинна соціалізація, закладаються основні життєві цінності. Батьки природним чином впливають на дітей через механізми наслідування, ідентифікації та інтеріоризації зразків власної поведінки. Сімейне виховання має в якості унікального каталізатора родинні почуття, є індивідуальним і не може бути заміненим ніякими сурогатами анонімного виховання. Відсутність сімейного виховання або його недоліки в дитинстві майже неможливо компенсувати у подальшому житті людини.
Правила поведінки за столом
Люди, спілкуючись один з одним, дотримуються певних правил поведінки. У школі, вдома і на вулиці ти дотримуєшся правил для учнів. Є правила поведінки за столом. Запам'ятай і виконуй їх вимоги. Ось ці правила.
Як сідати та сидіти за столом.
Вдома кожен сідає на звичне, відведене йому за столом місце. В гостях сидять так, щоб усім було зручно. Розміщення за столом гостей планують господарі.
Стілець присунь ближче до столу. Сиди прямо. Не опирайся ліктями на стіл. Не гойдай ногами.
Тарілку присунь ближче до себе. Ложку або виделку тримай у правій руці. Якщо необхідно розрізати м'ясо, ніж візьми в праву руку, а виделку — в ліву. М'ясо ріж невеличкими шматочками. Котлету, рибу, яєчню не ріжуть, їх можна подрібнити виделкою.
Культура трапези.
Сідай їсти з добрим настроєм. Він сприяє поліпшенню травлення. "Доброму і сухар на користь,— говорить народна мудрість,— а злому і м'ясо без користі". Коли їси — не розмовляй. Це заважає пережовуванню їжі та її засвоєнню.
З давніх-давен в Україні дотримувались культури під час приймання їжі: їли мовчки, не розмовляючи. Дітям не дозволяли пустувати та розмовляти. А тих, хто порушував ці вимоги, батько, як старший в сім'ї, карав.
Це пояснювалося тим, що до землі-годувальниці й праці хлібороба ставились з великою повагою. Крім того, статечність за столом сприяла хорошому засвоєнню їжі.
Поясніть дітям, що за столом не слід відволікатися, розмовляти, а надто критикувати страви або присутніх за столом. Також негарно дивитися, хто скільки з'їсть.
їсти і пити потрібно спокійно, безшумно, не поспішаючи. За столом не можна розмовляти або читати. Читання відвертає увагу від приймання їжі і погіршує її засвоєння. Крім того, під час розмови можна поперхнутись. Ось чому не старіє народне прислів'я: "Коли я їм, я глухий і німий".
Проте інколи за столом можуть про щось запитати. В таких випадках слід спочатку проковтнути їжу, а потім коротко і чітко відповісти.
Виходити з-за столу слід лише тоді, коли всі закінчили їсти.
Поради батькам
(Ознайомити батьків та їх дітей)
В кожній сім'ї бувають свої радощі, клопоти і тривоги. Але про це не слід говорити за столом: картати за незадовільну оцінку, порушення дисципліни тощо.
За святковим столом можна вести розмови, але в перервах між прийманням їжі (між стравами). Проте ці розмови не повинні переходити до обговорення складних службових або наукових проблем, в дискусії чи суперечки.
За святковим столом розмова має бути легкою, бажано дотепною, веселою. Проте вона не повинна заважати головному — засвоєнню їжі. У такій розмові можуть брати участь і діти. Це сприятиме виробленню у них культури спілкування.
Дата добавления: 2016-06-06 | Просмотры: 511 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|