· ВІЛ не передається при користуванні міським транспортом
· ВІЛ не передається через їжу, використання спільного рушника чи паперу
· ВІЛ не передається повітряно-крапельним шляхом (не може передатись через кашіль, чхання тощо)
· ВІЛ не може передатися через рукостискання
· ВІЛ не може передатися через проживання під одним дахом з ВІЛ-інфікованою людиною, через дотик до неї, спільне харчування з цією людиною, через їжу, використання спільної туалетної та ванної кімнат тощо
· ВІЛ-інфікована дитина може відвідувати загальноосвітню школу без ризику інфікувати своїх однокласників, а доросла ВІЛ-інфікована людина може працювати на своєму робочому місці, не становлячи загрозу для своїх колег
· Якщо не існує обміну рідин від одного організму до іншого (через сексуальний контакт або через кров), ВІЛ не може передаватися через повсякденну діяльність.
(ПЛАКАТ №1)
Давайте подивимося на малюнок, який добре ілюструє проблему СНІДу. Цей чоловік у човні каже другові: “Не бійся, це лише декілька гілочок”. Він не бачить небезпечне дерево під водою, натомість - гілочки зверху.
Що трапиться, якщо вони попливуть далі? Вони можуть перекинутися і потонути.
Цей кадр добре пояснює проблему хвороби СНІДу. Гілки над водою – це ВІЛ-інфіковані, про яких ми знаємо – 72 мільйони. Дерево під водою – це люди, у яких теж є вірус ВІЛ, але ми цього не знаємо. І вони теж часто про це не знають. Їх в 5 -10 разів більше ніж тих, про яких ми знаємо – 720 мільйонів. Прихована небезпека набагато серйозніша ніж ми думаємо!!!