АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Які загальні вимоги пожежної безпеки висуваються до будинків та споруд АЗС?

Прочитайте:
  1. Визначення гострої дихальної недостатності. Класифікація за ступенями тяжкості. Мед сестринське обстеження та мед сестринська діагностика. Загальні принципи лікування.
  2. Вимоги до видавничого оформлення та поліграфічного виконання шкільних підручників.
  3. ВИМОГИ ДО СТОМАТОЛОГІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ
  4. Вимоги до якості води в польових умовах
  5. Гігієнічні вимоги до взуття.
  6. Гігієнічні вимоги до виробничого освітлення
  7. Гігієнічні вимоги до дитячих меблів, їх фізіологічне обгрунтування.
  8. Гігієнічні вимоги до земельної ділянки, яка відводиться під будівництво дитячих закладів.
  9. Гігієнічні вимоги до організації і методики проведення уроку.
  10. Гігієнічні вимоги до розкладу занять у школі та методика його оцінки.

На території АЗС можуть розміщуватися будинки і приміщення: операторської, адміністрації, котельні, приймання їжі, служби охорони, санвузлів, комор для спецодягу, інструменту, запасних деталей, приладів та обладнання. На території АЗК крім цього можуть розміщуватися будинки, приміщення сервісного обслуговування пасажирів, водіїв і їх транспортних засобів: підприємства роздрібної торгівлі з продажу супутніх товарів, кафе (без літніх майданчиків), санітарні вузли, пости технічного обслуговування і мийки автомобілів.

На території АЗС не дозволяється розміщувати:

мотелі, кемпінги, тимчасові об'єкти роздрібної торгівлі, крім випадків розміщення їх на АЗС за межами населених пунктів, та за умов дотримання мінімальних відстаней, зазначених у табл. 7.9* ДБН 360-92** та в табл. 4, 9 додатка до Інструкції;

будинки, споруди, приміщення, що не належать до об'єктів АЗС;

котельні АЗС з наземними резервуарами зберігання рідкого моторного палива;

приміщення категорій А, Б (за винятком приміщень для обладнання зі СПГ і для перекачування СВГ, що належать до технологічної системи АЗС) та Г (за винятком котельні АЗС);

будинки, споруди, приміщення, в яких застосовується відкритий вогонь (крім котельні АЗС);

приміщення для проведення вогневих робіт;

підземні приміщення, підпідлогові простори, а також підземні споруди (тунелі, канали тощо) з наявністю вільного простору в межах вибухонебезпечних зон АЗС.

Будинки (споруди) на території АЗС, повинні бути одноповерховими I, II, III, IIIа ступенів вогнестійкості. Двоповерховими можуть бути будинки (крім ІІІа ступеня вогнестійкості) з площею поверху не більше 150 м2, у яких відсутні складські приміщення для легкозаймистих та горючих рідин.

У будинках IIIа ступеня вогнестійкості металеві конструкції незалежно від їх фактичної межі вогнестійкості повинні мати вогнезахист.

Для зовнішнього облицювання огороджувальних конструкцій (зовнішніх стін) будинків АЗС не повинні застосовуватися горючі матеріали груп Г4, В3.

У внутрішніх шарах системи зовнішнього облицювання (утеплення) стін будинків АЗС не повинні застосовуватися матеріали групи Г4.

Під будинками АЗС і з боку евакуаційних виходів не повинні прокладатися трубопроводи з паливом.

Підприємство роздрібної торгівлі з продажу супутніх товарів, яке розташоване на території АЗС з наземними резервуарами для зберігання рідкого моторного палива або на території АГЗС, повинно бути без торгівельної зали.

У приміщеннях сервісного обслуговування транспортних засобів не повинно бути процесів з обертанням горючих газів, горючих рідин (наприклад, фарбування), а також горючого пилу.

Приміщення для персоналу АЗС, у т. ч. приміщення операторської, у разі розміщення в будинках сервісного обслуговування водіїв, пасажирів та їх автотранспортних засобів, повинні відокремлюватись протипожежними перегородками І типу (операторська – глухими перегородками) та перекриттям 3 типу.

Рівень підлоги приміщень АЗС повинен бути не менше ніж на 0,2 м вище від планувальних позначок прилеглої території АЗС.

Приміщення сервісного обслуговування автотранспортних засобів (за винятком приміщень механізованої мийки автомобілів, що працюють на рідкому моторному паливі) і приміщення сервісного обслуговування водіїв і пасажирів у разі розміщення в одному будинку повинні відокремлюватись між собою протипожежними перегородками 1-го типу та перекриттям 3-го типу, а також мати самостійні евакуаційні виходи назовні. При цьому:

в складі приміщень сервісного обслуговуання автотранспортних засобів повинно бути не більше 2 постів технічного обслуговування;

в будинку не повинні поєднуватися приміщення громадського харчування та приміщення продажу легкозаймистих та горючих рідин.В окремому будинку сервісного обслуговування транспортних засобів повинно бути не більше 3 постів технічного обслуговування. Приміщення різного функціонального призначення (пости технічного обслуговування, приміщення механізованої мийки автомобілів, комори тощо) повинні розділятися між собою негорючими перегородками з межею вогнестійкості не менше:

ЕI 30 - для будинків I ступеня вогнестійкості,

ЕI 15 - для будинків II, III, IIIа ступенів вогнестійкості,

а приміщення для транспортних засобів (крім механізованої мийки) повинні відокремлюватися від інших приміщень негорючими перегородками з межею вогнестійкості не менше як ЕI 45.

В складі АЗК, розміщених в населених пунктах, повинні бути пости технічного обслуговування тільки легкових автомобілів.

Приміщення категорії В, а також комори зберігання легкозаймистих і горючих рідин підприємства роздрібної торгівлі з продажу супутніх товарів повинні розміщуватися біля зовнішніх стін будинків з віконними прорізами.

Змащувальні мастила (у тому числі відпрацьовані) повинні зберігатися в ємкостях загальною місткістю не більше 1 м3, під землею, або у спеціальному приміщенні, відокремленому протипожежними перегородками 1-го типу з самостійним виходом назовні.

Приміщення будинків АЗС з виходами в бік майданчика для АЦ, ПРК, резервуарів зберігання палива, розташованими на відстані менше 15 м від цих споруд та обладнання, повинні мати додатковий евакуаційний вихід, який виконується на більшій за вказану відстані або в бік, вільний від технологічного обладнання.

Навіси повинні бути з негорючих матеріалів. У покритті навісів висотою не менше 4 м дозволяється використання матеріалів групи горючості Г1 (за винятком навісів або частин навісу над місцями заправки вантажних автомобілів).

Влаштування навісів над майданчиками для АЦ і над наземними резервуарами для зберігання рідкого моторного палива не дозволяється.

Покриття проїздів, заправних острівців і майданчиків для АЦ повинно бути стійким до впливу нафтопродуктів.

Висота наземної частини колодязів для інженерних споруд повинна бути не менше 0,05 м. Конструкція колодязів повинна запобігати потраплянню до них ґрунтових вод.

Майданчик для АЦ з рідким моторним паливом повинен бути обладнаний аварійним резервуаром і зливним трубопроводом, які забезпечують злив палива з майданчика без його переливання на іншу ділянку території АЗС у разі можливої розгерметизації зливного патрубка АЦ.

Аварійний резервуар повинен бути з негорючих матеріалів, що унеможливлюють потрапляння палива в ґрунт. Місткість резервуара повинна бути не менш ніж на 10% більша за сумарну місткість використовуваних на АЗС автоцистерн. Зливний трубопровід повинен закінчуватися на відстані не більше 0,1 м від дна резервуара. Аварійний резервуар оснащується трубопроводом деаерації.

Глибина залягання аварійного резервуара та зливального трубопроводу повинна виключати замерзання в них води в холодну пору року.

Зливний трубопровід і лоток (трубопровід) відводу зливних стоків повинні бути оснащені запірною арматурою (заглушками, засувами тощо).

Фундаменти для наземних резервуарів зберігання палива повинні виключати накопичення палива під резервуарами. Висота фундаменту повинна бути не менше ніж на 0,2 м вище прилеглого майданчика. Розміри фундаменту в плані повинні перевищувати розміри резервуара зберігання палива не менше ніж на 0,5 м в усіх напрямках.

У котельні АЗС повинні використовуватись, як правило, автоматизовані електричні водонагрівальні котли з температурою теплоносія не вище 80 °С.

У разі застосування рідкопаливних котлів, останні повинні бути розраховані для роботи на дизпаливі з температурою спалаху парів не менше 450С. При цьому, котельні повинні розміщуватися в окремо розташованому одноповерховому будинку або прибудові до будинків I, II ступенів вогнестійкості, призначених для персоналу АЗС або миття транспортних засобів. Відокремлення котелень від основного будинку повинно виконуватись протипожежною стіною І типу. Відведення димових газів в атмосферу повинно здійснюватись через димову шахту з негорючих матеріалів, виконану з зовнішнього боку стіни будинку котельні, яка знаходиться з притилежного боку від паливних резервуарів, ПРК та майданчика для АЦ. Димова шахта повинна обладнуватися іскрогасником, установленим на виході димових газів. Із зовнішнього боку будинку котельні на трубопроводі подавання палива до котла повинна встановлюватися запірна арматура і зворотний клапан, що закривається у разі відключення насоса подавання палива.

Електричний або газовий котел для опалення та гарячого водопостачаня операторської повинен бути не потужніше 30 кВт, розміщуватися в окремому, відокремленому глухими протипожежними перегородками І типу, приміщенні, обладнаному автоматичною пожежною сигналізацією.

АЗС повинні обладнуватися блискавкозахистом відповідно до ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блисковкозахисту будівель і споруд (IEC 62305: 2006, NEQ)» (не нижче ІІ рівня).

Система заземлення, електроустановки будинків і споруд АЗС повинні відповідати вимогам ПУЕ, ДНАОП 0.00-1.32-01 «Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок» та ДНАОП 0.00-1.29-97 «Правила захисту від статичної електрики».

На території АЗС не повинно бути повітряних ліній електропередач.

АЗС повинні бути обладнані телефонним або радіозв'язком, а також системою гучномовного зв'язку.


Дата добавления: 2015-02-05 | Просмотры: 327 | Нарушение авторских прав1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 |При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)