Другий період пологів (період вигнання)
Другий період пологів (період вигнання) опреділяється від моменту повного розкриття шийки матки до народження дитини.
Важливо відрізняти ранню фазу другого періоду – від повного розкриття до початку потуг, та активну – безпосередньо фазу потуг.
Слід звернути увагу на максимально припустиму тривалість другого періоду у жінок, що народжують вперше та повторно, відповідно, 2 та 1 година без застосування епідуральної анестезії, та, відповідно 3 та 2 години з епідуральною анестезією. Більшість цього часу складає саме рання фаза, коли голівка поступово просувається по пологовому каналу до тазового дна спочатку без приєднання потуг, а потім з поступовою появою та посиленням потужного компоненту під час перейми. Організація потуг під час ранньої фази за наявністю нормального стану плода та матері зазвичай швидко призводить до втоми жінки, порушення процесу внутрішнього повороту голівки плода, травмування пологових шляхів та голівки плода, порушення серцевої діяльності плода та зайвим медичним втручанням.
Повноцінна потужна діяльність з’являється лише коли голівка знаходиться на тазовому дні (активна фаза).
Окремо слід звернути увагу на те, що тривале стояння голівки плода в певній площі малого тазу без динаміки просування може призвести до формування ректо- і уровагінальних нориць.
Вірогідну інформацію про знаходження голівки плоду відносно площини тазу отримують за допомогою вагінальних досліджень.
Важливими поняттями ІІ періоду є:
• потуги (натуги) – ритмічне, свідомо кероване поєднання скорочення маткової мускулатури, черевного пресу, діафрагми та тазового дна;
• врізування голівки – поява голівки з вульварного кільця лише під час потуги;
• прорізування голівки – голівка зберігає положення у вульварному кільці після припинення потуги.
Ведення другого періоду пологів вимагає:
• вимірювання артеріального тиску, пульсу у роділлі кожні 10 хвилин;
• контролю серцевої діяльності плода кожні 5 хвилин під час ранньої фази, та після кожної потуги під час активної фази;
• контролю за просуванням голівки плода по родовому каналу, який здійснюється за допомогою внутрішнього акушерського дослідження кожну годину.
Через зростання ризику висхідного інфікування пологового каналу додаткові внутрішні акушерські дослідження у другому періоді пологів припустимі лише за показаннями:
- Проведення амніотомії, якщо не відбувається своєчасного вилиття навколоплідних вод
- При багатоплідній вагітності після народження першого плода
- При прийняті рішення оперативного вагінального розродження (акушерські щипці, вакуумекстракція, екстракція плода за тазовий кінець)
Народження голівки плода потребує обережного надання ручної допомоги, метою якої є не тільки збереження цілісності промежини жінки, але й попередження внутрішньочерепної, спинальної та інших травм плода.
Важливо підкреслити, що тільки при необхідності під час періоду вигнання, може бути проведений допоміжний розтин промежини (перінео- та епізіотомія).
Показаннями до проведення розтину промежини за даними ВООЗ є:
• Ускладнені вагінальні пологи (вакуум екстракція, акушерські щипці, сідничне передлежання)
• Наявність рубцевих змін промежини після розтину у попередніх пологах, особливо після поганого загоєння
• Дистрес плода.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 523 | Нарушение авторских прав
|