АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Мал. ПХО при кульовому пораненні стегна з ушкодженням стегнової артеріі, тимчасове ендопротезування стегнової артеріі ПХВ трубкою.
Відповідно до діючої військово-польової хірургічної доктрини глухий первинний шов після оброблення вогнепальної рани не накладається. Накладення первинних швів на рану з постійним активним дренуванням належить розцінювати як виняток, припустимий лише при впевненості в повноцінності хірургічної обробки, при лікуванні пораненого в стаціонарних умовах під постійним спостереженням хірурга, що оперував. Виняток складають також рани обличчя, голови, зовнішніх статевих органів і рани грудної клітини з відкритим пневмотораксом, для закриття яких використовується первинний шов.
У випадку вимушеної затримки первинної хірургічної обробки при масовому надходженні ранених, повинні проводитися заходи, які обмежують поширення повторного некрозу і знижують небезпеку розвитку інфекційних ускладнень. До них насамперед відноситься правильна організація медичного сортування, при якому виділяють поранених, що потребують хірургічної обробки в першу чергу: з триваючою кровотечею, накладеними джгутами, відривами і значним руйнуванням кінцівок, ознаками гнійної або анаеробної інфекції. Всім іншим пораненим з показами до хірургічної обробки першу допомогу надають в обмеженому обсязі. Головним заходом у цьому випадку є; інфільтрація по краях рани 0,25% розчином новокаїну і розчинами антибіотиків (бажано широкого спектру дії). При можливості виконується багатокомпонентна блокада по колу раневого каналу, що включає поряд з антибіотиками антиферментативні препарати і стероїдні гормони. Один із варіантів такої блокади розроблений на кафедрі військово-польової хірургії Військово-медичної академії. Вводять розчин такого складу: стероїдні гормони в кількості, еквівалентному 125-375 мг гідрокортизона; інгібітори протеаз у дозі, що відповідає 10 000-30 000 ОД контрикала; антибіотики: левоміцетина сукцинат (1-3 г) або аміноглікозиди – мономіцин (0,5-1 г); 80-200 мл 0,25% розчину новокаїну з додаванням 3-5 мл., 4 % розчину бікарбонату натрію (для корекції ацидозу в раневому середовищі).
Крім того, проводиться коригуюча інфузійна терапія. При необхідності виконують широку підшкірну фасціотомію і дренують найбільш глибокі “кишені” рани за допомогою додаткових розтинів. У ряді випадків проведення цього комплексу лікувальних заходів взагалі виключає в наступному необхідність хірургічної обробки, а в інших поранених затримує розвиток інфекційних ускладнень. З такою ж метою вивчаються методи фізичного впливу на тканини, які перешкоджають розвитку вторинного некрозу (електромагнітне або СВЧ та ін).
Дата добавления: 2015-11-02 | Просмотры: 402 | Нарушение авторских прав
|