СИТУАЦІЙНІ ЗАДАЧІ. 1. У доношеного новонародженого від 2-ї вагітності 2-х пологів, який народився у стані помірної асфіксії
1. У доношеного новонародженого від 2-ї вагітності 2-х пологів, який народився у стані помірної асфіксії, зумовленої обкручуванням пуповини навколо шиї, на 6-у добу життя з’явились пухирці на еритематозному тлі в ділянці пупка та шкірних складок діаметром до 1 см, після розриву деяких була помітна червона ерозована волога поверхня. Попередній діагноз? Дифдіагноз? Діагностика? Лікування?
2. У доношеного новонародженого від 1-ї вагітності 1-х пологів на початку другого тижня життя зі слів матері раптово з’явились неспокій, болючість шкіри при дотику, еритема на обличчі і шкірних складках, яка швидко поширювалася по всьому тілу. Дитина була госпіталізована у дитячу лікарню, під час огляду відмічалось: набряк обличчя, кон’юнктивіт в’ялі пухирі та ерозивні поверхні. Позитивний симптом Нікольского.. Попередній діагноз? Лікування?
3.У доношеного новонародженого від 1-ї вагітності 1-х пологів, який народився у стані помірної асфіксії на 5-у добу життя під час огляду виявлена щільна пляма гіперемії в крижово-куприкової ділянці, яка швидко збільшувалася у розмірі. Попередній діагноз? Тактика? Лікування?
3. Під час патронажу новонародженої дитини на 8-у добу життя дільничний педіатр помітив мокнуття пупкової ранки, наявність серозно-гнійного відділюваного та інфільтрацію країв пупкової ранки. Загальний стан дитини задовільний. Попередній діагноз? З якими захворюваннями треба проводити дифдіагноз? Рекомендації?
5. У відділення патології новонароджених поступив новонароджений 12 діб у зв’язку з підвищенням температури тіла до 38оС. Під час огляду виявлено: шкіра навколо пупка червона й інфільтрована, гаряча при доторканні, з пупка при натисненні виділяється гнійний ексудат, посилена венозна мережа. Попередній діагноз? Лікування? Можливі ускладнення?
6. Новонароджений від 2-ї вагітності 2-х передчасних пологів на 34 тижні гестації. У матері – рецидивуючий вагіноз. Перебіг вагітності був ускладнений загрозою переривання. Стан при народженні середньої важкості, маса тіла 1900 г, оцінка за шкалою Апгар 6-7 балів. У періоді адаптації спостерігався СДР помірного ступеню, симптоми пригнічення ЦНС, прогресуюча жовтяниця, втрата маси. Під час огляду на 7-у добу життя: маса складає1700 г, смокче в’яло, періодично зригує. Шкіра сірувато-жовтушна, набряк і гіперемія шкіри навколо пупка, пупкова ранка вкрита кірочкою, вибухає. Вище пупка палькується щільний тяж. Дихання аритмічне, ЧД 48-50 за хвилину, аускультативно – ослаблене, дрібно пухирчасті хрипи, Тони серця приглушені, ЧСС – 130 за хвилину. М’язова гіпотонія, гіпорефлексія. Живіт здутий, печінка +3 см, селезінка + 0,5см. Стілець рідкий, 4-5 разів за добу. Температура тіла 36,1-35,8оС. Попередній розгорнутий діагноз? Обстеження?
7. Під час огляду на дому дільничний педіатр відмітив обмеження спонтанної рухової активності та болючість при пасивних рухах в лівій руці, набряк та порушення рухів у правому колінному суглобі. Загальний стан дитини важкий, неспокій, блідість шкіряних покривів, здуття живота, гепатоспленомегалія. З анамнезу відомо, що дитина від 2-ї вагітності, перебіг якої був ускладнений загрозою переривання, перша вагітність – позаматкова. Дитина народилась з масою 4600 г, оцінка за шкалою Апгар 6-7 балів. В ранньому неонатальному періоді спостерігалась гіпербілірубінемія, втрата маси – 15%. Після виписки відмічалось мокнуття пупкової ранки, елементи пустульозного висипу. На 7-у добу стан дитини погіршився, дитина відмовилась від грудей, з’явились зригування, на 10-у добу мати помітила набряк правого колінного суглобу, підвищилась температура до 38оС. Попередній розгорнутий діагноз? Лабораторні критерії сепсису?
8. Недоношений новонароджений від 1-ї вагітності, перебіг якої був ускладнений пізнім гестозом 1-х передчасних пологів на 32-33 тижні народився шляхом кесарського розтину у зв’язку з передчасним відшаруванням плаценти з масою 1200 г зростом 40 см, оцінка за шкалою Сильвермана 7-8 балів. Протягом перших 7 діб дитині проводилась інтенсивна терапія: ШВЛ через інтубаційну трубку, інфузійна терапія через катетер в пупковій вені. Не дивлячись на терапія, стан дитини залишався важким. На 8-у добу життя дитина була переведена у відділення реанімації дитячої лікарні, де після обстеження був поставлений діагноз нозокоміальний сепсис. Визначити фактори, що сприяли розвитку захворювання? Можливі збудники? План терапії?
9. Недоношений новонароджений від 1-ї вагітності 1-х передчасних пологів на 31-32 тижні вагітності народився з масою 1200 г зростом 38 см. При народженні було діагностовано СДР, важкого ступеню респіраторний дистрес (оцінка за шкалою Сильверман 7-8 балів), у зв’язку з чим проведено сурфактантзамісну терапію, знаходився на апаратній ШВЛ, отримував антибіотикотерапію. На 7-у добу життя переведений у відділення реанімації дитячої лікарні, де встановлено діагноз: нозокомеальний сепсис, що викликаний Pseudomonas aeruginosa. План лікування? Який антибіотикотерапію доцільно призначити в даному випадку? Який препарат гальмує утворення TNF?
10. У відділення реанімації дитячої лікарні госпіталізована новонароджена дитина з діагнозом: пізній неонатальний сепсис стафілококової етіології, некротичний ентероколіт. План лікування? Призначити специфічну етіотропну терапію.
Додаток 3
Контрольні питання:
1. Анатомо-морфологічні особливості шкіри та підшкірної клітковини
у новонароджених.
2. Особливості реактивності новонароджених.
3. Види стафілококових уражень шкіри.
4. Бульозне імпетиго: клініка, діагностика, лікування.
5. Стафілококовий синдром обпаленої шкіри: клініка, діагностика, лікування.
6. Некротична флегмона новонароджених: клініка, діагностика, лікування.
7. Омфаліт: класифікація, клініка, діагностика, лікування.
8. Сепсис: визначення.
9. Класифікація сепсису.
10. Головні факторів ризику неонатального сепсису.
11. Фактори ризику розвитку нозокоміального сепсису у новонароджених.
12. Етіологія неонатального сепсису.
13. Патогенез неонатального сепсису.
14. Клінічні прояви неонатального сепсису.
15. Лабораторні критерії сепсису.
16. Діагностичні заходи при сепсисі новонародженого.
17. Принципи терапії неонатального сепсису.
18. Антибіотикотерапія сепсису у новонароджених.
19. Сучасні експериментальні напрямки лікування сепсису.
20. Профілактика неонатального сепсису.
Дата добавления: 2015-11-02 | Просмотры: 675 | Нарушение авторских прав
|