АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
ПОШКОДЖЕННЯ І ХІРУРГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ХРЕБТА, ТАЗУ. 310. Попередній діагноз: Відрив правої передньої верхньої ості
310. Попередній діагноз: Відрив правої передньої верхньої ості. Дії фельдшера: покласти потерпілого на спину на твердий щит, в позі „жаби”, знеболити, викликати „Швидку допомогу”, направити пацієнта в травматологічне відділення. План обстеження: рентгенографія кісток тазу. План лікування: постільний режим на щиті 3 тижні, нога з ураженої сторони кладеться на шину Белера. При значному зсуненні уламку – операція металоостеосинтезу.
311. Попередній діагноз: Остеохондроз поперекового відділу хребта. Грижа між- хребцевого диску. Гострий дискогенний радикуліт. Дії фельдшера: надати пацієнтові горизонтального положення, бажано на щиті, знеболення, викликати „Швидку допомогу”, направити в нейрохірургічне відділення. План лікування: знеболення, дегідратаційна терапія, паравертебральні новокаїнові блокади; після покращання стану, зменшення болю – фізіотерапія, масаж, мануальна терапія. При відсутності ефекту на протязі 2 місяців, інтенсивному больовому синдромі – операція дискектомія.
312. Попередній діагноз: Компресійний перелом тіл шийних хребців. Дії фельдшера: іммобілізація голови коміром Шанца, шиною Єланського або двома шинами Крамера в модифікації Башмакова, надати пацієнтові горизонтального положення, знеболити, викликати „Швидку допомогу”, направити пацієнта в травматологічне відділення.
313. Попередній діагноз: Перелом кісток тазу з порушенням цілості переднього на- півкільця. Шок ІІ ст. дії фельдшера: надати потерпілому горизонтального положення на щиті в позі „жаби”, знеболити, почати протишокову терапію, викликати „Швидку допомогу”, направити пацієнта в травматологічне відділення.
314. Попередній діагноз: Відривний перелом поперечних відростків поперекових хребців зліва. Дії фельдшера: покласти потерпілу на спину на твердий щит або на живіт на м’які ноші, знеболити, викликати „Швидку допомогу”, направити в травматологічне відділення.
315. Попередній діагноз: Відривний перелом поперечних відростків поперекового відділу хребта.(„перелом землекопів”). Дії фельдшера: покласти потерпілого на спину на твердий щит або на живіт на м’які ноші, знеболити, викликати „Швидку допомогу”, направити в травматологічне відділення.
316. Попередній діагноз: Перелом тіл ХІІ грудного і І поперекового хребців з ушкодженням спинного мозку. Шок ІІ ст. Дії фельдшера: покласти потерпілого на спину на твердий щит, з валиком під попереком, або на м’які ноші на живіт, знеболити, почати протишокову терапію, швидко і обережно транспортувати в нейрохірургічне відділення.
317. Попередній діагноз: Компресійний перелом тіл І-ІІ поперекових хребців, з ушкодженням спинного мозку. Шок ІІ ст. Дії фельдшера: покласти потерпілого на спину на твердий щит, з валиком під попереком, або на м’які ноші на живіт, знеболити, почати протишокову терапію, швидко і обережно транспортувати в нейрохірургічне відділення.
318. Попередній діагноз: Закритий перелом кісток тазу з одночасним порушенням цілості переднього і заднього напівкілець (перелом Мальгеня). Шок ІІ ст. Дії фельдшера: надати потерпілому горизонтальному положенні на твердому щиті, в позі „жаби”, холод на ділянку тазу, знеболення, гемостатична, протишокова терапія, швидке і обережне транспортування в травматологічне відділення.
319. Попередній діагноз: Перелом остистих відростків VIII-IX-X грудних хребців. Дії фельдшера: надати потерпілому горизонтального положення на спині на щиті або на животі на м’яких ношах, знеболити, викликати „Швидку допомогу”, направити в травматологічне відділення.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 762 | Нарушение авторских прав
|