АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Послідовність дій під час виконання процедур. Підготовка ампул і набирання ліків у шприц

Прочитайте:
  1. I. МЕТОДЫ, ПОДХОДЫ И ПРОЦЕДУРЫ ДИАГНОСТИКИ И ЛЕЧЕНИЯ
  2. I. Подготовка к процедуре
  3. II МЕТОДЫ, ПОДХОДЫ И ПРОЦЕДУРЫ ДИАГНОСТИКИ И ЛЕЧЕНИЯ
  4. II. Методы, подход и процедуры диагностики и лечения
  5. II. МЕТОДЫ, ПОДХОДЫ И ПРОЦЕДУРЫ ДИАГНОСТИКИ И ЛЕЧЕНИЯ
  6. II. МЕТОДЫ, ПОДХОДЫ И ПРОЦЕДУРЫ ДИАГНОСТИКИ И ЛЕЧЕНИЯ
  7. II. МЕТОДЫ, ПОДХОДЫ И ПРОЦЕДУРЫ ДИАГНОСТИКИ И ЛЕЧЕНИЯ
  8. II. МЕТОДЫ, ПОДХОДЫ И ПРОЦЕДУРЫ ДИАГНОСТИКИ И ЛЕЧЕНИЯ
  9. III. Окончание процедуры
  10. III. Окончание процедуры

Підготовка ампул і набирання ліків у шприц

1. Руки двічі вимийте під проточною водою з милом, вису­шіть рушником і обробіть 70% розчином етилового спирту.

2. Уважно прочитайте спочатку етикетку на упаковці, потім — на ампулі, візуально визначте придатність ліків і уточніть дозу та метод уведення.

3. Пилочкою надпиліть звужену частину ампули в такому міс­ці, щоб можна було ввести конус шприца в ампулу.

4. Обробіть шийку ампули стерильним ватним тампоном, зво­ложеним 70% розчином етилового спирту.

5. Лівою рукою візьміть ампулу за дно, І і II пальцями правої руки на 1 см вище від місця надпилу і в напрямку від себе відло­міть шийку ампули за допомогою стерильного ватного тампона.

6. Відкриту ампулу візьміть біля дна між II і IIIпальцями лі­вої руки, правою рукою захватіть шприц, уведіть голку або конус шприца в просвіт ампули, І і IV пальцями лівої руки фіксуйте шприц, нахиляючи ампулу, заповніть шприц розчином, відтягу­ючи поршень.

7. Якщо розчин набрали за допомогою голки більшого діамет­ра, то замініть її на стерильну голку відповідного діаметра для ін'єкції. При цьому відпрацьовану голку знімайте за допомогою серединної частини пінцета, а стерильну насадіть за допомогою кінцевої стерильної частини пінцета. Голку на шприц одноразо­вого використання насадіть за допомогою ковпачка.

8. Випустіть повітря зі шприца, але так, щоб ліки не потрапи­ли на зовнішню поверхню голки, оскільки це спричинює різкий пекучий біль при проколюванні шкіри. Перевірте, чи правильно набрано дозу препарату.

9. Заповнений ліками шприц із голкою багаторазового вико­ристання покладіть на стерильний лоток і під час доставляння шприца в палату накрийте голку стерильною серветкою або по­кладіть на стерильний міні-столик.

Підготовка флаконів і набирання ліків у шприц

1. Знезараженими руками візьміть флакон, уважно прочитай­те етикетку і візуально визначте придатність ліків.

2. Якщо флакон великих розмірів (ємкістю 250–400 мл), то за допомогою знезаражених ножиць зніміть середню частину ме­талевого (алюмінієвого) ковпачка.

3. Якщо флакон малих розмірів (ємкістю 5–10 мл), то се­редню частину металевого ковпачка зніміть за допомогою мета­левої пилочки.

4. Стерильним ватним тампоном, зволоженим 70% розчином етилового спирту, обробіть верхню частину флакона (корок і обі­док металевого ковпачка).

5. Якщо розчин у флаконі необхідно використати протягом доби, то на етикетці зазначте дату, час розгерметизації флакона і поставтепідпис.

6. Якщо флакон містить сухий препарат (антибіотик), то спо­чатку введіть туди відповідну кількість розчинника.

7. Набирайте ліки з герметичного флакона в шприц за допо­могою голки, яку введіть цим самим шприцом або за допомогою стерильної сухої серветки в корок флакона.

8. Після заповнення шприца ліками насадіть на конус за до­помогою пінцета або ковпачка стерильну голку.

Щоб запобігти попаданню частинок гуми під час протикання гумового корка флакона, необхідно: ввести голку в гумовий ко­рок під кутом 45—60°; перед тим як голка повністю проткне ко­рок, підняти її до кута 90°.

9. Якщо необхідно набрати в шприц ліки із негерметично закритого флакона, то після контролю етикетки зніміть корок рукою і покладіть його стерильною поверхнею догори. Із флакона відлийте кілька мілілітрів розчину (зробіть "стерильну доріжку") і налийте розчин у підставлений циліндр шприца на відстані 10 см, прикривши вихід його конуса стерильною серветкою або насадженою голкою. Після цього введіть поршень у циліндр, а флакон із розчином обережно закрийте стерильним корком.

10. Коли необхідно часто набирати у шприц стерильний розчин із флакона, то введіть довгу "повітряну" голку через знезаражений гумовий корок або стерильну серветку, складену в 4 шари, якою прикрийте горловину флакона. У період, коли розчин не набираєте у шприц, муфту голки прикривайте стерильною серветкою

Набирати ліки у шприц одноразового використання слід ана­логічно набиранню ліків у шприц багаторазового використання. Але перед разгерметизацією шприца необхідно впевнитись у терміні його придатності і герметичності упаковки.

У зв'язку з тим, що до кожного шприца додається тільки одна, голка, рекомендується набирати ліки у шприц без голки. Потім випустити повітря, насадити голку з ковпачком, зняти ковпачок, перевірити прохідність голки, але при цьому не виприскувати лі­ки, щоб вони не потрапили зовні на голку, тому що багато ліків мають подразливу дію на шкірні рецептори і викликають при вве­денні голки в м'які тканини неприємні болючі відчуття. Закри­ти голку ковпачком. Доставити шприц у палату на стерильному міні-столику.

Запам'ятайте!

1. Дотримуйтесь правил асептики під час набирання ліків.

2. Не використовуйте ампули та флакони без чітких етикеток і уважно читайте їх.

3. Не відламуйте шийку ампули стерильним тампоном, зво­ложеним спиртом, тому що у разі потрапляння в ампулу спирт може сричинити негативну реакцію препарату.

4. Перед набиранням лікарського препарату із флакона вве­діть у нього стільки повітря, скільки препарату вам необхідно на­брати.

5. Якщо ви використали препарат із флакона частково і зали­шок зберігаєте у холодильнику, на етикетці поставте дату, час роз­ведення і свій підпис.

6. Розчини з холодильника потрібно вийняти заздалегідь, щоб вони набули кімнатної температури в момент їх уведення паці­єнтам.

7. Дотримуйтесь техніки безпеки і не розпилюйте ліки, тому що постійне протягом багатьох років вдихання аерозолів може викликати у медичного персоналу алергійні реакції.


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 624 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)