АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ВІЙСЬКОВА ТЕРАПІЯ

Прочитайте:
  1. A. Інгаляції з муколітиками, антигістамінні, преднізолон довенно, оксигенотерапія
  2. VI. Медикаментозна терапія
  3. А) Індивідуальна арт-терапія
  4. Активна терапія поєднується з профілактичною, особливо при груповому лікуванні.
  5. Ампліпульстерапія
  6. АНТИБАКТЕРІАЛЬНА ТЕРАПІЯ
  7. Антибактеріальна терапія призначається в разі проведення операції при значних структурних змінах
  8. Антибактеріальна терапія.
  9. Антибіотикотерапія
  10. Антидотна терапія

МІНІІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ВИЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД УКРАЇНИ «УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ»

 

“Затверджую» Перший проректор професор Бобирьов В.М. “_____“ ________________2014 р.  

ВІЙСЬКОВА ТЕРАПІЯ

(навчально-методичний посібник)

 

 

 

Навчальний посібник складений на основі переліку тем з навчальної дисципліни «Військова терапія”, внесених до тематики навчальної дисципліни «Внутрішня медицина» для студентів вищих медичних навчальних закладів освіти ІІІ-IV рівнів акредитації (лист МОЗ України № 08.01-47/14524 від 25.05.2014 р.)

 

 

Схвалено на методичній нараді кафедри внутрішньої медицини №2 з професійними хворобами 28 серпня 2014 р. (протокол №1) та на засіданні циклової методичної комісії з терапевтичних дисциплін 4 вересня 2014 р. (протокол №1).

Навчальна дисципліна “ВІЙСЬКОВА ТЕРАПІЯ ”

1. Вступ. Визначення дисципліни

Кількість навчальних годин: 30 (1 кредит ЕСТS), з них: лекції – 4 години.

Практичні заняття – 24 години.

Самостійна робота студентів – 2 години.

Зміст дисципліни структуровано на 1 модуль та 1 змістовий модуль.

 

2. Структура дисципліни «Військова терапія» та нарахування балів за поточну навчальну діяльність (конвертація традиційних оцінок у бали; оцінка у балах за виконання індивідуальних завдань, якщо це передбачено робочою навчальною програмою).

Номер модуля кількість навчальних годин/кількість кредитів ЕСТS Кількість змістових модулів, їх номери Кількість практичних занять Конвертація у бали традиційних оцінок Мінімальна кількість балів *
Традиційні оцінки Бали за виконання індивідуального завдання як виду СРС
       
Модуль 1 30/1                

 

* Мінімальна кількість балів, яку повинен набрати студент за поточну навчальну діяльність при вивченні даного модуля, щоб бути допущеним до складання підсумкового модульного контролю.

 

3. Кінцеві цілі вивчення навчальної дисципліни згідно з Освітньо-професійною програмою (ОПП)*:

- визначати етіологічні, патогенетичні фактори та клінічні прояви, ставити діагноз гострого отруєння та надавати невідкладну допомогу потерпілому в умовах військової ситуації;

- визначати етіологічні, патогенетичні фактори та клінічні прояви, ставити діагноз гострого радіаційного ураження та надавати невідкладну допомогу потерпілому в умовах військової ситуації;

- визначати етіологічні, патогенетичні фактори та клінічні прояви, ставити діагноз невідкладного стану та надавати невідкладну допомогу потерпілому в умовах природних та техногенних катастроф.

 

 

4.1. Тематичний план лекцій

№ з/п Тема Кількість годин
  Організація терапевтичної допомоги у воєнний час та при надзвичайних ситуаціях мирного часу. Принципи надання невідкладної допомоги на етапах медичної евакуації.  
  Радіаційні ураження. Клінічна характеристика іонізуючих випромінювань. Загальна класифікація радіаційних уражень. Гостра променева хвороба: класифікація, клініка, діагностика, принципи патогенетичного лікування.  
Разом  

 

4.2. Тематичний план практичних (семінарських занять)

№ з/п Тема Кількість годин
  Патологічні зміни та захворювання внутрішніх органів при різних видах травм та політравм воєнного та мирного часу. Синдром тривалого здавлювання. Захворювання, викликані дією на організм термічних факторів (тепла та холоду). Опікова хвороба.  
  Невідкладні стани, надання терапевтичної допомоги при загрожуючих життю станах: клінічна смерть, гостра дихальна недостатність, гостра серцева недостатність, гостра судинна недостатність (шок, колапс, непритомність). Порушення водно-електролітного обміну. Коми, їх класифікація та лікування.  
  Гострі радіаційні ураження. Гостра променева хвороба, яка виникла внаслідок зовнішнього опромінення, класифікація, клініка, принципи діагностики, надання невідкладної допомоги та лікування. Гострі місцеві променеві ураження, класифікація, клініка, принципи діагностики та лікування. Інкорпорація радіоактивних елементів в організм людини. Особливості клініки, діагностики та лікування при поєднаному опроміненні. Комбіновані радіаційні ураження. Організація медичної допомоги при масових радіаційних ураженнях.  
  Ураження бойовими та сильнодіючими отруйними речовинами у воєнний та мирний час. Методи виведення токсичних речовин з організму. Антидотна терапія.  
  Підсумковий модульний контроль, у т.ч. тест-контроль теоретичної підготовки, розв’язання ситуаційних задач, контроль практичних навичок.  
РАЗОМ  

 

 

4.3. Види самостійної роботи

№ з/п Тема Кількість годин
1. Самостійне опрацювання тем, які не входять до плану аудиторних занять: Ураження електричним струмом при дії природних та техногенних факторів. Утоплення. Клініка, діагностика, надання невідкладної допомоги.    
разом  

5.Оцінювання навчальної дисципліни студента*

Форми контролю і система оцінювання здійснюються відповідно до вимог програми дисципліни та Інструкції про систему оцінювання навчальної діяльності студентів при кредитно-модульній системі організації навчального процесу, затвердженої МОЗ України (2005)

Оцінка за модуль визначається як сума оцінок поточної навчальної діяльності (у балах) та оцінки підсумкового модульного контролю (у балах), яка виставляється при оцінюванні теоретичних знань та практичних навичок відповідно до переліків, визначених програмою дисципліни.

Максимальна кількість балів, що присвоюється студентам при засвоєнні модулю (залікового кредиту) – 200, в тому числі за поточну навчальну діяльність – 120 балів (60%), за результатами модульного підсумкового контролю – 80 балів (40%).

Поточний контроль здійснюється відповідно до конкретних цілей на кожному практичному занятті. Для контролю рекомендується застосовувати наступні засоби діагностики рівня підготовки студентів: комп’ютерні тести, контроль виконання практичних навичок, аналіз результатів інструментальних та лабораторних досліджень.

Оцінювання поточної навчальної діяльності:

Вага кожної теми в межах одного модуля має бути однаковою і визначається кількістю тем в модулі.

Оцінка з дисципліни „Військова терапія” є рейтинговою та визначається з урахуванням поточної навчальної діяльності студента. Поточне оцінювання студентів по відповідних темах проводиться за традиційною 4-бальною системою (відмінно, добре, задовільно, незадовільно) з подальшим перерахунком у багатобальну шкалу.

Оцінка "відмінно " виставляється у випадку, коли студент знає зміст заняття та лекційний матеріал у повному обсязі, ілюструючи відповіді різноманітними прикладами; дає вичерпно точні та ясні відповіді без будь-яких навідних питань; викладає матеріал без помилок і неточностей; вільно вирішує задачі та виконує практичні завдання різного ступеню складності.

Оцінка "добре" виставляється за умови, коли студент знає зміст заняття та добре його розуміє, відповіді на питання викладає правильно, послідовно та систематично, але вони не є вичерпними, хоча на додаткові питання студент відповідає без помилок; вирішує всі задачі і виконує практичні завдання. відчуваючи складнощі лише у найважчих випадках.

Оцінка "задовільно" ставиться студентові на основі його знань всього змісту заняття та при задовільному рівні його розуміння. Студент спроможний вирішувати видозмінені (спрощені) завдання за допомогою навідних питань; вирішує задачі та виконує практичні навички, відчуваючи складнощі у простих випадках; не спроможний самостійно систематично викласти відповідь, але на прямо поставлені запитання відповідає правильно.

Оцінка "незадовільно" виставляється у випадках, коли знання і вміння студента не відповідають вимогам "задовільної" оцінки.

Оцінювання самостійної роботи: Оцінювання самостійної роботи студентів, яка передбачена в темі поряд з аудиторною роботою, здійснюється під час поточного контролю теми на відповідному аудиторному занятті. Оцінювання тем, які виносяться лише на самостійну роботу і не входять до тем аудиторних навчальних занять, контролюється при підсумковому модульному контролі.

Перерахунок оцінки за багатобальною шкалою здійснюється з урахуванням кількості практичних занять.

Критерії оцінювання студентів при вивченні дисципліни
“Військова терапія з терапією надзвичайних ситуацій”

Максимальні бали оцінювання студентів під при вивченні модуля.

  Змістовий модуль Індивідуальна робота студентів
№ теми        
Макс. бал          

Перерахунок поточної успішності студентів при вивченні модуля:

Оцінка “відмінно” – 28 балів

Оцінка “добре” – 22 бали

Оцінка “задовільно” – 17 балів

Оцінка “незадовільно” – 0 балів

За поточну навчальну діяльність студент може отримати максимум 120 балів. Ця оцінка вираховується шляхом множення кількості балів, що відповідають оцінці “відмінно”, на кількість тем у модулі з додаванням балів за індивідуальну самостійну роботу (максимум 8).

Мінімальна кількість балів, яку може набрати студент при вивченні модуля, вираховується шляхом множення кількості балів, що відповідають оцінці “задовільно”, на кількість тем у модулі плюс мінімальна кількість балів (2), яку студент може отримати за індивідуальну роботу: 4 х 17 + 2 = 70.


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 839 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.005 сек.)