VI. ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ
Хронічний періодонтит 36 зуба.
VII. ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА
1. Хронічний гранулематозний періодонтит - у більшості випадків характеризується безсимптомним перебігом.
2. Гострий верхівковий періодонтит - характеризується бурно протікаючим і прогресуючим запаленням з наростаючою зміною одних симптомів іншими. Біль інтенсивного характеру, пульсуюча, із іррадіацією вздовж гілок трійничного нерва.
3. Гострий дифузний пульпіт - характеризується надто інтенсивним болем, не постійного характеру із "світлими" проміжками; тривалий біль після усунення дії подразника із іррадіацією вздовж гілок трійничного нерва; перкусія слабо позитивна; болюче зондування по дну каріозної порожнини.
4. Хронічний гангренозний пульпіт - біль виникає від всіх видів подразників,особливо від гарячого, не перестає після їх усунення.Хворий вказує на інтенсивні болі в минулому, які з часом стихли.Перкусія негативна; ЕОД = 50-70 мкА.
VIII. ДОДАТКОВІ МЕТОДИ ОБСТЕЖЕННЯ
1.Рентгенограма: вогнище розрідження кісткової тканини в ділянці верхівки дистального кореня 36 зуба з нечіткими контурами та відмежуванням грануляційною тканиною від кістки.
2.ЕОД = 110мкА
3.Реакція на екзогенні подразники.
VIII. ОСТАТОЧНИЙ ДІАГНОЗ
Хронічний гранулюючий періодонтит 36 зуба.
Х. ПЛАН ЛІКУВАННЯ
· знеболення;
· антисептична обробка ротової порожнини;
· хімічна та механічна обробка каріозної порожнини та кореневих каналів;
· медикаментозна обробка кореневих каналів;
· пломбування кореневих каналів;
· відновлення жувальної поверхні зуба пломб.матеріалом;
ХІ. ЩОДЕННИК
13.10.2000р. - перше відвідування
· проводимо ін'єкційне знеболення 4% розчином убістезину в перехідну згортку та інфільтруємо у прилеглі до зуба тканини;
· 3-4 разове полоскання рот.порожнини розчином фурациліну;
· за рахунок борів та екскаватора проводимо розкриття, некректомію та формування каріозної порожнини;
· розширення вічок кореневих каналів кулястим бором;
· видалення з кореневих каналів залишків нежиттєздатної пульпи за допомогою пульпоекстрактора;
· розширення кореневих каналів за допомогою рашпиля та бурава + хімічна обробка хлоридом калію;
· антисептична обробка кореневих каналів пероксидом водню;
· висушування кореневих каналів;
· обтурація кар.порожнини ватною турундою;
15.10.2000р. - друге відвідування
· скарги відсутні;
· зняття обтуруючої ватної турунди;
· контроль сухості кореневих каналів(сухі);
· антисептична обробка кореневих каналів пероксидом водню;
· висушування кореневих каналів;
· пломбування кореневих каналів ендометазоном;
· рентгенологічний контроль;
· накладання тимчасової пломби з оксидентину;
16.10.2000р.- третє відвідування
· скарги відсутні;
· зняття тимчасової пломби;
· відновлення жувальної поверхні зуба постійним пломбувальним матеріалом (евікрол), шліфування та полірування постійної пломби;
Рекомендації: не їсти на протязі 2-х годин та не вживати твердої їжі протягом двох тижнів; ретельно підтримувати гігієнічний стан ротової порожнини.
ХІІ. ЕПІКРІЗ
Хворий Бурецький Олег Семенович 15жовтня 2000р. звернувся в Обласну стоматологічну поліклініку зі скаргами на тривалий біль, постійного характеру та неприємний запах з ротової порожнини. Об'єктивно: глибока каріозна порожнина на жувальній поверхні 36 зуба, розм'якшений дентин на стінках каріозної порожнини, сполучення каріозної порожнини із пульповою камерою; слизова оболонка в ділянці 36 зуба гіперемійована, набрякла; спостерігається норицевий хід з оральної сторони; позитивний симптом вазопарезу. При використанні додаткових методів дослідження(на рентгенограмі-вогнище розрідження кісткової тканини в ділянці верхівки дистального кореня 36 зуба з нечіткими контурами та відмежуванням грануляційною тканиною від кістки; ЕОД=110мкА; реакція на екзогенні подразники: позитивна перкусія та слабо позитивна реакція на зондування та термічні подразники;) та проведеної диференційної діагностики із такими захворюваннями як хронічний гранулематозний періодонтит, гострий верхівковий періодонтит, гострий дифузний пульпіт, хронічний гангренозний пульпіт було встановлено остаточний клінічний діагноз - хронічний гранулюючий періодонтит 36 зуба.
Назначено відповідний план лікування- знеболення,антисептична обробка ротової порожнини,хімічна,механічна та медикаментозна обробка кореневих каналів,пломбування кореневих каналів та
відновлення жувальної поверхні 36 зуба постійним пломбувальним матеріалом. Надано рекомендації щодо вживання їжі та гігієнічного догляду за ротовою порожниною.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 492 | Нарушение авторских прав
|