На слайді Ви бачите схематичне зображення різних груп бактерій, коки, бацили, спірохети.
БАКТЕРІЇ-ПАТОЛОГІЧНА ЧИ САПРОФІТНА ФЛОРА
Тривалий час велись дискусії про користність чи шкідливість бактерій для організму людини, а також для природи в цілому.
Вашій увазі надаємо короткий огляд з приводу цього питання.
2 Бактерії
Такий вигляд мають бактерії під звичайним мікроскопом при не дуже значному збільшенні.
3 Ва жко знайти місце на Землі, де не було б бактерій.
v Вони зустрічаються в самих різноманітних місцях: в атмосфері і на дні океанів, в річках з швидкою течією і у вічній мерзлоті, в парному молоці і в ядерних реакторах; але особливо багато їх в грунті.
v Серед бактерій багато форм, які паразитують на людині, рослинах і тваринах.
У верхньому шарі грунту знаходяться мильйони бактерій на 1 г, тобто приблизно 2 тони на гектар.
5 Бактерії – найдрібніші з организмів, які мають клітинний склад; їх розміри складають від 0,1 до 10 мкм. На звичайній типографській точці можно розмістити сотні тисяч бактерій середнього розміру. Бактерії можна побачити тільки в мікроскоп, тому їх називають мікроорганізмами, мікроорганізми вивчаються мікробіологієй. Розділ мікробіології, вивчающий бактерії, називаеться бактеріологієй. Початок цій науці поклав Антоні ван Левенгук у XVII столітті.
6. На даному слайді, ми бачимо засновника бактеріології Антоні Ван Левенгука, а також перший примітивний мікроскоп.
7. На даному слайді, Ви можете порівняти які розміри мають бактерії, порівняно із волосиною.
8 Бактерії – стародавні з відомих організмів. Сліди життедіятельності бактерій відносять до архєічних і датуються віком 3,5 млрд. років. В бактериальній клітині відсутне ядро, хромосоми не відділені від цитоплазми оболонкою ядра, а вільно розташовані в ній. Крім цього, в клітині бактерії відсутній ряд органоїдів. Зовні клітинна мембрана оточена клітинною стінкою.
9. На даному слайді Ви можете бачити будову самої клітини, яку можна розгледіти під електроним мікроскопом. А даний слайд-схема.
В лабораторіях бактерії вирощують у спеціальному середовищі. Найкращим середовищем в лабораторних умовах є: агар-агар, курячий бульйон, жовток яйця. Мільйони бактерій створюють колонії різного кольору і форми.
На слайді Ви бачите колонію росту бактерії (кокова флора)
На слайді зліва Ви бачите мазок, пофарбований із зубного нальоту, на якому є спірохети, з права пофарбований мазок із кишкового тракту, де є велика вількість кокової флори. Дані мазки розглядалися під звичайним мікроскопом при збільшенні від 20-30 разів.
Подібний слайд до попереднього зліва мазок на якому зображена правцева паличка (викликає захворювання на російській мові називається стовбняк). Я к правило зараження відбувається при попаданні бактерій із грунту, іржавих гвіздків, при пораненні шкіри, коли дана бактерія попадає в кров. З права на слайді, бачимо джгутикову бактерію кишкового тракту, яка частіше всього може викликати розлади кишківника у вигляді ентеритів(проносів).
14. Більшість бактерій пересуваєтся пасивно, за допомогою водних або повітряних течій. Тільки деякі з них мають д жгутики. Вони вкручуються в середовище, просуваючи клітину вперед. Напевно, це едина відома в природі структура, виконуюча принцип колеса. По своїй формі бактерії поділяються на групи:
v кокі (мають округлу форму);
v бацили (мають паличковидну форму)
v спірили (мають форму спіралі)
v вібріони (мають форму коми)
На слайді Ви бачите схематичне зображення різних груп бактерій, коки, бацили, спірохети.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 392 | Нарушение авторских прав
|