Релейно-контакторне управління режимами пуску та гальмування електроприводу відбувається при повному значенні напруги живлення, подведеної до статорної обмотки двигуна. Взагалі, втрати енергії в колах асинхронних двигунів на протязі пуску складаються з втрат у статорних та роторних колах двигунів, а також у додаткових резисторах, що включені у колах ротору. З метою спрощення розрахунку приймаємо, що двигун запускається як короткозамкнений. Втрати енергії під час пуску при релейно-контакторному управлінні ΔAп.р-к обчислюються відповідно з виразом
ΔAп.р-к = Aк • (1 + Rс / (R'д), (25)
де Ак = JΣ • (ωн)2/2= – кінетична енергія механізму;
Rс –фазний опір статорної обмотки;
R'д - фазний опір роторної обмотки, приведений до обмотки статора.
Зіставимо знайдені втрати, які відповідають релейно-контакторній системі управління, с втратами енергії при частотному управлінні. Для цього необхідно оцінити втрати енергії ΔAп.ч в статорному і роторному колах двигуна у режимі пуску при частотному управлінні та лінійній зміні напруги і частоти. Втрати енергії в колах двигуна за умовою tр>3•Tм визначаються
ΔAп.ч = Aк • (1 + Rс / R'д) • 2 • Tм / tр, (26)
де Tм = JΣ • ωн • sн / Mн = – електромеханічна постійна часу електроприводу, с.
.
Висновки:
В ході розрахунку розрахунково-графічної роботи були розраховані моменти опорів та побудовані діаграми навантаження.
По розрахунку потужностей та побудованим характеристикам був обраний двигун MTF211-6та перевірений по номінальній потужності та максимальному моменту опору, а також розраховані пускові характеристики та побудовані діаграми пуску М(s) природна та штучна пускові характеристики обраного двигуна.
А також розраховані втрати енергії під час пуску , а також втрати енергії в колах двигуна та тривалість пуску на кожному ступені, що триває 0,5с.
Були встановлені час розгону та гальмування, що становлять 0,5с, а також шляхи розгону(Нр=0,05м) та гальмування (Нг=0,05м) та шлях при постійній швидкості (Нпш=6,9м).
В результаті розрахунків було встановлено, що двигун MTF211-6задовольняє всі умови.
ЛІТЕРАТУРА
1. Ковчин С.А. Теория электропривода: Учебник для вузов/ С.А. Ковчин, Ю.А. Сабинин. – СПб.: Энергоатомиздат. Санкт-Петербургское отд-ние. 1994.- 496 с. (Електронний варіант).
2. Теорія електропривода. Підручник / М.Г. Попович, М.Г. Борисюк, В.А. Гаврилюк та ін.; За ред. М.Г. Поповича. – К.: Вища шк., 1993. – 494 с.
3. Драчев Г.И. Теория электропривода: Учебное пособие к курсовому проекту для студентов заочного обучения специальности 180400. 2-е издание, дополненное. –Челябинск: Изд. ЮурГУ, 2002. – 137 с.
4. Вешеневский С.Н. Характеристики двигателей в электроприводе.- М.: Энергия, 1977. – 432 с.
Рисунок 4 – Природні та штучні пускові характеристики двигуна
Рисунок 5 – Природні та штучні наближені пускові характеристики двигуна
Рисунок 6 – Природні та штучні точні та наближені пускові характеристики двигуна