АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
БАРТОЛІНОВА ЗАЛОЗА
I. Епітеліальні пухлини
А. Доброякісні
Б. Злоякісні
1. Аденокарцинома
2. Плоскоклітинний рак (епідермоїдний рак)
II. Неепітеліальні пухлини
III. Вторинні пухлини
IV. Пухлиноподібні ураження
А. Кіста
Аденокарцинома тіла матки утворена епітеліальними клітинами ендометрію з формуванням залозистоподібних структур. Виникає в будь-якій ділянці ендометрію, але переважно в кутах і дні матки. За характером росту розрізняють дві головні форми: вузлувата або відмежена пухлина, часто поліповидного вигляду, і дифузна.
Мал. Адено карцинома ендометрію
| |
Хоріонепітеліома (хоріонкарцинома, хоріальний рак) - злоякісна пухлина трофобласту, що розвивається після пологів або аборту, а також особливо часто з деструюючого пухирного занеска. У невагітних жінок, та у чоловіків пухлина має тератогенне походження, пухлина не містить ворсин, строма відсутня, роль її виконують порожнини, вистелені пухлинними клітинами. Складається з елементів цито- та синцитіотрофобласта: світлих епітеліальних клітин Лангханса, серед яких багато велетенських клітин з мітозами та поліморфних темних клітин синцитія. Пухлина є гормонально активною: виділяє гонадотропін, що з'являється в сечі.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 802 | Нарушение авторских прав
|