АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Ситуаційні задачі для перевірки кінцевого рівня знань. 1.В палаті виконано перев’язку хворому після операції з приводу газової гангрени

Прочитайте:
  1. VI Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня знань
  2. А. Визначення рівня аміаку сироватки.
  3. А. Задачі для самоконтролю
  4. А. Ситуаційні задачі.
  5. А. Ситуаційні клінічні задачі
  6. А.Ситуаційні клінічні задачі
  7. Анатомічні дефекти і прирівняні до них стани
  8. Б – тести для контролю вихідного рівня знань.
  9. Б – тести для контролю вихідного рівня знань.
  10. Б. Задачі для самоконтролю

1.В палаті виконано перев’язку хворому після операції з приводу газової гангрени. Які дії мають бути виконані із застосованими інструментами під час даної перев’язки?

Всі інструменти дезинфікують в 6% розчині перекису водню з 0,5% миючим засобом протягом 1 год., потім вони піддаються звичайній передопераційній очистці і стерилізуються відповідним методом.

 

2.Старша операційна сестра операційного блоку провела бензидинову пробу на якість передстерилізаційної обробки інструментарію. При цьому вона отримала синє-зелене забарвлення на одному із контрольних інструментів. Про що свідчить даний результат? Що необхідно робити в такому випадку?

Відповідь: даний результат проби свідчить про те, що на інструменті є залишки крові, необхідно знову провести передстерилізаційну обробку інструментарію в повному обсязі.

 

3.Старша операційна сестра операційного блоку провела ортотулоідинову пробу на якість передстерилізаційної обробки інструментарію. При цьому вона отримала яскраво-зелене забарвлення на одному із контрольних інструментів. Про що свідчить даний результат? Що необхідно робити в такому випадку?

Відповідь: даний результат проби свідчить про те, що на інструменті є залишки крові, необхідно знову провести передстерилізаційну обробку інструментарію в повному обсязі.

 

4.Медична сестра проводить контрольну амідопіринову пробу на якість передстерилізаційної обробки інструментарію. Вона нанесла 3 краплі на один із інструментів (краплі нанесла на ріжучу частину ножиць), що були в даній партії і пройшли обробку, і не отримала ніякого забарвлення. Який можна зробити висновок? Чи можна вважати закінченою передстерилізаційну обробку даної партії інструментів?

Відповідь: реактив треба наносити на місця, де з’єднуються бранши, або де є нарізка на робочих частинах інструменту; треба повторити правильно дослідження ще на 2-3 інструментах.

 

5.Медична сестра проводила пробу на якість передстерилізаційної обробки хірургічного інструментарію. Вона нанесла на робочу поверхню затискача 3 краплі 1% розчину солянокислого бензидину. Забарвлення в місті нанесення реактиву не виникло. Який можна зробити висновок? Яку, можливо, помилку допустила медична сестра?

Відповідь: треба наносити на інструмент по 3 краплі 1% розчину солянокислого бензидину і 3% перекису водню; результат проведеної проби не можна враховувати.

 

6.Медична сестра проводила пробу на якість передстерилізаційної обробки хірургічного інструментарію. Вона нанесла на 2 інструменти по 2 краплі 1% спиртового розчину фенолфталеїну і отримала рожеве забарвлення. Про що свідчить результат проби, що необхідно зробити з даною партією інструментарію, що пройшов передстерилізаційну очистку?

Відповідь: результат проведеної проби свідчить про наявність на інструментах залишків синтетичного миючого засобу; необхідно знову прополоскати інструмент в проточній воді, потім в дистильованій воді, висушити його і знову провести пробу.

 

7.З операційної санітарка принесла до стерилізаційної хірургічні інструменти, що сильно забрудненні засохлою кров’ю. Даний інструмент необхідно підготовити до стерилізації. Як можна очистити даний інструментарій від забруднення до проведення передстерилізаційної обробки?

Відповідь: даний інструментарій треба занурити в 1% розчин натрію бензоату на 1 годину, що забезпечить розчинення біологічних залишків на ньому і надасть певну протикорозійну дію.

 

8.Хірургічний інструмент був вживаний під час оперативного втручання у хворого на розлитий перитоніт. Медична сестра після операції стала готовити даний інструментарій до стерилізації і почала мити його під проточною водою із щіткою. Яка помилка допущена медичною сестрою? Яким чином вона мала поступити із даним хірургічним інструментарієм?

Відповідь: медична сестра на початку повинна була провести дезінфекцію даного інструментарію одним із методів, а потім тільки починати його передстерилізаційну очистку.

 

9.Медичній сестрі необхідно приготувати 10 л миючого комплексного розчину для передстерилізаційної очистки інструментів. Яким чином вона має це зробити?

Відповідь: миючий комплекс заготовлюють в скляній посуді або в емальованих тазах; на початку наливають розраховану кількість води, потім добавляють необхідну кількість пергідролю і СМЗ – для отримання 10 л розчину беруть 9550 мл води, 400 мл пергідролю і 50 г СМЗ.

 

10.операційна медсестра проводила передстерилізаційну очистку хірургічного інструментарію. Вона пополоскала інструмент в проточній воді протягом 1 хвилини, занурила його у миючий засіб при температурі 50оС на 15-17 хвилин, помила кожен інструмент в миючому засобі за допомогою щітки протягом 1 хвилини, пополоскала інструменти в проточній воді протягом 5-10 хвилин, пополоскала їх в дистильованій воді, просушила у сухожаровій шафі. Що ще треба зробити до укладки інструментарію на лотки для його стерилізації в сухожаровій шафі?

Відповідь: необхідно провести проби на якість передстерилізаційної обробки.

 

11.операційна медсестра проводила передстерилізаційну очистку хірургічного інструментарію. Вона пополоскала інструмент в проточній воді протягом 1 хвилини, занурила його у миючий засіб при температурі 50оС на 15-17 хвилин, помила кожен інструмент в миючому засобі за допомогою щітки протягом 1 хвилини, пополоскала інструменти в проточній воді протягом 5-10 хвилин, просушила у сухожаровій шафі. Чи вірно вона провела передопераційну очистку?

Відповідь: після промивання інструменту в проточній воді необхідно було прополоскати інструменти в дистильованій воді.

 

12. операційна медсестра проводила передстерилізаційну очистку хірургічного інструментарію. Вона пополоскала інструмент в проточній воді протягом 1 хвилини, занурила його у миючий засіб при температурі 50оС на 15-17 хвилин, пополоскала інструменти в проточній воді протягом 5-10 хвилин, пополоскала їх в дистильованій воді, просушила у сухожаровій шафі. Чи вірно вона провела передстерилізаційну очистку?

Відповідь: після замочування у розчині СМЗ вона повинна була помити кожен інструмент в миючому засобі за допомогою щітки протягом 1 хвилини,

 

13.операційна медсестра проводила передстерилізаційну очистку хірургічного інструментарію. Вона занурила його у миючий засіб при температурі 50оС на 15-17 хвилин, помила кожен інструмент в миючому засобі за допомогою щітки протягом 1 хвилини, пополоскала інструменти в проточній воді протягом 5-10 хвилин, пополоскала їх в дистильованій воді, просушила у сухожаровій шафі. Яку помилку допустила медична сестра?

Відповідь: необхідно було пополоскати інструментарій в проточній воді до занурення його в миючий комплексний засіб.

 

14.операційна медсестра проводила передстерилізаційну очистку хірургічного інструментарію. Вона пополоскала інструмент в проточній воді протягом 1 хвилини, помила кожен інструмент в миючому засобі за допомогою щітки протягом 1 хвилини, пополоскала інструменти в проточній воді протягом 5-10 хвилин, пополоскала їх в дистильованій воді, просушила у сухожаровій шафі. Яку помилку допустила медична сестра?

Відповідь: необхідно було занурити інструмент у приготовлений миючий засіб на 15 –17 хвилин.

 

15.операційна медсестра проводила передстерилізаційну очистку хірургічного інструментарію. Вона пополоскала інструмент в проточній воді протягом 1 хвилини, занурила його у миючий засіб при температурі 50оС на 15-17 хвилин, помила кожен інструмент в миючому засобі за допомогою щітки протягом 1 хвилини, пополоскала їх в дистильованій воді, просушила у сухожаровій шафі. Яку помилку допустила медична сестра?

Відповідь: необхідно пополоскати інструменти в проточній воді протягом 5-10 хвилин після замочування та ополіскування їх в миючому комплексному засобі.

 

 


Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 512 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)