АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Охарактеризуйте будову підшлункової залози.
Підшлункова залоза (pancreas) - травна залоза, яка володіє зовнішньосекреторної (екзокринної) і внутрисекреторной (ендокринної) функціями.
Анатомія. Підшлункова залоза розташована в черевній порожнині позаду шлунка на рівні 1,11 поперекових хребців. Вага її 70-80 р. В ній розрізняють головку, тіло і хвіст.
Головка підшлункової залози розміщена в дузі дванадцятипалої кишки. Протока підшлункової залози впадає в більшості випадків після з'єднання з загальним жовчним протоком в дванадцятипалу кишку на великому її соски. Хвіст стикається з селезінкою. Тіло підшлункової залози, що має вигляд тригранної призми, спереду покрита очеревиною. Кровопостачання підшлункової залози здійснюється через верхню і нижню підшлунково-двенадцатиперстные артерії. Відтік крові відбувається в систему ворітної вени. Іннервується підшлункова залоза гілками чревного, верхньої брижових, печінкового та селезінкового сплетень.
Екзокринна частина підшлункової залози є складною альвеолярно-трубчастою залозою (див. Залози). Її паренхіма складається з численних часточок, відокремлених один від одного прошарком сполучної тканини. Велика частина часточок підшлункової залози представлена кінцевими секреторними відділами - ацинусами, клітини яких виділяють панкреатичний сік. Крім цього, в паренхімі підшлункової залози є скупчення клітин (острівці Лангерганса), багато забезпечені кровоносними судинами і не мають вивідних проток, тобто володіють внутрішньою секрецією.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 476 | Нарушение авторских прав
|