Методи обстеження в пологах
Зовнішні методи оцінки ступеня розкриття шийки матки
Зовнішніми методами оцінити ступінь розкриття шийки матки можливо тільки приблизно. Орієнтовно про ступінь розкриття шейки матки в родах судять по висоті стояння контракційного кільця (границя між порожнім мускулом, що скорочується, і нижнім сегментом матки, що розтягується). Шийка матки при пологах звичайно буває розкрита на стільки, на скільки поперечних пальців контракційне кільце розташоване вище лонної дуги.
Внутрішні методи оцінки ступеня розкриття шийки матки
З метою визначення динаміки розкриття шийки матки та розташування голівки плода в пологах проводиться внутрішнє акушерське дослідження, яке виконують при надходженні жінки до пологового відділення, через кожні 4 години під час першого періоду пологів та після вилиття навколоплідних вод (для своєчасної діагностики можливого випадання з плином амніотичної рідини пуповини та дрібних частин плода) (мал.1- лист)
Через зростання ризику висхідного інфікування пологового каналу додаткові внутрішні акушерські дослідження у першому періоді пологів припустимі лише за показаннями:
1. Кожні 4 години на протязі першого періоду пологів i кожну годину у другому періоді пологів.
2. Після розриву плідного міхура
3. Патологічна частота серцебиття плода (менш 100 та завбільшки 180 уд/хв) для з'ясування причин, що можуть пояснити ознаки порушення його стану;
4. Випадіння пуповини з піхви;
5. При багатоплідній вагітності після народження першого плода;
6. При неправильному положенні плода, або підозри на вставлення голівки плода у вході до малого тазу у стані розгинання для з’ясування акушерської ситуації;
7. Затримка прогресу пологів у зв’язку з неефективністю маткових скорочень – для амніотомії та перед стимуляцією окситоцином;
8. Необхідність дострокового розродження (тяжка прееклампсія, антенатальна загибель плода та інша патологія).
9. При принятті рішення оперативного вагінального розродження (акушерські щипці, вакуумекстракція, екстракція плода за тазовий кінець)
10. Кровотеча після 22 тижнів вагітності (в умовах операційної).
Визначення ступеня вставлення голівки зовнішніми методами
Ступень вставлення голівки можна визначити ІУ прийомом Леопольда, який наданий в розділі V (мал.4.20., стор.136, Савельева).
Рекомендований також метод абдомінальної пальпації, яким визначається висота стояння голівки плода на кількість поперечників пальців над симфізом (мал.? в тексті):
5/5 – голівки плода розташування над симфізом на ширина 5 пальців, голівка плода знаходиться над входом до малого тазу;
4/5 – ширина 4 пальців, голівка притиснута до входу в малий таз;
3/5 – ширина 3 пальців, голівка малим сегментом у вході до малого тазу;
2/5 – ширина 2 пальців, голівка великим сегментом у вході до малого тазу; 1/5 - 0/5 – ширина 1 пальця, голівка знаходиться у порожнині тазу.
Мал.2. Визначення ступеня просуванні голівки у порожнину тазу
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 398 | Нарушение авторских прав
|