Будова мозолистого тіла та бічних шлуночків
Бічний шлуночок мозку парний, являє перетворену порожнину першого мозкового міхура, заповненого цереброспінальною рідиною і судинним сплетенням. У бічному шлуночку є передній, задній, нижній роги і центральна частина.
Передній ріг - вигнута щілина в лобовій частці; обмежений спереду, зверху і знизу білим речовиною, що належить до мозолистого тіла, з латеральної сторони - головкою хвостатого ядра, з медіальної - прозорою перегородкою і стовпами зводу. Позаду передній ріг триває в центральну частина бічного шлуночка.
Задній ріг розташований у потиличній частці, конусоподібної форми. Зверху, знизу і латерально обмежений білою речовиною системи волокон мозолистого тіла; з медіальної сторони є опуклість за рахунок впровадження шпорної борозни, а вище неї - другий виступ, відповідний тім'яно-потиличної борозни.
Нижній ріг знаходиться в скроневій частці, будучи продовженням центральної частини бічного шлуночка. Всі його стінки, крім медіальної, утворені білою речовиною скроневої частки, медіальна стінка - гіпокампом, який виступає в порожнину шлуночка. На медіальному краї гіпокампу є бахромка, яка переходить у ніжки зводу. До бахромки прикріплюється судинне сплетення бічного шлуночка.
Центральна частина бічного шлуночка являє щілину під мозолистим тілом, відповідну тім'яній частці; знизу обмежена хвостатим ядром і судинним сплетенням. Позаду стовпів зводу центральна частина правого і лівого шлуночків має повідомлення для з'єднання з III шлуночком.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 574 | Нарушение авторских прав
|