Ліктьова кістка (ulna).
Також належить по трубчастих кісток і має тіло та два кінці. На передній поверхні верхнього потовщеного кінця знаходиться блокова вирізка, за допомогою якої ліктьова кістка зчленовується з плечовою. Вище від вирізки розміщується значних розмірів ліктьовий відросток, а нижче - вінцевий відросток, на бічній повехні якого є променева вирізка для зчленування з головкою променевої кістки. Під вінцевим відростком лежить горбистість ліктьової кістки, до якої прикріплюється плечовий м¢яз.
Верхній кінець кістки, поступово продовжуючись, переходить у тіло ліктьової кістки, що нагадує тригранну призму. В зв¢язку з цим на ньому виділяють передню, задню та медіальну поверхні, а між ними передній, задній та міжкістковий край.
Нижній кінець ліктьової кістки закінчується головкою, на якій розрізняють дві суглобові поверхні: суглобовий обвід, що займає бічну поверхню головки і зчленовується з променевою кісткою, а також нижню суглобову поверхню для зчленування з променевою кісткою, а також нижню суглобову поверхню для зчленування з кістками зап¢ястка. Медіально головка ліктьової кістки переходить у шилоподібний відросток.
У людини крізь шкіру легко промацуються ліктьовий відросток, нижня частина тіла, головка і шилоподібний відросток. У людини крізь шкіру легко промацуються ліктьовий відросток – догори, а вінцевий – допереду.
Окостеніння.
Ліктьова кістка починає костеніти на третьому місяці ембріогенезу, коли в хрящовій тканині її майбутнього тіла з¢являються центри окостеніння у ліктьовому, вінцевому та шилоподібному відростках, а закінчується окостеніння цієї кістки в 19-21 рік.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 776 | Нарушение авторских прав
|