Променева кістка (radius)
Вона, як і кожна трубчаста кістка, складається з тіла і двох кінців. На верхньому кінці є головка (caput radii), в центральній частині якої розміщується суглобова ямка для зчленування з плечовою кісткою. По краю головки проходить суглобовий обвід, за допомогою якого променева кістка зчленовується з ліктьовою. Під головкою кістка конусоподібно звужується і утворює шийку, яка поступово продовжуючись, переходить у тіло променевої кістки.
Тіло променевої кістки вигнуте і має передню, задню і бічну поверхні, що відділяються переднім, заднім і міжкітковим краями. Передній і задні краї заокруглені, а міжкістковий загострений і обернений до ліктьової кістки. До горбистості на передній поверхні кістки прикріплюється двоголовий м¢яз плеча.
Нижній кінець променевої кістки потовщений і розширений у фронтальній площині. Його зовнішній (передній) край, продовжуючись, переходить у шилоподібний відросток, а на внутрішньому є ліктьова вирізка, за допомогою якої променева кістка зчленовується з ліктьовою. Нижній кінець закінчується вкритою хрящовою тканиною зап¢ястковою суглобовою поверхнею, що зчленовується з кістками зап¢ястка.
У людини під шкірою можна легко промацати головку променевої кістки, а також весь її нижній відділ разом з шилоподібним відростком.
Щоб відрізнити праву променеву кістку від лівої, слід пам¢ятати, що верхній кінець кістки тонший, ніж нижній; передня поверхня вгнута, а шилоподібний відросток розміщується на бічному краї нижнього кінця.
Окостеніння
Окостеніння променевої кістки починається на третьому місяці ембріонального розвитку, коли в хрящовій тканині на місці майбутнього тіла кістки з¢являється перший центр окосненіння. На п¢ятому році життя центри окостеніння виникають в епіфізах кістки, а остаточно її розвиток закінчується в 20-22 роки.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 1800 | Нарушение авторских прав
|