1. Недостатність кровообігу, принципи класифікації. Види серцевої недостатності. Види перевантажень серця і механізм їх компенсації.
2. Гіпертрофія міокарду, стадії і механізми розвитку. Особливості гіпертрофованого міокарду.
3. Міокардіальна форма серцевої недостатності. Молекулярні механізми порушень скоротливої функції міокарду.
4. Недостатність вінцевого кровообігу, причини і механізми розвитку. Некоронарогенні ушкодження серця, їх патогенез, відтворення в експерименті.
5. Інфаркт міокарду: етіологія, патогенез, експериментальне моделювання. Механізми розвитку основних клінічних проявів інфаркту міокарду. Кардіогенний шок. Реперфузійний синдром.
6. Аритмії серця. Порушення автоматизму, збудливості, провідності серця. Причини і механізми.
7. Порушення гемо- і кардіодинаміки за умов недостатності кровообігу. Механізм основних проявів серцевої недостатності (ціаноз, задишка, набряки).
8. Артеріальна гіпер- і гіпотензія, їх гемодинамічні варіанти. Експериментальні моделі артеріальної гіпертензії.
9. Етіологія і патогенез первинної артеріальної гіпертензії, роль нервових чинників, порушень ендокринної системи і нирок в її розвитку.
10. Недостатність зовнішнього дихання. Класифікація. Патогенез основних клінічних проявів. Механізми розвитку задишки.
11. Порушення альвеолярної вентиляції. Обструктивні і рестриктивні механізми виникнення. Асфіксія, характеристика періодів.
12. Дисрегуляційні механізми порушень альвеолярної вентиляції. Види порушень частоти, глибини і ритму дихання. Періодичне і термінальне дихання, їх етіологія і патогенез.
13. Причини і механізми порушень процесів дифузії газів і кровообігу в легенях. Роль порушень регіонарних і загальних вентиляційно-перфузійних співвідношень в легенях в розвитку дихальної недостатності. Набряк легень, види, ознаки.
14. Гіпоксія: визначення, типи, механізм їх розвитку.
15. Компенсаторно-пристосувальні механізми при гіпоксії.
16. Патологічні порушення в організмі при гіпоксії.