Самостійна аудиторна робота студентів. Дослід 1. Визначення гематокритного числа та дефіциту позаклітинної рідини у тварини з кишковою непрохідністю.
Дослід 1. Визначення гематокритного числа та дефіциту позаклітинної рідини у тварини з кишковою непрохідністю.
За добу до заняття у щура під ефірним наркозом моделюють кишкову непрохідність шляхом накладання лігатури на петлю тонкої кишки. На занятті із стегнової вени беруть кров для визначення гематокритного числа у контрольного та дослідного щурів.
Методика визначення гематокритного числа базується на розподілі крові в капілярі під дією відцентрових сил. Скляний капіляр заповнюють кров'ю приблизно на 7/8 його довжини. Наповнений кров'ю кінець капіляра швидко герметизують. Капіляр розміщують у спеціальній центрифузі і центрифугують 5 хв. Гематокритне число визначають за допомогою номограми. Потім визначають ступінь згущення крові та дефіцит позаклітинної рідини при кишковій непрохідності, порівнюючи показники у контрольного та дослідного щурів.
Приклад проведення розрахунків.
Маса щура 300г (0,3 кг); гематокрит - 50%, в нормі - 45%. 1. Визначення ступеню згущення крові:
50% - 45%=5% 45% - 100%
5%-Х
2. Визначення кількості позаклітинної рідини до захворювання:
0,3 кг – 100%
Y – 20%
3. Визначення кількості позаклітинної рідини у тварини після захворювання:
100%-11% = 89% 60мл-100%
Y' - 83%
Визначення дефіциту рідини: 60 мл - 53 мл = 7 мл
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 438 | Нарушение авторских прав
|