Протокол № 26 Дата _______________
Самостійна аудиторна робота студента.
Дослід 1. Відтворити у щура пошкодження слизової оболонки шлунка.
Щурові (маса200-220г), який добу голодував (без обмеження води) через зонд у шлунок вводять суміш із рівних частин 70% етилового спирту та 0,2 N соляної (хлористоводневої) кислоти в кількості 1-1,5мл. іммобілізують і поміщають в холодильник при температурі +4 °С на 1 годину. Потім тварину наркотизують ефіром, вскривають черевну порожнину, виділяють шлунок, промивають проточною водою, розправляють і фіксують голками на спеціальній дощечці. Вивчають під мікроскопом стан слизової оболонки шлунка: звертають увагу на гіперемію, набряклість, точкові крововиливи, множинні ерозії та виразки. Роблять заключення щодо механізмів розвитку даного пошкодження.
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Дослід 2. Роль Helicobacter pylorі у виникненні виразкової хвороби (демонстрація відеофільму)
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Підпис викладача _________________
Питання для самоконтролю знань.
Задача 1. Піддослідному собаці через зонд у порожнину шлунка ввели 150мл м'ясного бульйону. Вміст якої з наведених речовин швидко збільшується у крові тварини?
A. Гастрин.
B. Інсулін.
C. Нейротензин.
D. Вазоінтестинальний поліпептид.
Е. Соматостатин.
Задача 2. До гастроентерологічного відділення потрапив хворий 75 років з підозрою на синдром Золінгера-Еллісона, про що свідчило різке збільшення рівня гастрину в сироватці крові. Яке порушення секреторної функції шлунка найбільш імовірне?
A. Гіперсекреція гіпоацидна.
B. Гіпосекреція гіперацидна.
С. Гіперсекреція гіперацидна.
D. Ахілія.
Е. Гіперсекреція гіпоацидна.
Задача 3. Чоловіку 25 років з виразковою хворобою зроблено резекцію антрального відділу шлунку. Секреція якого гастроінтестинального гормону внаслідок операції буде порушена найбільше?
A. Нейротензин.
B. Холецистокінін.
C. Секретин.
D. Гастрин.
Е. Гістамін.
Задача 4. Щурам вводили внутрішньом'язово 1 мл гідрокортизону на 100г маси тіла. Після 10 ін'єкцій спостерігалося утворення виразок шлунку. Який механізм лежить в основі розвитку цих виразок?
A. Гіперхлоргідрія.
B. Емболія судин.
C. Зниження секрецій гастрину.
D. Ішемія слизової оболонки.
Е. Гіперпродукція слизу.
Задача 5. У хворого болі в епігастральній ділянці, блювота, блювотні маси кольору "кофейної гущі", мелена. В анамнезі виразкова хвороба шлунку. При огляді: шкірні покриви бліді; частота серцевих скорочень 110 уд./хв., КТ - 90/50 мм рт. ст. Аналіз крові еритроцити -2,8*1012 /л, лейкоцити - 8*109 /л, гемоглобін 90 г/л. Вкажіть найбільш імовірне ускладнення виразкової хвороби, яке виникло у хворого?
A. Кровотеча.
B. Пенетрація в підшлункову залозу.
C. Перфорація.
D. Переродження в рак.
Е. Пілоростеноз.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 433 | Нарушение авторских прав
|